مکانیک مگان | تعمیرکار مگان

مکانیک مگان

تعمیرکار مگان

انتخاب تعمیرگاه تخصصی به همراه تعمیرکاران مجرب بسیار موضوع مهمی است. شما خودرو خود را به تعمیرکار می‌سپارید و از او انتظار دارید تا تمام مشکلات آن را رفع کند تا بتوانید از خودرو مگان جهت انجام دیگر کارها استفاده کنید. در صورتی می‌توانید به تعمیرگاه اطمینان کنید که دارای بهترین و مجرب‌ترین تعمیرکاران و کارشناسان باشد. در این مقاله می‌خواهیم درباره ویژگی‌های تعمیرکار مگان توضیح دهیم.

تعمیرگاه تخصصی مگان

مگان خودرو پیچیده‌ای است و در صورت ایجاد مشکلی در آن باید به تعمیرگاه تخصصی مراجعه شود.

درصورتی‌که برای رفع مشکل به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کنید تعمیرکاران مجرب در آن به بررسی خودرو می‌پردازد. سپس در شرایطی که هرگونه مشکل در آن مشاهده کنند شما را مطلع می‌کنند و اقدام به رفع آن و در صورت نیاز قطعات آن را تعویض می‌کنند.

شما می‌توانید برای سرویس دوره‌ای به تعمیرگاه تخصصی مگان مراجعه کنید. تا کارشناسان و تعمیرکاران مجرب خودرو را بررسی کنند و پیش از هرگونه مشکل در آن تعمیرکاران مشکل را رفع کنند تا به خودرو آسیبی وارد نشود و شما بتوانید با صرف زمان و انرژی کمتر خودرو را تعمیر کنید.

تعمیرگاه تخصصی مگان خدماتی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 • تعویض تسمه تایم با ابزارهای مخصوص
 • تعمیر جلوبندی خودرو
 • تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای مگان
 • تعویض بلبرینگ
 • سرویس دوره‌ای منظم
 • تعمیر موتور
 • شستشوی انژکتور
 • تعویض روغن گیربکس با دستگاه

کلیه خدمات رنو در تعمیرگاه رنو و توسط مکانیک مگان به صورت حرفه ای انجام می شود. در ادامه ی این صفحه شرح خدماتی که توسط تعمیرکار مگان انجام می شود نوشته شده است.

شما می توانید برای انجام سرویس دوره ای مگان و سایر خدمات مانند تعویض روغن موتور، تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ، شستشوی انژکتورها ، تعویض لنت و … به آدرس نوشته شده در زیر مراجعه کنید:

در صورتی که از موتور مگان به خوبی نگهداری نشود نیاز به تعمیر پیدا می کند.

از مواردی که باعث می شود موتور رنو مگان به تعمیر نیاز پیدا کند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • با روغن کثیف کار کردن موتور ( یعنی تعویض روغن موتور دیر انجام شود )
 • با روغن کم کار کردن موتور که باعث صدمه دیدن یاتاقان ها و میل لنگ می شود.

مکانیک مگان در تعمیرگاه مرکزی رنو مگان برای شروع تعمیر موتور در مرحله ی اول بررسی می کند که موتور چه ایراداتی دارد، آیا روغن سوزی دارد، آیا یاتاقان های موتور موقع کار کردن صدا می دهند و …

در مرحله بعد مکانیک مگان حساب می کند که حدود هزینه ی تقریبی برای تعمیر موتور چقدر می شود

و چه تعداد لوازم یدکی باید تهیه شود و در این مرحله به مالک خودرو هزینه تقریبی تعمیرات را اعلام می کنیم.

مشاهده  تعمیرگاه مرکزی رنو مگان | نمایندگی مجاز و تخصصی رنو مگان

سرویس دوره ای رنو سیمبل

در مرحله ی سوم از تعمیر موتور سالم بودن پیستون ها ، شاتون ها، میل لنگ و … توسط مکانیک مگان بررسی می شود.

تعمیرکار مگان

از جمله خدماتی که در تعمیرگاه مرکزی رنو توسط مکانیک مگان انجام می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعمیرات موتور
 • تعمیر گیربکس اتوماتیک
 • رفع دود آبی از اگزوز ( رفع روغن سوزی موتور )
 • عیب یابی با دستگاه توسط تعمیرکار مگان
 • شستشوی انژکتورها با دستگاه
 • تعویض شمع ها
 • رفع دود سیاه از اگزوز
 • رفع نشتی روغن از موتور و گیربکس
 • تعمیرات سر سلیندر و تعویض واشر سرسلیندر
 • تنظیم موتور
 • تعویض تسمه تایم توسط تعمیرکار مگان
 • بازدید چهار چرخ و …

ویژگی تعمیرکار خودرو مگان

ممکن است خودرو مگان دچار مشکلاتی شود و شما قادر به رفع آن‌ها نباشید. به همین دلیل بهتر است برای رفع ایرادات پیش‌آمده به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید. اما یک تعمیرگاه تخصصی با کادر حرفه‌ای ویژگی‌های دارد که نیاز است آن‌ها را بدانید.

۱٫قدرت تشخیص مشکلات مگان با کمک دیاگ اصلی رنو

به‌دست‌آوردن اطلاعاتی درباره ایرادات خودرو مگان با کمک دیاگ امکان‌پذیر می‌گردد. با کمک دیاگ اصلی رنو و اتصال آن به خودرو مگان تعمیرکار می‌تواند به کدها و خطاهایی دسترسی پیدا کند و با بررسی آن‌ها متوجه شود که ایراد خودرو چیست. پس باتوجه‌به اهمیت و کاربردی بودن دیاگ بسیار مهم است که تعمیرکار حرفه‌ای مگان کار با آن را به‌خوبی بداند و از آن برای سهولت کار خود استفاده کند. در صورت استفاده از دیاگ اصلی تشخیص مشکلات خودرو ساده‌تر می‌شود.

 کار با دیاگ

همان‌طور که ذکر کردیم، در صورت اتصال دیاگ با خودرو مگان کدها و خطاهایی نشان داده می‌شوند. خطاهایی که ناشی از سنسور ماشین هستند نشان‌دهنده مشکل خودرو مگان نیستند. به همین دلیل است که معمولاً آن‌ها را پاک می‌کنند تا در خواندن خطاهای دیگر مشکلی پیش نیاید. پس از پاک‌کردن خطاهای مربوط به سنسور تعمیرکار به سراغ خطاهای دیگر اسکنر می‌رود و پس از تشخیص آن‌ها را در خودرو رفع می‌کند.

هرچه که خودرو شما پیشرفته‌تر باشد کدهایی که اسکنر دیاگ نشان می‌دهند بیشتر و پیچیده‌تر است و در نتیجه تعمیرکار باید مهارت بیشتری در تشخیص آن‌ها داشته باشد.

۳٫قابلیت تعمیر گیربکس

یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های خودرو مگان گیربکس است. خودرو مگان دارای دو نوع گیربکس دنده‌ای و اتوماتیک است. تعمیر گیربکس خودرو مگان نیاز به مهارت دارد به‌خصوص اگر از نوع گیربکس اتوماتیک باشد تعمیر آن نیاز به تخصص دارد. درصورتی‌که خودرو مگان را در صورت مشاهده هرگونه مشکل در گیربکس به تعمیرکار متخصص بسپارید مطمئناً آن را تعمیر می‌کند و هیچ مشکلی در آن مشاهده نمی‌کنید.

کار با گیربکس مگان

درصورتی‌که در گیربکس خودرو مگان مشکلی مشاهده کردید باید به تعمیرگاه تخصصی مگان مراجعه کند و برای رفع آن اقدام کنید. درصورتی‌که در خودرو مشکلی رخ دهد و قابل تعمیر باشد تعمیرکار آن را تعمیر می‌کند اما گاهی احتیاج به تعویض کلی آن است.

مشاهده  تعمیرگاه مگان | تعمیرگاه تخصصی رنو مگان

ازجمله مسائلی که باید در تعویض گیربکس به آن توجه داشته باشید روغن گیربکس است. روغن گیربکس نقش مهمی در کار گیربکس خودرو دارد. روغن گیربکس موجب روان‌سازی و خنک‌سازی و ازبین‌بردن اصطکاک قطعات درون گیربکس می‌گردد. در اثر گرمای زیاد روغن گیربکس کیفیت خود را از دست می‌دهد و در صورت استفاده از روغن گیربکس بی‌کیفیت این امر به گیربکس و در نتیجه آن به موتور خودرو آسیب می‌رساند. به همین دلیل باید برای تعویض روغن گیربکس اقدام کنید.

تعویض روغن گیربکس به‌صورت دستی و با دستگاه انجام می‌گیرد. تعویض با دست موجب ایجاد برخی مشکلات می‌شود به همین دلیل است که در تعمیرگاه‌های تخصصی این کار با دستگاه انجام می‌گردد.

گیربکس اتوماتیک مگان در صورت خرابی نیاز به مراجعه به تعمیرکار تخصصی دارد. در گیربکس اتوماتیک در صورت ایجاد هرگونه مشکل نیاز است که گیربکس بررسی و قطعات و تجهیزات الکترونیک و سیم‌های آن تعمیر شوند و یا حتی تعویض شوند.

۳٫رفع مشکلات جلوبندی

جلوبندی خودرو مگان شامل قسمت‌های مختلفی است. به همین دلیل در صورت ایجاد هرگونه مشکل در سیستم جلوبندی ممکن است اکس خودرو، کمک‌فنر، میل‌های موج‌گیر، بلبرینگ و توپی‌های چرخ دچار آسیب شوند و اگر در جلوبندی خودرو مشکلی رخ دهد شما آن را با کمک نشانه‌هایی در می‌یابید و یکی از نشانه‌های این است که در سرعت بالا در فرمان احساس لرزش می‌کنید، یا ممکن است صداهای غیرعادی به گوش شما برسد.

 

کار با جلوبندی خودرو مگان

مهم‌ترین نشانه از وجود مشکل در سیستم جلوبندی خودرو مگان که توسط کارشناسان تشخیص داده می‌شود تغییر جهت فرمان خودرو به سمت دیگر است. درصورتی‌که خودرو را به تعمیرگاه تخصصی ببرید و تعمیرکار مجرب آن را بررسی کند قطعاً به دلیل این مشکل پی خواهد برد و متوجه می‌شود که گیربکس خودرو مگان دچار مشکل شده و برای رفع این مشکل اقدام می‌کند.

۴ قابلیت تأمین قطعات اصل و باکیفیت

اگر به تعمیرگاه تخصصی مگان مراجعه کنید تعمیرکاران مجرب و باتجربه آن بر روی خودرو قطعات اصلی رنو و باکیفیت مرغوب را نصب می‌کنند. این قطعات کیفیت مطلوب دارند و در صورت استفاده از آن‌ها خودرو مگان دچار مشکل کمتری می‌شود و شما در قطعات آن مشکلی پیدا نمی‌کنید. این امر می‌تواند در افزایش کیفیت رانندگی و دیرتر خراب‌شدن خودرو تأثیر زیادی داشته باشد. شما می‌توانید بهترین قطعات رنو را در تعمیرگاه‌های تخصصی مگان پیدا کنید و از آن‌ها با آسودگی خیال در خودرو مگان استفاده کنید.

به همین دلیل است که در صورت خرابی هرکدام از قطعات خودرو مگان باید به تعمیرگاه تخصصی مگان مراجعه کنید تا با استفاده از قطعات اصلی تعمیرکاران آن را با قطعه قبلی تعویض کنند.

مشاهده  سرسیلندر مگان | سرسیلندر رنو مگان

نتیجه‌گیری نهایی

خودرو مگان یکی از خودروهای محبوب کمپانی رنو است. انتخاب بهترین تعمیرگاه تخصصی به همراه تعمیرکاران و کارشناسان مجرب و باتجربه یکی از اصلی‌ترین کارها در نگهداری خودرو رنو مگان است. در صورت ایجاد هرگونه مشکل درد خودرو به تعمیرگاه مراجعه می‌کنید و خودرو را به دست تعمیرکاران می‌سپارید. پس انتخاب تعمیرکار قابل‌اعتماد یکی از اصولی‌ترین کارها است. یک تعمیرکار مطمئن و متخصص ویژگی‌هایی دارد که باید آن‌ها را بدانید و از آن ها اطلاعات کامل داشته باشد. ما در این مقاله هرآنچه نیاز است درباره تعمیرگاه و تعمیرکاران مگان موردنیاز شما است را بررسی کردیم.

معرفی انواع روغن‌موتور

در مورد دسته‌بندی انواع روغن‌موتور موجود در بازار باید به سه گروه اصلی مینرال سنتتیک و نیمه سنتتیک اشاره کرد تفاوت اصلی بین این سه دسته در نحوه تولید و مواد به‌کاررفته در آن است امروزه تمایل بیشتری به استفاده از روغن‌های سنتتیک و نیمه سنتتیک در بازار وجود دارد روغن‌های موتور با درجه‌دو عدد متفاوت یک حرف الفبا عرضه می‌شود به طور مثال w مخفف کلمه وینتر است که به معنی زمستان است.

 

دو عدد دیگر که در بالا بیان شد نشانگر حداقل و حداکثر میزان گران‌روی روغن در شرایط دمای متفاوت و از همه مهم‌تر اینکه آیا این روغن‌موتورها برای موتورهای بنزینی مناسب هستند یا دیزلی و یا توربو شارژ کفش ما باتوجه‌به نوع موتور خودرو خود یکی از آنها را انتخاب می‌کنید به‌عنوان‌مثال روغن‌موتوری که برای خودرو رنو داستر مناسب است برای موتور خودرو نیسان مناسب نیست.

 

روغن‌موتورهای موجود در بازار به سه دسته تقسیم می‌شوند:۱- سنتتیک -۲- مینرال سنتتیک -۳- نیمه سنتتیک که تفاوت اصلی آنها نحوه تولید و مواد به‌کاررفته در آن است که امروزه تعمیرکاران تمایل به استفاده از روغن‌های سنتتیک و نیمه سنتتیک که در بازار عرضه می‌گردد دارند. روغن‌موتورها باتوجه‌به نوع کاربردشان با درجه و عدد و حروف نام‌گذاری می‌شوند مانند روغن‌موتور w  که W  حرف اول کلمه (winter:زمستان) است نام‌گذاری شده کاربرد آن برای فصول سرد است.

روغن‌موتور مناسب

وظیفه روغن‌موتور در موتور خودرو این است که در هنگام روشن شدن موتور و شروع به کارکردن میان اجزا و قطعات به حرکت دربیاید و قطعات را روانکاری کند به همین علت انتخاب روغن‌موتور مرغوب برای خودرو خیلی مهم است اگر از روغن‌موتور فرسوده و یا نامرغوب استفاده شود روغن به‌خوبی در میان قطعات خودرو وظیفه خود را انجام نمی‌دهد و باعث سایش قطعات روی یکدیگر شده و خسارت‌های بیشتر به خودرو وارد می‌کند.

 

سرسیلندر داستر

برای دریافت خدمات تعمیرکار مگان می توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!