سرویس دوره ای داستر در تعمیرگاه تخصصی رنو داستر

سرویس دوره ای داستر

سرویس دوره ای داستر

لیست خدماتی که در سرویس دوره ای داستر در تعمیرگاه رنو انجام می شود شامل موارد زیر است:

 • تعویض روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا : بین ۵ تا ۷ هزار کیلومتر
 • تعویض فیلتر اتاق : هر ۲۰ هزار کیلومتر
 • تعویض شمع موتور  :  با در نظر گرفتن شرایط ترافیکی و درجا کار کردن خودرو
 • آچارکشی : هر ۸۰ هزار کیلومتر
 • تعویض روغن گیربکس اتوماتیک : هر ۲۰ هزار کیلومتر سطح و کیفیت روغن گیربکس اتوماتیک چک و بررسی می شود

نکته مهم : برای کارایی بهتر و جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک بهتر است هر ۴۰ هزار کیلومتر روغن گیربکس به طور کامل تخلیه و تعویض گردد.

– در صورت نیاز مکمل مخصوص گیربکس اتوماتیک نیز تزریق شود

روغن مناسب برای موتور داستر روغن ۱۰W40 می باشد.

توجه داشته باشید در هر مرتبه سرویس دوره ای داستر در صورتی که زمان تعویض روغن رسیده بود حتما همراه با تعویض روغن موتور، فیلتر روغن را هم برای افزایش طول عمر موتور تعویض کنید. و همین طور در صورت تعویض به موقع فیلتر ها می توانیم سهم زیادی در کاهش آلودگی شهرمان داشته باشیم.

تعمیرگاه تخصصی رنو داستر در تهران

اگر شما نیز دارای خودرو رنو داستر هستید شاید این سؤال برایتان پیش‌آمده که برای سرویس دوره‌ای یا تعمیرات، خودروی‌تان را به کدام تعمیرگاه برده تا هم روی تولیدات برند رنو به‌صورت تخصصی کار کنند و هم تجربه خوبی در تعمیر انواع مدل‌های رنو داشته باشد چون خودرو خارجی مثل برند رنو دارای سیستم فنی بسیار پیچیده‌ای است و شما باید در انتخاب نمایندگی تعمیرات رنو حساسیت بیشتری را داشته باشید و این کار فقط از عهده متخصصین و افراد کارآزموده برخواهد آمد.
نمایندگی رنو کار با ۱۶ سال سابقه به همراه کادر مجرب که شامل مهندسین کارآزموده در زمینهٔ تعمیرات تخصصی رنو هستند فعالیت می‌کند، هدف رنو کار ارائه خدمات و جلب رضایت شما مشتریان عزیز است
اگر خودروی شما رنو ساندرو یا یکی از محصولات برند رنو است در صورت نیاز می‌توانید با کارشناسان ما دررابطه‌با مسائل فنی خودرو یا هماهنگی جهت مراجعه در ارتباط باشید.

چند ویژگی برجسته یک تعمیرگاه خوب

در کل سلامت خودرو برای تمام کسانی که خودرو دارند حائز اهمیت است، مخصوصاً خودروهای خارجی مثل رنو که دارای سیستم فنی پیچیده‌ای هستند و برای سرویس دوره‌ای یا تعمیر، آن را باید به دست یک تعمیرگاهی تخصصی رنو سپرد که دارای فاکتورهای ذیل باشد:

 1. تعمیرگاه دارای تجهیزات کامل باشد:
  یک تعمیرگاه تخصصی رنو باید پیش از هر چیز تجهیزات کامل و ابزارآلات موردنیاز برای انواع خودرو رنو اعم از داستر، استپ وی، مگان، سیمبل و… را داشته باشد. این ابزارها تنوع بالایی دارند و هرکدام به‌تنهایی دارای کاربردی ویژه و خاص هستند و به همین جهت تمامی این ابزارها در یک تعمیرگاه رنو لازم و ضروری است.
 2. دارای پرسنل حرفه باشد
  از ویژگی‌های دیگر یک تعمیرگاه خوب داشتن کادر حرفه‌ای، متخصص و مجرب است تا با تسلط کافی بتوانند مشکل خودرو شما را تشخیص و رفع کنند، مسلماً اگر ایراد خودرو شما توسط یک متخصص حرفه‌ای به‌درستی تشخیص داده شود، خودرو شما اصولی و دقیق تعمیر می‌شود، پس تعمیرگاهی را انتخاب کنید که پرسنل آن بر جزئیات خودرو رنو آشنا باشند به‌عنوان یک تعمیرکار تخصصی ساندرو مشکل خودرو شما را رفع کنند.
 3. خدمات‌دهی در کمترین زمان ممکن
مشاهده  نمایندگی رنو سیمبل

 

هر مراجع کننده‌ای به تعمیرگاه خودرو توقع دارد ایراد خودرواش در کمترین زمان تشخیص داده شود و در مدت‌زمان کوتاهی خودرو خود را تعمیر شده تحویل بگیرند.
پس یک تعمیرکار نباید بی‌جهت کار تعمیر خودرو را طولانی کند، تا مشتری با رضایت از تعمیرگاه خارج شود.

 

 

تعمیرات و چکاپ گردشی داستر

یکی از واجبات در نگهداری خودروهای کمپانی رنو تعمیرات و بازبینی‌های گردشی می‌باشد که نیاز به بررسی قطعات به‌کارگیری شده در خودرو و مورد مصرف نیاز دارد که می‌بایست در تعمیرگاه‌های تخصصی صورت پذیرد.

چکاپ روغن خودرو رنو داستر

یکی از برترین لازمه‌های هر خودروای چکاپ‌های گردشی و بررسی سطح روغن بوده که نبایستی از حد مشخص Min پایین‌تر بوده باشد که درعین‌حال افزودن مقداری روغن به آن توصیه شده است. وقتی روغن می‌افزایید سطح آن میان دو نشانه‌روی گیج می‌ایستد.

یکی از صدمات روغن برای خودرو می‌تواند افراط در واریز بیش از حد روغن نام برد که بالاتر از سطح Max قرار می‌گیرد و برای موتور مضر است.

تعویض روغن خودروی رنو داستر

فساد و خرابی روغن‌موتور به موتور صدمه جدی می‌رساند. در این حالت باتوجه‌به استانداردهای شرکت سازنده خودرو می‌بایست در فی‌مابین دوره‌های گردشی چکاپ خودرو سطح روغن توسط شما بررسی گردد. وضعیت موجود کارکرد و مدل موتور در این وقت تأثیرگذار بر ماشین‌های رنو می‌باشد که میزانی مابین ۸۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ کیلومتر یا حتی‌الامکان ۱ سال در نظر گرفته می‌گردد.

موارد ذیل که پایه‌ای است می‌بایست مد نظرتان قرار دهید:

الف. در صورتی مصرف خودروی شما که حالت ترافیک‌های سنگین شهری و تردد بالای خودروها یا عدم به‌کارگیری خودرو می‌باشد. در این حالت عواملی همچون زمان و تاریخ انقضا روغن‌موتور امری حیاتی و مهم محسوب می‌گردد. فساد روغن‌موتور در این وضعیت عاملی جز گذر زمان ندارد درعین‌حال این موضوع اساسی‌تر از عملکرد خودرو می‌باشد. تیرگی و رنگ روغن می‌بایست توجه شما را به خود جلب نموده و بهترین وضعیت روغن شفافیت بالای آن است.

ب. برابر با فصل‌های سال می‌بایست در زمان عوض‌کردن روغن مقدار کیفی API و درجه ویسکوزیته روغن را مدنظر ویژه قرار داده و دفتر آموزشی خودرو را مطالعه نمایید. TOTAL از سرشاخه‌های elf در مورد ماشین‌های کمپانی رنو می‌باشد.

ج. خیلی مدل روغن‌موتور خود را تغییر ندهید. باتوجه‌به اختلاف فرمولاسیون انواع روغن‌ها در سطح بازار تعویض روغن‌های پشت‌سرهم علت صدمه رسیدن به موتور ماشین خواهد بود.

د. هنگام خاموش بودن ماشین ظرف روغن توسط موتور مدیریت شده و فعالیت آن پیش می‌رود درعین‌حال اگر برای شما روغن و مدل آن خیلی مهم نیست می‌بایست به دما و ویسکوزیته یا گران‌روی و عملکرد و محدودی محیطی روغن توجه لازم را بدهید البته می‌بایست برای صرفه‌جویی روغن ارزان‌قیمت و همیشگی انتخاب نمایید اما روغن‌موتورهایی که گران‌روی بیشتری دارند عامل تضمین صیانت و عملکرد کیفیتی بهتر و نرم‌تر روغن از موتور می‌باشد. ایراد تک گران‌روی بیشتر این است که بعد از استارت زدن وقت بیشتری نیاز است تا کلیه اعضای موتور گردش لازم را انجام بدهد. فرسودگی موتور در روشن‌کردن آن است نه در کارکردن در حالت عادی.

مشاهده  تسمه تایم داستر

دینام خودروی رنو داستر و کیت زمان آن

تجهیز کیت زمان خودرو برای سیمبل و داستر پس از عملکرد ۶۰ هزار کیلومتری می‌بایست صورت پذیرد. زمان و یا تایم موتور به وقتی که سوپاپ‌ها بسته و باز شده و جرقه می‌زند تسمه تایم که در نهایت عمل احتراق صورت می‌گیرد، گفته می‌شود. تسمه تایم تسمه‌ای است که عامل انتقال نیروی میل‌لنگ به میل سوپاپ می‌باشد.

دوره‌ای فوقانی موتور علی‌الخصوص آن‌هایی که اغلب ۴۰۰۰ دور در دقیقه هستند از مهم‌ترین علل پارگی تسمه تایم بوده که قطعات را نیز مستهلک می‌کند و همچنین سریع‌تر از زمان ممکن اگر فشار بیشتری بر تسمه تایم وارد شود آسیب می ببیند و صدمات شدیدتر زمانی تأثیر می‌گذارد که در ثانیه‌های ابتدایی ازهم‌گسیختگی تسمه نتیجه آن شامل رسیدن صدمه جدی به سر سیلندر و خمیده شدن سوپاپ‌ها و پیستون خواهد بود.

زنجیر یکی از جایگزین‌های معمول در خودروها می‌باشد. زنجیر معایب و مزایایی دارد درعین‌حال تسمه به آن برتری دارد اما معایب آن شامل صدای زیاد و مستهلک شدن سریع‌تر و زیادتر و وزن بیشتر و مزیت آن مقاومت بیشتر در برابر انقطاع می‌باشد.

فیلتر موردنیاز روغن خودروی رنو داستر

درصورتی‌که نیاز به افزایش شتاب خودرو و عمر بیشتر موتور را دارید و می‌خواهید در مصرف سوخت صرفه‌جویی کنید می‌بایست باتوجه‌به رهنمودهای سازندگان به همراه هر دفعه تعویض روغن یا یک دور در میان فیلتر روغن را تعویض کنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر

روغن گیربکس خودرو رنو داستر

گیربکس‌ها دو نوع هستند دستی و اتوماتیک و روغن آن ها نیز یکی از روان‌کننده‌های پایه‌ای خودرو رنو داستر می‌باشد. تعویض و یا حدود سطوح روغن گیربکس در حالت‌های کم و یا زیاد و کیفیت عملکردی آن در صورت نیاز باید باتوجه‌به جدول زمانی سرویس دوره‌ای خودرو بازبینی گردد. در هر ۶۰۰۰۰ کیلومتر می‌بایست با مدنظر قراردادن دفترچه آموزشی خودرو روغن گیربکس خودکار یا دستی می‌تواند عوض گردد که البته در خودروهای مختلف فرق دارد.

نکته مهم: عملکرد گیربکس به‌وسیله تعویض روغن آن در سرویس گردشی مذکور مزایایی دارد که شامل روان شدن عملکرد و گیربکس و بیشتر شدن طول عمر چرخ‌دنده‌ها و قطعات بوده و کم شدن حرارت گیربکس را در پی دارد. باتوجه‌به هزینه‌های گزاف تعمیرات گیربکس و در نهایت صدمات جدی و آسیب‌دیدگی آن بایستی توجه ویژه‌ای به روغن گیربکس کرده و ضعف و آسیب‌پذیری روغن گیربکس عامل سخت‌تر شدن عوض‌کردن دنده‌ها و در نهایت خوردگی آن ها می‌شود و نتیجه آن ورود براده‌های آهن به مجموعه گیربکس و تخریب آن می‌شود.

فرمان خودروی رنو داستر و چالش روغن هیدرولیک آن

انتقال قدرت از سیستم فرمان خودرو به چرخ‌های جلو خودرو وظیفه روغن هیدرولیک فرمان خودرو است که افزون بر روان کاری قطعات داخلی مجموعه هیدرولیک فرمان این مهم را برعهده دارد.

شمع خودروی رنو داستر

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها نگهداری و بازبینی و شمه است که کار آن ها اشتعال سوخت و هوا در موتور می‌باشد. دوده و چربی و زنگ‌زدگی نباید در نوک شمع‌ها وجود داشته باشد و می‌بایست کاملاً سفید باشد. شمع‌های خودرو فقط در حالتی دارای عیب ایراد هستند که جرقه ناهمگون، استارت ناکافی، شتاب پایین، احتراق نیمه، لرزیدن دور آرم موتور و دود آبی‌رنگ اگزوز خودرو داشته باشد. تعویض شمع‌ها فقط با درنظرگرفتن صحبت‌های سازندگان و مهندسی ممکن است.

مشاهده  تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر در تعمیرگاه رنو داستر

ضد یخ خودروی رنو داستر

مایع خنک‌کننده یا همان ضد یخ در فصول سردوگرم از کم‌وزیاد شدن بیش از اندازه دما در موتور جلوگیری می‌نماید. ازآنجایی‌که این مایع خنک‌کننده می‌باشد خواص آن به‌مرورزمان متغیر بوده و می‌بایست باتوجه‌به گفته‌های کارشناسان و سازندگان در بازه زمانی‌های دوساله آن را عوض نمود.

باتری خودروی رنو داستر

اصلی‌ترین عملکرد باتری خودروی رنو داستر مبنی بر ارائه برق کافی و استارت زدن خودرو بوده تا روشن گردد و زمانی که تجهیزات الکتریکی داخلی خود بیش از حد به‌کارگیری می‌گردد هنگام خاموش شدن خودرو تخلیه سنگین باتری صورت می‌گیرد.

لنت‌های خودروی رنو داستر

در کفشک ترمزهای کاسه‌ای و یا لنت ترمزهای دیسکی اغلب کارایی دور از انتظار و نامناسب ترمزها و یا روشن ماندن چراغ‌های اخطار آمپر نشان از تعویض آن ها است. هواگیری در مدار ترمز می‌بایست صورت گیرد اغلب پس از اینکه اگر ضخامت کفشک یا لنت پایین‌تر از ۱/۵ میلیمتر باشد و یا برنه آن روغنی شده باشد بایستی تعویض گردد.

 

در انتخاب تعمیرگاه مناسب برای انجام سرویس دوره ای داستر چه نکاتی را باید رعایت نماییم؟

انتخاب تعمیرگاه مناسب رنو برای انجام سرویس دوره ای داستر بسیار مهم و حائز اهمیت است و هر فردی سعی دارد بهترین کلینیک و تعمیرگاه تخصصی رنو را در محدوده نزدیک محل سکونت یا نزدیک به محل کار خود پیدا کند.

تعمیرگاه مرکزی داستر به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

مرکز تعمیرات تخصصی رنو کلیه خدمات مربوط به سرویس دوره ای داستر را در کوتاه ترین زمان انجام می دهد.

نتیجه‌گیری

 

 • یکی از برترین لازمه‌های هر خودروای چکاپ‌های گردشی و بررسی سطح روغن بوده که نبایستی از حد مشخص Min پایین‌تر بوده باشد که درعین‌حال افزودن مقداری روغن به آن توصیه شده است.
 • تجهیز کیت زمان خودرو برای سیمبل و داستر پس از عملکرد ۶۰ هزار کیلومتری می‌بایست صورت پذیرد.
 • درصورتی‌که نیاز به افزایش شتاب خودرو و عمر بیشتر موتور را دارید و می‌خواهید در مصرف سوخت صرفه‌جویی کنید می‌بایست باتوجه‌به رهنمودهای سازندگان به همراه هر دفعه تعویض روغن یا یک دور در میان فیلتر روغن را تعویض کنید.

تعمیرگاه داستر

 

برای دریافت خدمات سرویس دوره ای داستر می توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!