روغن گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰

روغن گیربکس اتوماتیک تندر 90

روغن گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰ به صورت تخصصی در تعمیرگاه رنو ما انجام می شود. برای مراجعه حضوری و همچنین هماهنگی می توانید از آدرس و شماره تلفن های نوشته شده در پایین همین صفحه استفاده نمایید.

تعویض به موقع روغن گیربکس باعث کارکرد بهتر جعبه دنده و افزایش عمر مفید آن می شود.

روغن گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰

خودروی ال نود یک خودروی فرانسوی – ایرانی از کمپانی رنو فرانسه است که تیپ فول آپشن آن دارای گیربکس اتوماتیک می‌باشد. گیربکس یکی از مهم‌ترین قطعات موتور خودرو است. درصورتی‌که روغن گیربکس بی‌کیفیت و نامناسب انتخاب کنید می‌تواند عملکرد گیربکس و دیفرانسیل را به خطر بیندازد.

در این مقاله درباره روغن گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰ صحبت می‌کنیم.

با استفاده از روغن گیربکس مناسب شما می‌توانید عمر و کیفیت کار گیربکس و دیفرانسیل خودرو ال نود را بهبود ببخشید. ال نود یکی از خودروهایی است که قطعات باکیفیت و شتاب خوبی دارد پس بهتر است در انتخاب روغنی که وارد اصلی‌ترین قسمت آن می‌کنید در عملکرد آن اختلال ایجاد نکنید.

روغن گیربکس ال نود اتوماتیک با نام ATF شناخته می‌شود. تعداد محدودی از صاحبان این خودرو به نوع روغنی که وارد گیربکس می‌کنند اهمیت می‌دهند و آن را در زمان مناسب تعویض می‌کنند. شما می‌توانید با مطالعه دفترچه راهنمای خودرو اطلاعات کاملی درباره روغن گیربکس خودرو به دست اورید.

روغن گیربکس‌های موجود با یکدیگر تفاوت دارند. آن‌ها در دما و آب‌وهوای گوناگون مقاومت متفاوتی نشان می‌دهند. بهترین نوع روغن ترمز ال نود اتوماتیک ATF DEXRON III است.

 

خرید و راهنمایی

در صورتی که قصد خریداری روغن گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰ را دارید می توانید همین حالا با ما تماس حاصل نمایید.

ما برای خودروی شما فقط از روغن اصلی و شرکتی استفاده میکنیم که از کیفیت بسیار بالا و تضمین شده ای برخوردار است.

علاوه بر خدمات توضیح داده شده در بالا ، ما تعویض تسمه تایم ، تعمیر جلوبندی ، تعویض لنت های ترمز، رگلاژ ترمز دستی ، تعویض روغن موتور به همراه فیلتر ها ، تنظیم موتور ، تعویض واشر سرسیلندر ، سرویس دوره ای و … را هم انجام می دهیم.

شما در هر منطقه از شهر تهران که باشید به راحتی می توانید به تعمیرگاه تخصصی ما تشریف بیاورید.

برای اینکه متوجه شوید آیا زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰ شما فرا رسیده است یا خیر دو راهکار دارید ، یک اینکه مقدار کیلومتر طی شده را بررسی کنید و دوم آنکه از نظر ظاهری روغن گیربکس را مورد بررسی قرار دهید.

در سرویس دوره ای که ما برای خودروهای رنو انجام می دهیم سطح مایعات مانند ضد یخ ، روغن ترمز ، روغن موتور و … بررسی می شوند.

همچنین قطعاتی مانند طبق ، کمک فنرها و … هم از نظر سلامت مورد بررسی قرار می گیرند.

مشاهده  نمایندگی رنو سیمبل

در صورتی که مدتی است سوزن های انژکتور را شستشو نداده اید ، ما میتوانیم این کار را برای شما با استفاده از دستگاه انجام دهیم.

هزینه تعویض روغن گیربکس ال 90

در زمان بازدید لنت های ترمز جلو و عقب سطح روغن ترمز را هم بررسی میکنیم.

در صورتی که درباره تعمیر و نگهداری خودرو سوال یا سوال هایی دارید می توانید همین حالا از طریق تلفن های نوشته شده در پایین همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

در صورتی که تعویض روغن را به موقع انجام ندهید این کار می تواند باعث ایجاد هزینه های تعمیراتی زیاد برای شما بشود.

برای خواندن و راهنمایی کامل تسمه تایم ال۹۰ کلیک کنید.

گیربکس اتوماتیک ال نود

یکی از مهم‌ترین اجزای موتور ال نود گیربکس اتوماتیک آن است. گیربکس سرعت و قدرت موتور را کنترل می‌کند. گیربکس نیروی تولید شده توسط موتور را به چرخ‌ها انتقال می‌دهد.

روغن گیربکس نوعی روان‌کننده است. روغن گیربکس نه‌تنها بر قطعات گیربکس تأثیر دارد بلکه بر قطعات جعبه فرمان و دیفرانسیل نیز مؤثر است و موجب بهبود عملکرد آن‌ها می‌شود.

درصورتی‌که روغن گیربکس خودرو نیاز به تعویض داشته باشد شما می‌توانید آن را براساس برخی نشانه‌ها که در کار خودرو مشاهده می‌کنید دریابید. برای مثال هرگاه که رنگ روغن گیربکس خودرو تغییر کرد می‌توانید متوجه شوید که آن را تعویض کنید. یا درصورتی‌که دنده به‌سختی جابه‌جا شد حتماً برای بررسی روغن گیربکس آن اقدام کنید.

وظیفه روغن گیربکس اتوماتیک ال نود

روغن در گیربکس نقش بسیار مهمی دارد. یکی از مهم‌ترین وظایف گیربکس خنک‌کردن قطعات درون گیربکس است. چون اصلی‌ترین دلیل خرابی گیربکس دمای زیاد آن است پس استفاده از روغن گیربکس مناسب و باکیفیت بسیار مهم است تا دمای درونگیربکس را کاهش دهد و از آسیب رسیدن به موتور جلوگیری کند.

وظیفه مهم بعدی روغن گیربکس روان کاری و کم کردن اصطکاک بین قطعات است.

درصورتی‌که روغن گیربکس خودرو را در زمان مناسب تعویض نکنید این امر می‌تواند منجر به افزایش دمای قطعات گیربکس گردد و تأثیر بدی در عملکرد گیربکس خودرو داشته باشد. تعویض دیر روغن گیربکس می‌تواند منجر به آسیب رساندن به قطعات دیگر هم شود.

درصورتی‌که در فواصل زمانی منظم اقدام به تعویض روغن گیربکس کنید این امر از ایجاد مشکل برای گیربکس و دیفرانسیل خودرو جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد برای خودرو مشکلی رخ دهد.

اما اگر در تعویض روغن گیربکس کوتاهی کنید آن‌گاه روغن گیربکس بی‌کیفیت و نامرغوب می‌تواند به قطعات گیربکس آسیب وارد کند و در نتیجه شما مجبور می‌شوید برای تعمیر گیربکس خود زمان و هزینه بسیاری را مصرف کنید.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

اگر در استفاده از گیربکس خودرو دقت لازم را داشته باشید روغن گیربکس دیربه‌دیر نیاز به تعویض خواهد داشت اما به‌طورکلی بهتر است روغن گیربکس بین پنجاه تا صدهزار کیلومتر تعویض شود یکی از علائم تعویض فوری روغن گیربکس تغییر رنگ آن از صورتی به رنگ قهوه‌ای است که باید جدی گرفته شود ولی متأسفانه بعضی از افراد به علت هزینه زیاد روغن گیربکس به تعویض آن اهمیت نمی‌دهند که این کار باعث آسیب بیشتر به خودرو می‌شود.

مشاهده  تعمیرگاه ال90 | تعمیرگاه تخصصی ال 90

راه تشخیص رنگ روغن گیربکس این است که روغن گیربکس را رو روی یک کاغذ سفید و یا دستمال کاغذی ریخته و بررسی کنید این کار باید حداقل سالی دو با باید انجام شود. نکته حائز اهمیت این است که هزینه تعویض روغن گیربکس کمتر از هزینه تعمیر آسیب‌های وارده به خودرو است.

 

خنک‌کننده روغن گیربکس

افزایش طبیعی دمای روغن گیربکس به علت اصطکاک بسیار زیاد میان دنده‌ها، صفحه کلاچ‌ها و فشار بالای پمپ روغن درون گیربکس در خودرو وجود دارد. این دما باید به علت روانکاری روغن و ثابت ماندن ویژگی‌های فنی خودرو در یک دمای خاص بماند و اگر دما بالا رود روغن غلیظ می‌شود و خاصیت روانکاری خود را سریع‌تر از دست می‌دهد در نتیجه اصطکاک زیاد و عمر صفحات اصطکاکی درون گیربکس کم می‌شود. برای رفع این مشکل گیربکس‌های اتوماتیک دارای سیستم رادیاتور خنک‌کننده یا متعادل‌کننده دما هستند و این رادیاتورها به طور معمول در جلو رادیاتور و یا در مقابل ورودی هوا هستند

اگر سیستم خنک‌کننده روغن گیربکس توسط فرد غیرحرفه‌ای تعمیر شود و یا به دلیل نشتی از خودرو برداشته شود باعث بروز مشکلات بیشتر در خودرو می‌شود. این سیستم‌های خنک‌کننده باید توسط افراد حرفه تعمیر شود و در صورت نیاز به تعویض باید هم باید توسط فرد حرفه‌ای و تعمیرکار با استاندارهای مخصوص دستگاه، بر روی خودرو نصب شود.

 

زمان مناسب برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ال نود

سرویس دوره‌ای خودرو یکی از مهم‌ترین کارها در جهت حفظ و نگهداری از خودرو است. در فاصله‌های منظم به تعمیرگاه مراجعه می‌کنید و خودرو خود را به تعمیرکاران می‌سپارید تا آن را بررسی کند و در صورت هرگونه نیاز قطعات آن را تعمیر کند.

فاصله زمانی که برای سرویس دوره‌ای خودرو نیاز است برای هر نوع خودرو متفاوت است. باتوجه‌به مسافت طی شده توسط خودرو، آب‌وهوای منطقه، میزان گردوغبار موجود این فاصله زمانی را تخمین بزنید.

در هر بار که برای سرویس به تعمیرگاه مراجعه می‌کنید یکی از مواردی که بررسی می‌شود روغن گیربکس خودرو است. تعمیرکاران آن را بررسی می‌کنند و در صورت نیاز اقدام به تعویض آن می‌کنند.

 

فواید تعویض به‌موقع روغن گیربکس اتوماتیک ال نود

درصورتی‌که روغن ترمز خودرو را در زمان مناسب خود تعویض کنید آن‌گاه تأثیر بسیار مثبت آن را بر عملکرد موتور خواهید دید. با انجام این کار گیربکس خودرو روان‌تر کار می‌کند، عمر قطعات موجود در گیربکس و دیفرانسیل بیشتر می‌گردند، سروصدای قطعات گیربکس کم می‌شود.

تعویض روغن گیربکس با دستگاه

تعویض روغن گیربکس به دو صورت دستی و با دستگاه انجام می‌گردد. تعویض با دست ایراداتی دارد به همین دلیل معمولا در تعمیرگاه‌ها این کار را با دستگاه انجام می‌دهند.

مشاهده  جلوبندی ال90 | جلوبندی تندر نود

همواره برای تعویض روغن گیربکس خودرو با دستگاه اقدام کنید و به‌صورت دستی این کار را انجام ندهید. اگر بخواهید به‌صورت دستی روغن گیربکس را تعویض کنید آن‌گاه تخلیه روغن به طور کامل انجام نمی‌گیرد و تنها با کمک دستگاه مخصوص است که می‌توان روغن گیربکس را به طور کامل تعویض کرد.

ویژگی‌های روغن گیربکس مرغوب در ال نود

استفاده از روغن گیربکس مناسب برای خودرو یکی از مهم‌ترین عوامل در بهبود عملکرد گیربکس است. روغن گیربکس اتوماتیک خوب و باکیفیت برخی ویژگی‌هایی دارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

  • گران‌روی: روغن باید دارای گران‌روی مناسب باشد تا در صورت افزایش سرعت گیربکس قادر باشد ایمنی دنده را تضمین کند.روغن گیربکس در مسیرهای طولانی گران‌روی روغن گیربکس را حفظ کند.
  • پایداری: عامل مهم دیگر پایداری است. روغن گیربکس باید در حرارت زیاد از قطعات گیربکس محافظت کند.
  • ضدخوردگی: روغن گیربکس باید خاصیت ضدخوردگی داشته باشد تا از خورده شدن چرخ‌دنده‌ها جلوگیری کند.
  • سازندگی با کاسه‌نمدها: با کمک این ویژگی از واکنش شیمیایی کاسه نمد و روغن جلوگیری می‌گردد.

در خودروها وظیفه روغن گیربکس روان کاری و قطعات درون گیربکس و دیفرانسیل هستند. درصورتی‌که شما از روغن‌موتور بی‌کیفیت استفاده کنید این کار به خراب‌شدن قطعات خودرو و در نهایت خراب‌شدن گیربکس و دیفرانسیل تأثیر می‌گذارد.

اهمیت سرویس دوره ای منظم

این موضوع یعنی تعویض به موقع برای تسمه تایم هم خیلی اهمیت دارد، زیرا در صورتی که تسمه تایم را در زمان مناسب و بعد از طی مسافتی مشخص که از سوی شرکت سازنده تعیین شده است تعویض نکنید ، ممکن است در هنگام حرکت ناگهان این تسمه پاره شود و موتور خودروی شما خاموش بشود.

یکی از مواردی که باعث آسیب دیدن واشر سرسیلندر می شود ، خراب شدن ترموستات می باشد.

نتیجه‌گیری نهایی

گیربکس اتوماتیک یکی از اصلی‌ترین قطعات موتور ال نود است که به دلیل دمای بالا همواره مورد آسیب قرار می‌گیرد. استفاده از روغن گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰ می‌تواند به کاهش دما و اصطکاک کمک کند. به همین دلیل استفاده از روغن گیربکس مناسب بسیار مهم است. حتی اگر از بهترین روغن گیربکس هم استفاده کنید پس از طی مسافتی نیاز است که آن را تعویض کنید. درصورتی‌که آن را به‌موقع تعویض نکنید ممکن است منجر به آسیب رساندن به قطعات گیربکس و درنهایت موتور خودرو شود. پس به روغن گیربکس ال نود و تعویض به‌موقع آن توجه داشته باشید.

تماس با ما

برای دریافت روغن گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰ می‌توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!