نمایندگی رنو کولیوس | تعمیر جلوبندی رنو کولیوس

نمایندگی رنو کولیوس

نمایندگی رنو کولیوس با استفاده از قطعات یدکی اصلی و شرکتی آمادگی انجام کلیه ی خدمات عیب یابی ، سرویس دوره ای و تعمیرات تخصصی را برای خودرو شما دارد. از جمله مهم ترین خدمات نمایندگی رنو کولیوس میتوان به سرویس و عیب یابی موتور ، تعمیر جلوبندی و سیستم فنر بندی جلو و عقب خودرو ، تعویض روغن و فیلتر ها ، تنظیم موتور ، مشاهده خطا ها و هشدار ها با استفاده از دیاگ اصلی شرکت رنو ، تعویض واشر سرسیلندر ، تعویض لنت ترمز برای چرخ های جلو و عقب ، رگلاژ ترمز دستی در صورت نیاز و … اشاره داشت.

نکته مهم این است که در خودرو رنو کولیوس از تسمه تایم استفاده نشده است.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خدمات تخصصی مجموعه ما و همچنین اطلاع از هزینه ها همین حالا

از طریق شماره تلفن های نوشته شده در پایین همین صفحه با ما تماس حاصل نمایید و یا از طریق آدرس نوشته شده در انتهای همین صفحه به صورت حضوری به نمایندگی رنو کولیوس مراجعه نمایید.

نمایندگی رنو کولیوس | تعمیر جلوبندی رنو کولیوس

برای انجام سرویس دوره ای طبق آنچه در دفترچه خودروی شما نوشته شده بهتر است اقدام نمایید.

اگر دفترچه راهنمای استفاده از خودرو را در اختیار ندارید برای اطلاع از زمان و کیلومتر های انجام سرویس دوره ای می توانید با ما در ارتباط باشید.

زمانی که شما برای انجام بازدید و سرویس دوره ای به نمایندگی رنو کولیوس مراجعه می فرمایید ما سطح آب رادیاتور به همراه مقدار ضد یخ ، سطح روغن ترمز ، کیفیت و همچنین مقدار روغن موتور ، فیلتر هوای ورودی به موتور ، لنت های ترمز ، تسمه های موتور مانند تسمه دینام و کولر ، جلوبندی و کمک فنر ها و … را کنترل و بررسی می کنیم.

در صورتی که در هر کدام از بخش های بالا نیاز به سرویس یا تعویض قطعه ای باشد ، ابتدا ما از طریق تماس تلفنی با شما هماهنگ میکنیم و هزینه و زمان را به شما اطلاع می دهیم ، سپس در صورت رضایت و تایید شما اقدام به انجام کار میکنیم.

لازم به توضیح است که برای قطعات یدکی و همچنین قطعات مصرفی مانند لنت ترمز ، فیلتر های روغن و هوا و … ما در نمایندگی رنو کولیوس فقط از قطعات اصلی و شرکتی که مورد تایید شرکت سازنده خودرو می باشد ، استفاده میکنیم.

خیلی از مواقع افراد به دلیل مشکل در فرمان مانند سفت شدن فرمان ، لرزیدن فرمان و … به مجموعه ما در تهران مراجعه میکنند.

ما بعد از بررسی متوجه می شویم که عیب در پمپ فرمان است یا در جعبه فرمان و اهرم بندی فرمان و بعد از اینکه فهمیدیم مسئله در کدام بخش و قطعه است ، با هماهنگی با شما اقدام به انجام تعمیرات لازم میکنیم.

اگر مدتی است که مصرف بنزین خودرو شما از مقدار طبیعی بیشتر شده است ، این موضوع می تواند به دلیل تنظیم نبودن موتور ماشین شما باشد.

 

نمایندگی رنو کولیوس

شما می توانید به صورت تلفنی از طریق شماره تلفن های نوشته شده در انتهای همین صفحه، روز و ساعت دلخواه خودتان را هماهنگ کنید و خودرو خود را برای انجام تنظیم موتور به نمایندگی رنو کولیوس بیاورید.

تیم تخصصی و با تجربه ما قدم به قدم بخش های مختلف موتور مانند فیلتر هوا ، سوزن های انژکتور ، فیلتر بنزین ، پمپ بنزین و … را بررسی میکنند تا بتوانند خیلی سریع مشکل مصرف زیاد سوخت را پیدا کنند.

مشاهده  تعمیرگاه رنو کولیوس

نمایندگی رنو کولیوس

توصیه های مهم درباره نگهداری از خودرو :

همیشه سعی کنید قبل از شروع فصل زمستان ، خودرو خود را برای بازدید ضد یخ به نمایندگی رنو کولیوس بیاورید.

روغن موتور ، فیلتر روغن و فیلتر هوا را حتما در زمان های مناسب که توسط شرکت سازنده پیشنهاد شده ، تعویض نمایید.

در صورتی که روغن موتور را دیر تر از زمان مناسب خود تعویض کنید به دلیل از دست دادن خواص روغن ، قطعات داخلی موتور ممکن است صدمه ببینند و هزینه های تعمیرات زیادی را برای شما ایجاد کنند.

نمایندگی رنو کولیوس

خرابی دیسک ترمز

اگر در زمان ترمز گرفتن صدای غیر طبیعی که مانند صدای سایش آهن به آهن می باشد را شنیدید، این صدا به احتمال زیاد برای تمام شدن لنت های ترمز می باشد.

بهتر است در این وضعیت زیاد با خودرو رانندگی نکنید. زیرا ممکن است باعث خراب شدن دیسک ترمز شود.

مطلب مرتبط با نمایندگی رنو کولیوس

تسمه تایم داستر

در سیستم ترمز مشکل دیگری که معمولا ایجاد می شود ضعیف شدن قدرت ترمز می باشد.

یعنی با فشار دادن پدال ترمز ، قدرت ترمز خودرو به اندازه طبیعی و کافی نیست تا بتواند به خوبی سرعت خودرو را کاهش بدهد.

جلوبندی خودرو در کدام قسمت قرار دارد و وظیفه این بخش چیست؟

تکلیف اصلی این قسمت ایجاد آسودگی در رانندگی و تعلیق است وقتی که با سطوح ناهمگون در حین حرکت برخورد می‌کنید و وجه تمایز سیستم تعلیق با جلوبندی در خودرو بر پایه کمک‌فنرها و چرخ‌های عقب خودرو بوده و میل فرمان و فرمان هم بخشی از آن است که به بخش جلویی خودرو نیز مربوط می‌باشد. تقریباً قسمت جلو و زیرین را جلوبندی خودرو می‌نامند.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کولیوس

الگوی تعمیر جلوبندی رنوکولیوس توسط نمایندگی

برابر با دفترچه خودرو می‌بایست برای انجام گام‌به‌گام سرویس دوره‌ای خودروی خود عمل کنید.

در سرویس دوره‌ای زمان و کیلومتر جزء شاخصه‌های مهم منطبق بر دفترچه بوده و در صورت عدم دسترسی به دفترچه می‌توان از طریق نمایندگی مطلع گردید.

در نمایندگی رنوکولیوس چک و آنالیز سطح آب رادیاتور به همراه مقدار ضد یخ، سطح روغن ترمز، کیفیت و همچنین مقدار روغن‌موتور، فیلتر هوای ورودی به موتور، لنت‌های ترمز، تسمه‌های موتور مانند تسمه دینام و کولر، جلوبندی و کمک‌فنرها و … انجام می‌گردد.

اغلب تعویض قطعه یا خدماتی همچون سرویس‌های موردنیاز خودرو با هماهنگی قبلی با مالک صورت می‌گیرد.

اصولاً کمپانی سازنده در نمایندگی قطعات یدکی مشخصی را از جمله لنت ترمز، فیلترهای روغن و هوا و … که مصرفی می‌باشند در انواع اصلی و شرکتی مورد تأیید قرار داده است.

اغلب مراجعات مالکین به نمایندگی در خصوص فرمان به علت سفت شدن فرمان، لرزیدن فرمان و … می‌باشد.

پس از عیب‌یابی که اغلب شامل پمپ فرمان و یا جعبه فرمان و اهرم‌بندی فرمان است هماهنگی‌های لازم با مالک در خصوص تعمیر صورت می‌گیرد.

مصرف بنزین

عدم تنظیم بودن موتور خودرو از علل شایع مصرف بالای بنزین بیشتر از حد نرمال می‌باشد.

ارزش سیستم تعلیق خودرو در بخش جلو زیادتر از قسمت عقب بوده درعین‌حال سیستم فرمان نیز در این بخش تعبیه شده و از آن می‌توان به‌عنوان یک نوع جلوبندی به‌تنهایی یادکرد.

مشاهده  تعمیرگاه رنو کولیوس

بررسی کلی مصرف بنزین خودرو پس از هماهنگی توسط تیم‌های تخصصی اصولاً به‌صورت آنالیز گام‌به‌گام قسمت‌های متفاوت خودرو از جمله فیلتر هوا، سوزن‌های انژکتور، فیلتر بنزین، پمپ‌بنزین و … صورت می‌گیرد.

ضروری‌ترین اعمال در خصوص پیشگیری از آسیب‌ها به خودرو

ضدیخ خودرو پیش از شروع زمستان بایستی توسط نمایندگی بازبینی کامل گردد.

می‌بایست در زمان‌های تعیین شده توسط سازنده روغن‌موتور، فیلتر هوا و فیلتر روغن عوض بشود.

در خصوص جلوگیری از هزینه‌های تعمیرات می‌بایست روغن را در موعد مقرر عوض کرد، زیرا روغن پس گذشت از تاریخ تعویض خاصیت روغن خود را ازدست‌داده و قطعات داخلی موتور دچار آسیب می‌شوند.

تنها اخطار برای به پایان رسیدن لنت‌های ترمز صدای ساییده شدن آهن روی آهن می‌باشد.

رانندگی بی‌رویه در وضعیت ساییده شدن لنت عامل ازبین‌رفتن دیسک ترمز است.

تسمه تایم داستر

وقتی در محفظه احتراق خودرو بنزین می‌سوزد، انرژی ناشی از آن باعث به‌وجودآمدن نیروی حرکت پیشرانه در خودرو می‌گردد. در کسری از ثانیه این فرایندها می‌بایست رخ بدهد در عمل اما هر بخش محتاج بخش‌ها و عناصر نیازمند بخش‌های است که کارهای خود را به‌درستی انجام بدهند.

تعریف تسمه تایم و وظایف آن

 

تسمه تایم و یا تسمه تایمینگ (Timing Belt) یکی از بخش‌های هم خودرو بوده که کار اساسی آن در موتورهای احتراق درون‌سوز می‌باشد که سرعت گردش میل سوپاپ با میل‌لنگ را مرتبط می‌کند که بازخورد آن عمل احتراق در داخل محفظه است.

میل سوپاپ چیست؟

قطعه‌ای از قطعات مهم موتور خودرو که عمل بسته و بازکردن سوپاپ‌ها را انجام می‌دهد که به آن بادامک هم گفته می‌شود. با اتصال میل‌لنگ به میل سوپاپ توسط تسمه تایم در واقع ۴ عمل مهم موتور مانند مکش، تراکم، احتراق و تخلیه گاز صورت می‌گیرد.

گاهی به‌جای زنجیر تسمه جایگزین گردیده اما تغییر در هویت عمل به وجود نمی‌آید ضمن اینکه عمر آن باتوجه‌به جنس آن از تسمه‌های پلاستیکی بیشتر است.

نمایندگی رنو کولیوس

در این مواقع توصیه ویژه میکنیم که در اولین فرصت ممکن خودرو را به نمایندگی رنو کولیوس بیاورید.

رانندگی با خودرویی که در قسمت ترمز مشکل دارد بسیار خطرناک می باشد.

نشانه های خرابی جلوبندی

همانگونه که میدانید، جلوبندی خودرونقش مهم و اثر مستقیمی در تعادل خودرو در هنگام حرکت و عبور از سطوح ناهمواردارد. به همین دلیل به محض اینکه این قسمت از خودرو ایرادی پیدا کنید و دچار اشکالاتی شود، راننده توانایی ان را دارد که با کمی دقت تشخیص دهد که در هندلینگ و تعادل خودرو مشکلی ایجاد شده است.

از جمله علائمی که می توان آن ها را نشانه ای از خراب شدن جلوبندی یا وجود اشکال در یکی از قطعات آن در نظر گرفت در زیر معرفی شده .

علائمی که میتوان آن هارا نشانه ای از اشکال پیدا کردن یکی ااز قطعات یا خرابی در جلوبندی به حساب آورد شامل مواردی است که در زیر به چند مورد از ان اشاره کرد:

 

  1. اگرلرزش فرمان در سرعت های خاص احساس می کنید ممکن است به دلیل بالانس نبودن چرخ ها یا وجود داشتن اشکالاتی در سیبک ها نیز باشد.

 

  1. به وجود امدن صداهای نامتعارف در هنگام عبور کردن از موانع و دست انداز ها که می تواند بخاطر خرابی در کمک فنر ها و میل تعادل باشد.

 

  1. شنیدن صدای سوت مانندی که از چرخ ها مخصوصا در هنگام دور زدن ایجاد می شود که این اشکال معمولا در اثر خرابی در بلبرینگ چرخ ها به وجود میاید.
مشاهده  تعمیرگاه رنو کولیوس

 

  1. اگر احساس می کنید فرمان به یک سمت کشیده می شود که در زمان رها کردن فرمان برای چند ثانیه در مسیر مستقیم ایجاد می شود.

 

  1. اگر احساس می کنید خودرو گیج میزند و همچنین منحرف شدن آن به طرفین نیز یکی دیگر از نشانه های خرابی جلوبندی است.

 

 

جمع بندی :

همان طور که توضیح داده شد ما در نمایندگی رنو کولیوس کلیه ی خدمات مربوط به موتور ، تعمیر جلوبندی ، سرویس های دوره ای ، تنظیم موتور ، تعویض قطعات مصرفی مانند لنت ترمز و تسمه های موتور ، تعویض روغن و … را به صورت تخصصی و با استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت انجام می دهیم.

برای ارتباط با ما کافی است به انتهای همین صفحه مراجعه کنید تا به آدرس ، نقشه و شماره تلفن های ما دسترسی پیدا کنید.

در صورتی که سوال یا سوال هایی در زمینه هزینه تعمیرات ، قطعات یدکی و … دارید می توانید همین حالا با نمایندگی رنو کولیوس تماس حاصل نمایید.

مسئله ای که در صورت دیر تعویض کردن روغن موتور بوجود می آید ، بعضی اوقات روغن سوزی موتور می باشد.

در این حالت دود آبی رنگ از اگزوز خودرو خارج می شود که ناشی از سوختن روغن در موتور است.

همچنین در این وضعیت سطح روغن موتور به صورت مرتب کم می شود و باید روزانه به مقدار کافی در داخل موتور روغن ریخته شود.

اگر خودرو شما هم دارای روغن سوزی می باشد، حتما در اولین زمان ممکن به نمایندگی رنو کولیوس به آدرس نوشته شده در پایین همین صفحه مراجعه نمایید.

خدمات نمایندگی رنو کولیوس بر پایه سرویس و عیب‌یابی موتور و برطرف‌کردن عیوب جلوبندی خودرو و سیستم فنربندی جلو و عقب خودرو، عوض‌کردن فیلترها و روغن، تنظیم موتور، چک و بررسی آلارم‌ها به‌وسیله دیاگ اورجینال کمپانی رنو، واشر سرسیلندر نو و عوض‌کردن آن، عوض‌کردن لنت ترمز در قسمت چرخ‌های جلو و عقب، رگلاژ ترمز دستی در صورت لزوم و … می‌باشد. ضمن اینکه تمام این خدمات به کمک قطعات اصلی و شرکتی صورت می‌گیرد.

روغن‌سوزی در پی عدم توجه به‌عوض کردن روغن و عبور از موعد تعیین شده مقرر توسط سازنده رخ می‌دهد.

سوختن روغن در موتور عامل خروج دود آبی‌رنگ از اگزوز خودرو می‌باشد.

روغن به‌اندازه مناسب می‌بایست به‌صورت روزمره در چنین حالتی ریخته شود زیر مقدار روغن منظم کم خواهد شد.

در صورت بروز روغن‌سوزی در خودرو می‌بایست دراسرع‌وقت به نمایندگی مراجعه نمایید.

آشنا شدن با تسمه تایم و کار اساسی که آن در موتورهای احتراق درون‌سوز انجام می‌دهد که سرعت گردش میل سوپاپ با میل‌لنگ را مرتبط می‌کند که بازخورد آن عمل احتراق در داخل محفظه است.

تعریف میل سوپاپ و وظیفه آن که عمل بسته و بازکردن سوپاپ‌ها را انجام می‌دهد که به آن بادامک هم گفته می‌شود.

وقتی به‌صورت کاملاً تصادفی ارتفاع خودرو کم‌وزیاد گردد علت آن تغییرات غیرکارشناسی در سیستم تعلیق خودرو می‌باشد. معمولاً شرکت سازنده ارتفاع خودرو را در حالت استاندارد تنظیم می‌کند.

تماس با ما

برای دریافت نمایندگی رنو کولیوس می‌توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!