در این باره نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که کمپرسور یک قطعه بسیار مهم و ضروری و البته گران قیمت است، پس به خوبی در پیدا کردن مشکل آن باید دقت به خرج دهید ، یکی از دلایلی که به هنگام به صدا افتادن کمپرسور باید به آن توجه کنید چک کردن شیر انبساط کمپرسور است زیرا ‌وظیفه این شیر انتقال مایع خنک کننده به کمپرسور است زیرا اگر این شیر دچار مشکل شود نمی تواند مایع خنک کننده را به کمپرسور برساند ،در نتیجه علاوه بر ایجاد باد گرم شاهد تولید صدای نابهنجار از کمپرسور نیز خواهیم بود. این شیر نه تنها در کمپرسور بلکه در رادیاتور کولر هم وجود دارد.

علت صدای کمپرسور کولر خودرو ال ۹۰

 

 

 

خراب شدن رله در کولر

وظیفه مهم این قطعه خاموش و روشن کردن کمپرسور است و دیگر عملکرد آن حفظ تعادل در وارد شدن دما و رطوبت به داخل کابین خودرو می باشد که از افزایش و کاهش آن جلوگیری می کند ، جالب است بدانید این قطعه نه تنها در کولر خودرو بلکه در تمام سیستم های سرمایشی دیگر مانند اسپیلیت ها وجود دارد . و اینکه کمپرسور دارای یک کلاچ است که در صورت خراب شدن رله ، کلاچ توانایی درگیر شدن را نخواهد داشت و به همین علت باعث ایجاد صدای اضافی خواهد شد.

سفت نبودن کمپرسور کولر

احتمالا شل بودن کمپرسور در جای خود می تواند یکی از مهم ترین علت های ایجاد صدا باشد. زیرا هنگامی که یک قطعه در جای خود سفت نباشد در حین حرکت دچار لرزش می شود.و این لرزش باعث تولید صدا خواهد شد .

از بین رفتن خازن کولر

خازن از قطعاتی است که معمولا در صورت خراب شدن تعمیر نمی شود و بهتر است تعویض گردد ، و از آنجایی که در اوایل مقاله گفته شد خراب شدن هر یک از قطعه های سیستم کولر خودرو می تواند باعث خرابی دیگر قطعات شود در اینجا خازن هم قطعه ای است که با خراب شدنش می تواند باعث ایجاد صدا در کمپرسور شود .

نشت کردن روغن کمپرسور کولر

به طور کلی تمام قطعاتی که در خودرو به کار رفته اند برای استفاده بهتر در، مدت زمان طولانی نیاز به روغن کاری دارند کمپرسور هم از این موضوع مستثنی نیست ، همانطور که تمام قطعات اگر دچار نشتی شوند و روغن خود را از دست دهند به صدا می افتند حتی وسایل ساده مانند درب ها که گاهی نیاز به روغن کاری دارند و اگر این کار صورت نگیرد دچار صدا می شوند کمپرسور هم در صورت نشتی داشتن و از دست دادن روغن نیز همین اتفاقی برایش رخ می دهد و این موضوع گاهی اوقات حتی باعث آسیب رسیدن به سایر قطعات نیز می شود که در این صورت باید محل نشتی را پیدا کرده و مشکلش را برطرف کرد . و این موضوع را هم در نظر داشته باشد اگر به هر دلیلی نتوانستید این موارد را انجام دهید بهترین گزینه تعویض کمپرسور می باشد .

بروز اختلال در کارکرد کمپرسور

از آنجایی که کمپرسور یکی از قطعات حساس و ضروری در سیستم کولر خودرو می باشد ، خرابی این قطعه به تنهایی می تواند باعث روشن نشدن کولر خودرو شود ، نقش این قطعه در سیستم کولر به کار انداختن لوله های درون کولر و خنک کردن محیط است پس در نتیجه اگر ساختمان کمپرسور به هر دلیلی دچار خرابی شود لوله ها به کار نمی افتند و همین عامل سبب می شود صدای اضافه از آن به گوش برسد.

دیگر علت به صدا افتادن کولر خودرو ال نود افزایش دما در کمپرسور می باشد؛

زیرا این افزایش دما در کمپرسور خودرو ال ۹۰ باعث آسیب رسیدن و سوختن سیم پیچی داخل آن می شود و همانطور که تمام وسایل الکترونیکی در شرایط دمای بالا دچار سوختگی و فشار و نقص می شوند کمپرسور هم از این قاعده مبرا نیست ، به هردلیلی اگر این شرایط برای کولر خودرو شما پیش آمد کرد باید سیم پیچ سیستم کمپرسور را تعویض کنید و اگر نتوانستید بهتر است که خود کمپرسور را تعویض کنید ، به طور کلی از همان جایی که قطعه فابریک هر سیستمی بهترین قطعه به کار رفته شده در آن است در مورد سیم پیچ هم این قضیه صدق می کند زیرا پس از تعویض سیم پیج دستگاه عملکرد سابق را نخواهد داشت گویا مچ شدن سیم پیچ جدید با کمپرسور قبلی سخت تر خواهد بود و مکمل هم نخواهند شد .

البته این کار بسیار تخصصی را بهتر است که شما عزیزان به محموعه رنوکار بسپارید تا با از درست شدن نقص کولر خودرو ال نود خود آسوده باشید زیرا متخصصین حاضر در مجموعه هر عملی را که نیاز باشند تا سیستم کولر خودرو شما همانند قبل به خوبی کار کند پیاده سازی می کنند البته مجموعه رنوکار نه تنها برای خودرو ال ۹۰ بلکه برای انواع مدل های این کمپانی مانند ( کپچر ، داستر ، مگان ، ساندرو استپ وی و ….) آماده ارائه خدمات است . شما عزیزان می توانید برای گرفتن مشاوره رایگان و خدمات از مجموعه رنوکار با شماره های ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵ و ۰۲۱۶۶۸۰۸۶۵۹و ۰۲۱۶۶۸۱۸۴۲۳
در تماس باشید .