۱-وجود مشکل در شیر انبساط
۲- وجود مشکل در رله کمپرسور
۳- خرابی کمپرسور
۴- نشت روغن در کمپرسور
۵- داغ شدن بیش از حد کمپرسور
۶- سوختن خازن کمپرسور
۷-شل شدن کمپرسور

وجود مشکل در شیر انبساط

وظیفه شیر انبساط دریافت مایع خنک کننده درون کمپرسور است در نتیجه اگر دچار اختلال و خرابی شود نمی تواند به وظیفه خود عمل کرده  و این مایع را دریافت کند ،  شیر انبساط در رادیاتور خودرو نیز وجود دارد که باعث جذب گرما از مایعات می شود. که خراب شدن آن باعث می شود که کولر باد گرم تولید کند که پس از گذشت زمان طولانی مدت باعث می شودکمپرسور به صدا در بیاید.

وجود مشکل در رله کمپرسور

رله یکی از قسمت های کمپرسور می باشد که وظیفه خاموش و روشن کردن آن را بر دوش می کشد وظیفه دیگر رله نگه داشتن رطوبت نرمال برای سیستم است و نیز دمای اواپراتور را در حد ۳۲ الی ۴۵ حفظ می کند ، همچنین اگر این قطعه دچار نقص و خرابی شود جریان مورد نیاز برای درگیر شدن کلاچ کمپرسور تامین نخواهد شد . و در نتیجه کمپرسور به صدا می افتد.

خرابی کمپرسور

وجود قطعه ای به نام‌کمپرسور در سیستم کولر خودرو مگان باعث راه اندازی لوله های درون آن می باشد، و زمانی که این قطعه دچار مشکل شود نه تنها باعث علت صدای کمپرسور کولر خودرو خواهد شد بلکه می تواند از فعالیت کولر نیز جلوگیری کند.همانطور که می دانید سیستم خنک کننده خودرو یا همان کولر از بخش هایی مختلفی تشکیل شده است و خراب شدن و به مشکل خوردن هرکدام از این بخش ها مطمئنا باعث ایجاد صدا در سیستم می شود پس در نتیجه کمپرسور هم نیز از این قائده مستثنی نبوده و درصورت بروز مشکل و نقص دچار صدا می شود.

نشت روغن در کمپرسور خودرو مگان

همانطور که می دانید روغن کاری در قطعات باعث بهبود روند کارکرد آنها می شود در کمپرسور هم به همین منظور از روغن استفاده می شود ، و اگر به هر علتی این روغن دچار نشتی شود و کمپرسور روغن خود را از دست بدهد به محض  روشن شدن کولر صداهای مختلفی به گوش می رسد ، این موضوع نه تنها باعث تولید صدا بلکه می تواند ایرادات جانبی را نیز درپی داشته باشد. و باید به این نکته توجه فرمایید که اگر کمپرسور تعمیر نشد باید برای تعویض آن اقدام کنید.

داغ شدن بیش از حد کمپرسور

از آنجایی که وقتی کمپرسور بیش از اندازه داغ شده باشد این داغی و حرارت باعث سوختن سیم پیچ های آن می شود و ما مجبور به تعویض سیم پیچ خواهیم شد به علت تعویض سیم پیچ کمپرسور عملکرد سابق خود را از دست می دهد و به اندازه قبل کارکرد متناسبی نخواهد داشت به همین علت توصیه می شود هنگام به وجود امدن این قبیل از مشکلات بهترین اقدام تعویض کمپرسور خواهد بود.

سوختن خازن کمپرسور خودرو مگان

نشان اولیه سوختن خازن کمپرسور کولر خودرو مگان خاموش شدن ناگهانی کولر می باشد که بهترین راه حل آن تعویض خازن می باشد.

شل شدن کمپرسور

بهتر است بدانید که از نشانه های شل شدن کمپرسور لرزش به محض روشن شدن کولر خودرو و شنیده شدن صداهای نابهنجار می باشد که برای حل این موضوع باید کمپرسور را سفت کنید.
شما مخاطبان گرامی می توانید برای حل کردن تمامی مشکلاتی که برای کولر خودرو مگان خود به وجود می اید و تا به اینجای مقاله نام برده شد و توضیخاتی درباره ی آن برای افزودن اطلاعات شما عزیزان داده شد به مجموعه رنوکار مراجعه کرده و با خیالی آسوده سرویس و تعمیر و تعویض قطعات کولر خودرو خود را به ما بسپارید و برای این ارتباط با شماره های ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵ و ۰۲۱۶۶۸۰۸۶۵۹و ۰۲۱۶۶۸۱۸۴۲۳ در تماس باشید.