تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس

تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس

تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس آماده ارائه ی خدمات ویژه برای خودروی شما می باشد. از جمله خدمات میتوان به تعویض روغن موتور ، تنظیم موتور ، شستشوی سوزن انژکتورها با دستگاه ، تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض قطعات جلوبندی مانند کمک فنر یا طبق ها ، تعویض واشر سرسیلندر ، رفع مشکلات روغن سوزی ، تعمیرات سیستم فرمان خودرو و … اشاره داشت. برای مراجعه حضوری به تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس

می توانید از شماره تلفن ها و آدرس نوشته شده در انتهای همین صفحه استفاده نمایید.

تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس

ما همیشه توصیه ویژه داریم که سرویس های دوره ای و تعویض روغن موتور در زمان ها و کیلومتر های تعیین شده از سوی شرکت سازنده خودرو که برای شما در دفترچه راهنمای استفاده از خودرو نوشته شده است انجام شود.

اما متاسفانه خیلی از افراد به این موضوع مهم یعنی انجام سرویس های دوره ای منظم بی توجهی میکنند و این موضوع باعث ایجاد شدن عیب هایی در بخش های اصلی خودرو مانند موتور می شود.

به عنوان مثال رانندگی با خودرویی که روغن موتور آن کیفیت خود را در اثر کارکرد در دمای بالا از دست داده است ، می تواند به قطعات داخلی موتور آسیب وارد کند.

همچنین در صورتی که لنت های ترمز چرخ های جلو و عقب خودرو در تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار نگیرد ممکن است در حین حرکت ناگهان در اثر تمام شدن لنت ترمز ، آهن لنت با دیسک ترمز تماس پیدا کند و این موضوع باعث آسیب دیدن دیسک های ترمز خودرو شود.

انجام تنظیم موتور به صورت منظم باعث می شود موتور خودروی شما همیشه با بالاترین راندمان ممکن کار کند و همچنین مصرف سوخت خودروی شما پایین باشد.

برای انجام تنظیم موتور می توانید به تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس به آدرس نوشته شده در انتهای همین صفحه مراجعه نمایید.

نکته مهم :

ما در تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس در تهران در هر بار تعویض روغن موتور ، حتما فیلتر روغن موتور را نیز تعویض میکنیم.

تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس

در صورتی که درباره خدمات عیب یابی ، سرویس ، هزینه تعویض قطعات و … سوال یا سوال هایی دارید می توانید همین حالا از طریق تلفن های نوشته شده در پایین همین صفحه با ما تماس حاصل نمایید.

مهم ترین دلایل سوختن و آسیب دیدن واشر سرسیلندر 

 • آب داخل رادیاتور کمتر از حد مجاز باشد
 • مجراهای عبور آب در داخل موتور یا سرسیلندر مسدود شده باشند
 • عیب در عملکرد صحیح فن خنک کننده رادیاتور
 • درست عمل نکردن ترموستات
 • مشکل در واتر پمپ که باعث جلوگیری از چرخش مناسب آب در داخل موتور می شود
 • پیچ خوردگی شلنگ های ورودی و خروجی آب رادیاتور ، در این حالت حتما در اولین زمان ممکن به تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس به آدرس نوشته شده در انتهای همین صفحه مراجعه نمایید.
 • رانندگی طولانی مدت در ترافیک سنگین و فشار آوردن بیش از اندازه بر موتور خودرو در فصل تابستان ، همزمان با روشن بودن کولر خودرو

تعمیرات کولیوس

لازم به توضیح است که سوختن واشر سرسیلندر به تدریج همزمان با داغ شدن بیش از اندازه موتور خودرو رخ می دهد.

مشاهده  تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کولیوس

در صورت بیش از حد داغ شدن موتور خودرو شما ، در اولین محل مناسب توقف نمایید و موتور را خاموش کنید و هر ۳۰ الی ۴۰ ثانیه استارت بزنید و موتور خودرو را به اندازه ۳ یا ۴ ثانیه روشن کنید و مجددا خاموش نمایید.

این اقدام را تا چندین بار تکرار نمایید.

انجام این کار از چسبیدن رینگ و پیستون به سیلندر جلوگیری میکند.

 

تعمیرگاه رنو کولیوس

مراحل تعویض لنت ترمز عبارتند از :

 • باز کردن چرخ ها
 • خارج کردن لنت ها از محل خود توسط ابزار مخصوص
 • گردگیری و در صورت لزوم روان کردن پیستون های ترمز
 • بازدید و کنترل شلنگ های روغن ترمز و بررسی سالم بودن دیسک های ترمز
 • نصب لنت ترمز جدید در محل مناسب خود
 • هواگیری و رگلاژ مدار روغن ترمز
 • بازدید سطح روغن ترمز در تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس

 

مراجعه به رنوکار برای تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس

برای انجام تعمیرات موتور و تعویض واشر سرسیلندر می توانید از طریق آدرس نوشته شده در انتهای این صفحه به تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس مراجعه نمایید.

همچنین می توانید قبل از اینکه به صورت حضوری تشریف بیاورید ، از طریق تلفن های نوشته شده در پایین همین صفحه هماهنگی لازم برای روز و ساعت دلخواه خود را انجام دهید.

نکته مهم :

اهمیت وجود داشتن ضدیخ به اندازه کافی در مدار خنک کاری موتور فقط مربوط به فصل زمستان نمی شود.

یکی دیگر از کاربرد های بسیار مهم ضدیخ ، جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی محل های عبور آب در داخل موتور و سرسیلندر می باشد.

بنابراین حتما برای کنترل ضدیخ به صورت منظم به تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس به آدرس نوشته شده در انتهای همین صفحه مراجعه نمایید.

ما این تضمین و اطمینان را به شما میدهیم که در صورتی که برای انجام تعمیرات خودرو شما نیاز به استفاده از قطعات یدکی بود ، ما فقط از قطعات اصلی و شرکتی برای خودرو شما استفاده کنیم.

 

تسمه تایم

خیلی از افرادی که به تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس ما مراجعه میکنند این سوال را می پرسند که چه زمانی باید تسمه تایم خودرو خود را تعویض نمایند.

مشاهده  تعمیر جلوبندی رنو کولیوس

ما همین جا به اطلاع شما می رسانیم که خودروی رنو کولیوس دارای تسمه تایم نمی باشد.

فیلتر بنزین

یکی از قطعاتی که در هر بار سرویس دوره ای مورد کنترل و بررسی قرار می گیرد ، فیلتر بنزین می باشد.

این فیلتر وظیفه دارد ذرات ریز و ناخالص موجود در بنزین را قبل از ورود به انژکتور ها و موتور در داخل خود نگه دارد.

طبیعی است که بعد از مدتی مانند هر فیلتر دیگر نیاز به تعویض داشته باشد.

در صورتی که فیلتر بنزین در زمان های منظم تعویض نشود ، این موضوع باعث بد کار کردن موتور خودرو و همچنین فشار آمدن به موتور الکتریکی پمپ بنزین می شود.

به شما پیشنهاد میکنیم در صورتی که خودروی خود را به صورت دست دوم خریداری کرده اید و اطلاع ندارید که آخرین دفعه چه زمانی سرویس های دوره ای برای خودرو شما انجام شده است ، حتما برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات مهم و اصلی در اولین فرصت ممکن به تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس در تهران به آدرس نوشته شده در انتهای همین صفحه مراجعه نمایید.

بررسی رنو کولیوس

این خودرو فرانسوی جزو خودروهای شاسی بلند است که در حال تولید توسط شرکت رنو است. این نسل از خودرو از کولئوس در سال ۲۰۱۶ در نمایشگاه خودرو شهر پکن رونمایی شد و در سال ۲۰۱۷ نیز وارد بازار ایران شد.

خودرو کولئوس توانست باکیفیت بالا جزو پرفروش‌ترین خودروهای وارداتی در ایران شود، بدین ترتیب خودرو رنو کولیوس یا کولئوس قابلیت‌های بسیار زیادی را دارد می‌توان گفت اصلی‌ترین دلایل موفقیت این خودرو مشخصات قابل قبول این خودرو است، طراحی ظاهری این خودرو بسیار جذاب، سواری باکیفیت و دارای آپشن‌های بسیار زیادی است که توانسته موفقیت‌های به سزایی را کسب کند علاوه بر این‌ها قیمت به‌صرفه‌ای نیز دارد.

می‌توان گفت هم اکنون خودرو کولیوس رقیب زیادی در بازار دارد از مهم‌ترین رقبا این خودرو می‌توان به فولکس واگن تیگوان، تویوتا راوفور، هیوندای سانتافه و کیا سورنتو نام برد ولی همان‌طور که در قسمت بالا به آن اشاره کرده‌ایم یکی از مهم‌ترین خصوصیات کیفیت و به‌صرفه بودن این خودرو در کلاس جهانی است.

مثال یکی از ماشین ها:

مشخصات فنی رنو کولیوس

نام خودرو: رنو کولیوس جدید

کشور سازنده: پرچم کشور فرانسه

سال (طراحی): ۲۰۱۷

مشخصات فنی

موتور: ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ

حجم موتور: ۲۴۸۸ سی‌سی

تنفس موتور: تنفس طبیعی

انتقال نیرو: دو دیفرانسیل

حداکثر قدرت: ۱۷۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: ۲۳۳ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه

جعبه‌دنده CVT X-Tronic :

شتاب ۰ تا ۱۰۰: ۹٫۸ ثانیه

حداکثر سرعت: ۱۹۹ کیلومتر در ساعت

وزن: ۱۶۰۷ کیلوگرم

مشاهده  تعمیر جلوبندی رنو کولیوس

اندازه (میلیمتر): ۴۶۷۳ طول – ۲۰۶۳ عرض – ۱۶۷۸ ارتفاع

فاصله بین دو محور: ۲۷۰۵ میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر: ۱۰٫۷ لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت خارج از شهر: ۶٫۹ لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت ترکیبی: ۸٫۳ لیتر در هر صد کیلومتر

حجم باک: ۶۰ لیتر

استاندارد آلایندگی

میزان تولید: CO2           ۱۹۲ گرم در هر کیلومتر

امکانات رنو کولیوس

ترمز و پایداری: سیستم کنترل پایداری به همراه سیستم کمک به شروع حرکت در سربالایی – ABS – EBA – ESP – HSA

کیسه هوا: کیسه هوای ایمنی جلو، جانبی و پرده‌ای عقب (۶ عدد)

سیستم صوتی: مانیتور لمسی ۸٫۷ اینچی – رنو R-LINK سیستم ناوبری – به همراه ۱۳ عدد بلندگو BOSE سیستم صوتی حرفه‌ای – بلوتوث و دکمه فرمان صوتی روی غربیلک فرمان

دیگر تجهیزات: چراغ‌های جلو – شکل C با طراحی LED چراغ‌های دی لایت – چراغ مه‌شکن جلو با قابلیت چرخش با فرمان – سنسور پارک ۳۶۰ درجه به همراه دوربین دید عقب – سانروف برقی پانورامیک – LED آینه‌های جانبی مجهز به راهنمای – آینه‌های جانبی برقی تاشو همراه با گرمکن – آینه عقب الکترو کرومیک اتوماتیک – سیستم هشداردهنده نقاط کور – فرمان دور چرم – کروز کنترل و محدودکننده سرعت -TFT کیلومترشمار فول دیجیتال – تهویه اتوماتیک دوگانه با کانال هوای سرنشینان عقب – جاسیگاری و فندک – کنسول مرکزی متحرک به‌صورت کشویی – جا لیوانی خنک شونده – ترمز دستی الکترونیکی – داشبورد با چراغ روشنایی – صندلی‌های چرمی – پشت‌سری قابل تنظیم برای صندلی‌های جلو و عقب – صندلی‌های تاشوی عقب با قابلیت تفکیک ۶۰:۴۰ مجهز به کنسول – ISOFIX امکان اتصال صندلی کودک – ۲ عدد جا لیوانی صندلی‌های عقب – چراغ روشنایی رودری‌های جلو و عقب – چراغ روشنایی محفظه وسط – صندلی‌های ردیف جلو برقی گرم شونده و خنک شونده – صندلی راننده با تنظیم گودی کمر – شیشه بالابر جلو و عقب برقی – خروجی ۱۲ ولتی در کنسول مرکزی و صندوق عقب – مجهز به سنسور نور محیط و برف‌پاک‌کن اتوماتیک – حالت رانندگی اکو / نشانگر تعویض دنده دستی در حالت اکونومی – قفل مرکزی و ایموبیلایزر – سیستم نمایشگر باد تایرها – آنتن کوسه‌ای – بادشکن جلو نقره‌ای – کلید رنو با امکان قفل هوشمند با دور شدن – عقب با طراحی نوین LED چراغ

تماس با ما

برای دریافت خدمات و تعمیرگاه تخصصی رنو کولیوس می‌توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس