تعمیرگاه داستر | تعمیرگاه تخصصی رنو داستر

تعمیرگاه داستر

نکاتی که باید انجام دهید تا موتور خودرو شما به مشکل نخورد:

 • گیربکس رنو داستر به نام AL4 می‌باشد. رنو داستر چهار دنده روبه‌جلو و یک دنده رو به عقب
 • می‌باشد شما هیچ وقت نباید به این گیربکس فشار زیاد بیاورید همیشه روغن گیربکس این خودرو
 • را در کیلومتر تعیین شده تعویض کنید. عوض نکردن یا دیر عوض کردن روغن گیربکس باعث خرابی

قطعات داخل گیربکس مانند تقه زدن هنگام تعویض دنده‌ها که راننده کاملاً متوجه این عیب در خودرو می‌شود. هیچ‌وقت از خودرو رنو داستر تک دیفرانسیل برای آفرود استفاده نکنید در صورت استفاده خودرو رنو داستر تک دیفرانسیل برای آفرود،

گیربکس خودرو به سرعت با مشکلاتی مانند صفحه‌ها، باندها روبرو می‌شود. در این صورت نیاز به تعمیر کامل گیربکس دارد. نکته بعدی در مورد رنو داستر هیچ وقت در جاده از دنده خلاص (N) استفاده نکنید.

مشخصات فنی خودرو رنو داستر

 • دارای موتور ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ است
 • جعبه‌دنده ۴ سرعته اتوماتیک
 • مدت‌زمان شتاب صفر تا صد ۱۰ ثانیه
 • مدت‌زمان شتاب صفر تا صد دو دیفرانسیل ۱۱ ثانیه
 • حجم موتور ۲۰۰۰ سی‌سی
 • میزان حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت
 • مصرف سوخت در شهر تک دیفرانسیل ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
 • مصرف سوخت در شهر دو دیفرانسیل ۱۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
 • مصرف سوخت خارج از شهر تک دیفرانسیل ۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
 • مصرف سوخت خارج از شهر تک دیفرانسیل ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

اطلاعاتی درباره گیربکس رنو داستر

گیربکس رنو داستر ۴ دنده روبه‌جلو و ۱ دنده رو به عقب دارد، و هیچگاه نباید به این گیربکس فشار زیاد وارد کرد و همیشه حواستان باشد روغن گیربکس در مدت‌زمان مشخص شده در دفترچه راهنما تعویض گردد اگر تعویض روغن گیربکس به تعویق بیفتد باعث خراب‌شدن قطعه‌های داخل گیربکس می‌شود و هنگام تعویض دنده دچار تقه زدن می‌شود و هنگام رانندگی با خودرو ساندرو شما متوجه این مشکل می‌شود.
نکته مهم: از خودرو رنو داستر تک دیفرانسیل آفرود نروید چون قطعات داخل گیربکس خودرو شما دچار مشکلات شدیدی می‌شود که ممکن است نیاز به تعویض گیربکس داشته باشد.
نکته  مهم دیگر دررابطه‌با خودرو ساندرو که باید بدانید این است که هنگام رانندگی در جاده از دنده (N) استفاده نکنید

سرویس‌های دوره‌ای رنو داستر در که باید انجام شود

 1.  تعویض تسمه تایم که در کیلومتر 60 هزار باید تعویض کنید
 2.  تعویض روغن گیربکس اتوماتیک در کیلومتر 50 هزار باید تعویض کنید شما می‌توانید
 3.  تعویض روغن موتور در کیلومتر 7 هزار باید تعویض کنید
مشاهده  تسمه تایم داستر

طریقه تعویض روغن گیربکس رنو داستر که در تعمیرگاه داستر انجام می‌پذیرد

رنو داستر با حجم 6 لیتر برای روغن گیربکس باید از دستگاه مخصوص و تمام اتومات استفاده شود. چون اگر دستی این کار صورت گیرد تنها 3  لیتر تعویض شده و 3 لیتر دیگر داخل توربین می‌ماند و روغن تازه با روغن کارکرده مخلوط می‌شوند و تغیری رخ نمی‌دهد. در تعمیرگاه … با استفاده از سیستم تمام اتوماتیک نه‌تنها تعویض انجام می‌گیرد بلکه شست‌وشوی گیربکس نیز دارا می‌باشد و در صورت لازم گیربکس خودرو شما را شستشو می‌دهیم.

تعمیرگاه داستر

روغن موتور داستر

در صورتی که سطح روغن پایین‌تر از علامت min باشد، حتماً مقداری روغن به آن اضافه کنید تا سطحش بین دو علامت روی گیج قرار گیرد. البته توجه داشته باشید که زیاد بودن روغن (یعنی بیشتر از مقدار max تعیین شده بر روی آن) نیز به موتور آسیب می‌رساند. حتی وقتی از خودرو استفاده نمی‌کنید، روغن موتور آن فاسد و خراب می‌شود. پس باید به فاصله زمانی بین دو تعویض روغن که اشاره شد توجه کرد.

فیلتر روغن و فیلتر هوا داستر

فیلتر روغن با توجه به توصیه سازنده با هر بار تعویض روغن یا یکبار در میان، باید تعویض شود. این کار ضمن کاهش مصرف سوخت، باعث افزایش شتاب و عمر موتور خودروی شما می‌شود. از اثرات فیلتراسیون بد هوا می‌توان به نارسایی در سیستم سوخت رسانی، تخریب رینگ‌های پیستون، کاهش شتاب، افزایش مصرف سوخت و آلایندگی اشاره کرد. بنابراین تعویض به موقع فیلتر هوا برای افزایش کارایی و بازده موتور ضروری است.

لنت و شمع داستر

سرویس و نگهداری شمع‌ها که وظیفه مشتعل کردن مخلوط سوخت و هوا را در موتور به عهده دارند، بسیار مهم است. نوک شمع‌ها باید سفید رنگ باشد و اثری از دوده، چربی و رنگ زدگی در آن ها مشاهده نشود. جرقه نامنظم، استارت نامناسب، شتاب کم، احتراق ناقص، لرزش در دور آرام موتور و دود آبی‌رنگ اگزوز می‌تواند نشانه معیوب بودن شمع‌های خودرو باشد. شمع‌ها را باید با نظر و توصیه تعمیرگاه معتبر تعویض کرد.

عملکرد نامطلوب ترمزها یا روشن شدن چراغ اخطار آمپر می‌تواند نشان دهنده زمان تعویض کفشک ترمز در ترمزهای کاسه‌ای و لنت در ترمزهای دیسکی باشد اگر ضخامت کفشک یا لنت کمتر از 5/1 میلیمتر بوده یا سطحش روغنی شده باشد، آن را تعویض کنید. بعد از تعویض لنت‌ها بهتر است مدار ترمز هواگیری شود چون در غیر این صورت ممکن است پدال ترمز سفت‌تر یا نرم‌تر از حد معمول عمل کند که امری خطرناک می‌باشد. به یاد داشته باشید اگر لنت‌ها استاندارد نباشند، احتمال آسیب رسیدن به دیسک یا کاسه ترمز نیز وجود دارد.

مشاهده  تعمیر جلوبندی رنو داستر

قطعات موتور خودرو رنو داستر

باتری

باتری وظیفه تأمین برق خودرو یعنی استارت زدن و روشن‌کردن خودرو را بر عهده دارد. تخلیه سنگین باتری در هنگام خاموش بودن خودرو و استفاده از تجهیزات الکتریکی مانند استفاده از پخش خودرو یا شارژ و روشن ماندن چراغ خودرو به مدت طولانی، باعث فرسودگی تدریجی و خالی شدن شارژ باتری می‌شود باتری در زمان فعالیت دینام باید استراحت کند و شارژ شود. هم چنین مشکل شارژ دینام شارژ کم یا بیش از حد به باتری آسیب جدی می‌رساند. در این صورت باید وضعیت باتری خودرو توسط دستگاه مگاترونیک کنترل شود و در هنگام تعویض باتری به آمپر و CCA باتری توجه ویژه کنید.

جلوبندی

تعمیرگاه داستر: به هنگام تعمیر جلوبندی رنو داستر قطعات مختلفی بررسی و عیب یابی می‌شوند. در حالت کلی جلوبندی خودرو شامل فنر، کمک فنرهای جلو، اکسل، سیستم تعلیق جلو، میل موج‌گیر، سیستم چرخ‌ها، بلبرینگ و تپی چرخ‌ها، طبق و … می‌باشد. هر یک از این بخش‌ها ممکن است دچار خرابی شود و نیاز به تعویض داشته باشد. در نظر داشته باشید به هنگام تعمیر جلوبندی رنو داستر قطعات در صورت خرابی می‌بایست با قطعات اصلی و اورجینال جایگزین شوند.

 

مطالب مرتبط: تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر

 

سؤالات متداول در مورد خرابی رنو داستر

علت تقه زدن گیربکس‌‌‌‌های اتوماتیک در رنو داستر چیست؟

برای علت بروز این مشکل می‌توان به ایراد برقی، میزان نبودن فشار روغن که ناشی از ایراد در ساعت و یا خرابی و پارگی در دسته موتور‌‌‌‌های گیربکس اشاره کرد.

 

علت زوزه کشیدن گیربکس‌‌‌‌های اتوماتیک در رنو داستر چیست؟

این صدا می‌تواند از صدای فشار روغن و یا خرابی دنده‌ها باشد. مجموعه دنده سیاره‌ای و دنده‌‌‌‌های دیفرانسیل به صورت غیر عادی کار کنند.

 

علت خلاص شدن گیربکس اتوماتیک در رنو داستر چیست؟

بریدن دنده اویل پمپ، خراب شدن توربین، هرز شدن پلوس، خالی بودن گیربکس از روغن و معیوب بودن چرخ دنده‌‌‌‌های داخل دیفرانسیل باعث بروز چنین مشکلی می‌شود.

مشاهده  تعویض روغن گیربکس داستر در تعمیرگاه تخصصی داستر

 

 

تعمیرگاه داستر

توضیحاتی درباره ی خدمات تعمیرگاه تخصصی داستر

شما مالک محترم خودروی رنو داستر می توانید برای انجام هر کدام از خدماتی که در لیست بالا نام برده شد به تعمیرگاه مرکزی رنو ما مراجعه کنید.

فقط به این نکته توجه کنید که انجام سرویس های دوره ای داستر بسیار ضروری بوده و می بایست در کیلومتر های تعیین شده از سوی شرکت سازنده انجام شود.

سرویس دوره ای شامل مواردی از جمله بازدید چهار چرخ، بازدید جلوبندی، بازدید مایعات خودرو مانند ضدیخ، روغن موتور ، روغن گیربکس دستی یا اتوماتیک و … می باشد.

تعمیرگاه رنو داستر

 داستر با توانایی آفرود و در عین حال از ارزان‌ترین خودروهای کراس‌اور جهان است. سال 2014 واردات این مدل در نسخه‌های تک دیفرانسیل به کشورمان آغاز شد. مدل دو دیفرانسیل داستر نیز از 2016 در ایران قابل خریداری بود. داستر همچنین برای مدل 2016 چهره جدیدی را تجربه کرد که عمده تغییراتش در گرافیک جدید چراغ‌های جلو و عقب و طراحی مجدد جلوپنجره و سپرها بودند. داسترهای نیوفیس در تیپ SE یا فول و همچنین در تیپ PE یا نیمه‌فول به کشورمان آمدند. تشخیص این دو تیپ از یکدیگر، کار سختی نیست.

در تیپ PE قاب آینه‌ها مشکی است و سپرها، رکاب جانبی و باربند نیز همرنگ بدنه نبوده و از جنس فایبرگلاس هستند. ضمن اینکه تیپ PE رینگ‌های فولادی دارد. به لحاظ امکانات نیز تیپ PE دو آپشن مهم یعنی «کروز کنترل» و «کنترل پایداری» را ندارد. کنترل حالت دیفرانسیل در مدل‌های دو دیفرانسیل نیز از طریق دکمه‌ای که روی کنسول جلو قرار گرفته است برای شما میسر خواهد شد. عقب این سیستم به راننده این امکان را می‌دهد تا هنگام استفاده از وسیله نقلیه در جاده، اطراف خودرو را مشاهده کرده و با خیال آسوده مانور دهد. همچنین کمک به پارکینگ مفید است و در هنگام کار دنده عقب به طور خودکار فعال می‌شود.

 

شما می توانید برای انجام کلیه کارهای تعمیراتی رنو داستر خود به تعمیرگاه داستر در تهران به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

5/5 - (6 امتیاز)

8 دیدگاه برای “تعمیرگاه داستر | تعمیرگاه تخصصی رنو داستر

 1. عباس معمایی گفته:

  ببخشید من یه داستر۲۰۱۵ دارم‌مشکل ترمز داره ترمز چوب میشه چندتا تعنسرکارهم دیدن فشار روغن هم کنترل شده هم چی درسته وای ترمزش نمی گیره آسا شما دلیل می دانید من بیارم مشکلش حل میشه چون باید از شهرستان بیام

  • مدیر سایت گفته:

   سلام اگر در مسیر پر از گل و لای نبودید تا وارد اجزای ماشین بشود و کارکرد ترمز را دچار مشکل بکند مشکل شما از سیستم ترمز است و باید برای عیب یابی از نزدیک بررسی شود.شما میتوانید برای بررسی بهتر به مرکز رنوکار مراجعه کنید.

  • مدیر سایت گفته:

   درود اگر در مسیر پر از گل و لای نبودید تا وارد اجزای ماشین بشود و کارکرد ترمز را دچار مشکل بکند مشکل شما از سیستم ترمز است و باید برای عیب یابی از نزدیک بررسی شود.شما میتوانید برای بررسی بهتر به مرکز رنوکار مراجعه کنید.

 2. روهام گفته:

  باسلام رنوداسترتک ۲۰۱۷ دارم چن وقت هستش موقع حرکت صدای چرخهای ماشین خیلی بالاست قبلا این صدارونداشت حتی بلبرینگ وبلبرینگ کمربلوس راهم عوض کردم نمایندگی بردم عوض کردم متاسفانه هنوزدرست نشده است آیامشکل ازگیربکس هستش یاتشخیص اشتباه تعویض بلبرینگ یاهرچیزدیگر.واقعاصدای ناهنجاروگوشخراشی داره که لذت رانندگی کردنوازمون گرفته است

  • admin.comments گفته:

   باید بلبرینگ چرخ ها مجدد بررسی بشه . همزمان امکان داره صدا از گیربکس باشه که البته در مرحله ی کارشناسی به راحتی قابل تشخیض خواهد بود.

 3. حسینی گفته:

  سلام. من یک داستر ۲۰۱۵ تک‌دیفرانسیل دارم. گاهی عقربه کیلومترشمار می‌افته و چراغی که در کاتالوگ به نام چراغ هشدار نقص الکترونیکی پیش گرمکن نوشته شده، به صورت نارنجی روشن می‌شه. البته بعد از یکی دو دقیقه عقربه به کار می‌افته و چراغ هم خاموش می‌شه. این مشکل فقط در کیلومترشماره و دور موتور مشکلی نداره. می‌تونید راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟ دیاگ زدم و چیزی نشون نداد. ممنون.

  • admin.comments گفته:

   سلام – احتمال خرابی سنسور کیلومتر وجود داره – وی باید بررسی بشه چون موارد مختلفی میتونه این علایم رو نشون بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *