نمایندگی مجاز استپ وی | نمایندگی استپ وی

نمایندگی استپ وی

خدمات نمایندگی مجاز استپ وی شامل تعمیر موتور ساندرو ، تنظیم موتور ساندرو استپ وی ، تعمیر و در صورت لزوم تعویض گیربکس اتوماتیک استپ وی ، تعمیر ، تنظیم و تعویض جلوبندی ، انجام سرویس های دوره ای و تعویض روغن موتور و گیربکس اتوماتیک ، دیاگ تخصصی رنو ساندرو ،

تعویض واشر سرسیلندر ساندرو و … می باشد.

شاید برای خیلی از صاحبان خودروی رنو ساندرو این سوال وجود داشته باشد که چه زمانی نیاز به تنظیم موتور در نمایندگی مجاز استپ وی می باشد.

متاسفانه بعضی از افراد فکر می کنند تا زمانی که موتور خودرو کار می کند و ماشین حرکت می کند نیاز به سرویس دوره ای و بازدید ندارد.

اما این طرز فکر کاملا اشتباه است.

طبق بررسی هایی که ما در نمایندگی مجاز استپ وی انجام داده ایم به این نتیجه رسیدیم که افرادی که هر سه ماه یکبار برای بازدید و سرویس دوره ای ساندرو خود به نمایندگی رنو ما مراجعه کرده اند ، سالیانه یک سوم افراد دیگر برای تعمیر خودرو خود هزینه می کنند.

این یک واقعیت است و دلیل منطقی دارد.

فرض کنید یک قطعه از خودرو شما مثلا استپر موتور خودروی شما دچار مشکل شده و درست کار نمی کند اگر برای رفع این مشکل سریعا به نمایندگی مجاز استپ وی مراجعه نمایید می توانید با تعمیر یا تعویض این قطعه ، مقدار زیادی در مصرف بنزین صرفه جویی نمایید.

نمایندگی مجاز استپ وی

اما اگر دیر متوجه خرابی این قطعه شوید و یا زمانی که متوجه عیب در این قطعه از موتور خودرو خود شدید به نمایندگی مجاز استپ وی مراجعه نکنید و یا خیلی دیر مراجعه کنید ، به دلیل بد کار کردن موتور خودرو ناشی از تنظیم نبودن نسبت سوخت و هوای وارد شده به داخل موتور ، به تدریج سوزن انژکتورها و شمع های موتور کثیف شده و باعث گرم شدن بیش از حد موتور می شوند.

مشاهده  تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو در تعمیرگاه رنو ساندرو

مشکل دیگری که به دلیل دیر مراجعه کردن به نمایندگی رنو ساندرو به وجود می آید این است که موقع روشن کردن خودرو ، موتور بیش از اندازه استارت می خورد تا روشن شود.

این موارد باعث استهلاک بیشتر می شود و بعد که شما برای تعمیر به نمایندگی مجاز استپ وی مراجعه کنید باعث هزینه های بیشتری می شود.

تفاوت ساندرو و استپ وی

استپ وی از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به ساندرو دارد، اما در قسمت ارتفاع و عرض خودرو استپ وی کمی بزرگ‌تر است، همچنین در قسمت رنگ‌بندی سپرها، دور گلگیرها، فلاپ نقره‌ای رنگ در زیر سپر جلو رکاب و دستگیره‌های کرومی، جلوپنجره نسبت به ساندرو زیباتر است. رنو استپ وی از نظر ایمنی وضعیت مطلوب‌تری نسبت به ساندرو دارد.
استپ وی را در دو نوع دنده‌ای و اتوماتیک طراحی و در بازار عرضه شده است. اما در حال حاضر تولید مدل دنده‌ای استپ وی متوقف شده اما موتور مدل اتوماتیک آن نسبت به مدل دنده‌ای هیچ تغیری نکرده.
در نظر داشته باشید که خودروی رنو استپ وی یک خودرو شهری با میزان مصرف سوخت کم است که بدون ایجاد تغییرات در بدنه تبدیل به خودرو کراس‌اوور کوچک تبدیل شده است و از چنین خودرویی نباید انتظار آفرود را داشت.

تنظیم موتور برای بهتر کار کردن و کاهش مصرف سوخت

علائمی که نشان می دهد موتور ساندرو شما نیاز به تنظیم موتور برای بهتر کار کردن و کاهش مصرف سوخت دارد و بهتر است هر چه زودتر به نمایندگی مجاز استپ وی مراجعه کنید عبارتند از :

 • موتور خودرو بد استارت می خورد و دیر روشن می شود
 • چراغ چک موتور در پشت آمپر روشن شده است
 • در زمان درجا کار کردن موتور خودرو ، احساس لرزش غیر طبیعی می کنید
 • از شتاب اولیه خودرو کم شده است و در واقع توان خودرو برای شروع به حرکت و سرعت گرفتن کاهش یافته است
 • مصرف بنزین ساندرو شما افزایش یافته است، در این حالت پیشنهاد می کنیم حتما برای بازدید به تعمیرگاه ساندرو به آدرس نوشته شده در پایین همین صفحه مراجعه نمایید
 • از موتور در زمان کار کردن صدای اضافه و غیر معمول شنیده می شود
 • از اگزوز ساندرو شما دود سیاه خارج می شود
مشاهده  نمایندگی رنو سیمبل

همان طور که اطلاع دارید ما نمایندگی مگان ، نمایندگی رنو سیمبل ، داستر ، تندر نود یا همان ال ۹۰ و … در تهران هستیم.

فواید تنظیم موتور به موقع رنو ساندرو عبارت است از :

 • بهبود کار کردن موتور و افزایش قدرت و شتاب خودرو
 • کاهش مصرف بنزین
 • کاهش صدای موتور در زمان کار کردن با مراجعه به نمایندگی مجاز استپ وی برای انجام تنظیم موتور
 • کم شدن آلاینده های خروجی از اگزوز
 • افزایش طول عمر قطعات مکانیکی و الکترونیکی موتور خودروی شما

تعمیرگاه داستر

به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که خودروی ساندرو استپ وی دارید حتما برای سرویس دوره ای روغن موتور و گیربکس اتوماتیک و همچنین برای تنظیم موتور به موقع به نمایندگی مجاز استپ وی ما در تهران ، که آدرس دقیق در پایین همین صفحه نوشته شده است مراجعه نمایید.

 

نمایندگی مجاز استپ وی

یکی دیگر از خدمات مهم ما ، تعویض لنت جلو و عقب خودروهای رنو ساندرو ، رنو مگان ، داستر و رنو سیمبل است.

البته زمان تعویض لنت خودرو به عوامل زیادی مانند جنس لنت ترمز ، میزان کارکرد خودرو بر اساس کیلومتر ، نوع رانندگی و … بستگی دارد.

چه زمانی باید برای تعویض لنت به نمایندگی مجاز استپ وی مراجعه کنیم؟

 • زمانی که چراغ تعویض لنت در پشت آمپر روشن شده است
 • زمانی که در حال حرکت ، لنت ترمز با دیسک درگیر شده صدا می دهد
 • زمانی که در حالت گرفتن ترمز ، صدای سایش آهن به آهن از چرخ به گوش می رسد
 • هنگامی که در موقع ترمز شدید ، خودرو به سمت راست یا سمت چپ کشیده می شود، در این حالت حتما پیشنهاد می کنیم به نمایندگی مجاز استپ وی مراجعه کنید تا از رخ دادن تصادف ناگهانی جلوگیری شود
 • هنگامی که با فشار دادن پدال ترمز ، متوجه ضعیف شدن قدرت ترمز گیری خودرو خود شویم
مشاهده  تعمیرگاه ساندرو | تعمیرگاه تخصصی ساندرو

تعمیر گیربکس ال۹۰

تعویض لنت چرخ های جلو و عقب در نمایندگی مجاز استپ وی شامل چه مواردی است

 • باز کردن چرخ ها
 • خارج کردن لنت ها از محل خود
 • گردگیری و روان کردن پیستون های ترمز
 • بازدید شلنگ های ترمز و دیسک ترمز به جهت اطمینان از سلامت آنها
 • نصب لنت ترمز جدید و نو
 • هواگیری و رگلاژ سیستم و مدار روغن ترمز

ایمنی خودرو ساندرو

نسل اول رنو ساندرو در سال ۲۰۰۸ تست شد و یوروانکاپ ۳ ستاره ایمنی از ۵ را در میزان ایمنی بزرگسالان، ۴ ستاره از ۵ ستاره در ایمنی کودکان و ۱ ستاره از ۴ ستاره در برخورد با عابر پیاده در کلاس سوپر مینی‌ها کسب کرد. نسل دوم ساندرو را در سال ۲۰۱۳ تست کردن و توانست ۴ ستاره از ۵ ستاره را دریافت کند.
سیستم ترمز ساندرو ساخته شده توسط شرکت ATE آلمان است. در قسمت محور جلو خودرو از نوعی دیسک خنک شونده و در عقب خودرو کاسه است دارای سیستم  ABS چهارکاناله و EBD  توزیع الکترونیکی نیروی ترمز و EBA کمک ترمز اضطراری است.
تعداد ایربگ‌ها بین ۲ یا ۴ تا از نوع SRP قابل سفارش است و همچنین امکان سفارش سیستم پایداری ESP .

همان طور که اطلاع دارید ما در نمایندگی مجاز استپ وی به صورت تخصصی گیربکس اتوماتیک داستر ، مگان و رنو سیمبل را هم تعمیر می کنیم.

برای دریافت خدمات نمایندگی مجاز استپ وی می توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

 

4.1/5 - (8 امتیاز)

2 دیدگاه برای “نمایندگی مجاز استپ وی | نمایندگی استپ وی

 1. امیر گفته:

  من ماشین ام یک مشک روغن ریزی پیدا کرد که بردم جایی دو بار درست کرد باز روغن داد اینجا هم بردم درست اینجا هم باز روغن داد ولی برخورد شون خیلی خوب بود و هر دو بار فورا ماشین رو پذیرش کردن و بدون یک ریال هزینه درست کردن و هی نگفتن قطعات قلابی شده و از این حرف ها …… و الان ۸ ماه که گذشت کوچکترین مشکلی ندارم قیمت هم نسبت به کیفیت کار خوب هست و در کل با انصاف هستن توصیه میکنم برای بردن ماشین اوکی هست حداقل خیالتون راحت که ایراد الکی نمیگیرن و تا نگاه میکنن مشکل رو تشخیص میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!