تعویض روغن گیربکس داستر در تعمیرگاه تخصصی داستر

تعویض روغن گیربکس داستر

یکی از اصلی ترین  نیازهای  ضروری هر خودرو برای سلامت قطعات از نظرفنی روغن گیریبکس با کیفیت  است. در صورت عدم تعویض به موقع واستفاده از روغن گیربکس با مارک  متفرقه شما متحمل صدمات بسیار جدی به خودرو شخصی تان, بهمراه  صرف وقت و هزینه زیاد میشوید.اگربه دنبال خرید و تعویض  روغن مناسب برای گیربکس خودرو شخصی خود هستید ما به شما روغن گیریبکس داستر در تعمیرگاه رنوکار را پیشنهاد میدهیم.

تعویض روغن گیربکس داستر در تعمیرگاه تخصصی داستر انجام می شود. در تعمیرگاه مرکزی گیربکس داستر تمام خدمات داستر از جمله تعویض روغن گیربکس اتوماتیک داستر انجام می شود.

تعویض روغن گیربکس داستر

وظیفه روغن در گیربکس اتوماتیک داستر :

روغن در گیربکس اتوماتیک داستر نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا میکند به صورتی که اگر به موقع برای تعویض آن اقدام نکنید باعث ایجاد مشکلات جدی و هزینه های زیادی می شود.

یکی از وظایف روغن در گیربکس اتوماتیک داستر خنک کردن گیربکس و جلوگیری از افزایش دمای گیربکس اتوماتیک است.

وظیفه مهم دیگر روغن در گیربکس اتوماتیک داستر کم کردن اصطکاک بین قطعات و صفحات داخلی گیربکس است.

بنابراین برای تعویض روغن گیربکس داستر خود در زمان مناسب اقدام کنید.

زمان تعویض روغن گیربکس داستر چه موقع است ؟

صرفنظر از تاریخ تعویض روغن که در دفترچه راهنما خودرو  قید شده شما هر زمان در تعویض کردن  دنده بطور متوالی با مشکل مواجه شده و درزمان تعویض دنده  گیریبکس میلزرد باید برای تعویض اقدام نمایید.

چرا باید تعویض روغن گیربکس داستر را به موقع انجام دهیم؟

اگر روغن گیربکس اتوماتیک داستر را به موقع تعویض نکنید این کار باعث می شود دمای گیربکس اتوماتیک و قطعات داخلی آن بالا برود و این مورد عمر گیربکس اتوماتیک داستر را به شدت کاهش میدهد.

اگر روغن گیربکس اتوماتیک داستر  را به موقع تعویض نکنید شما مشکلات زیادی را تجربه خواهید کرد،

برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند که هرگز نیازی به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک نیست.

اگر روغن گیربکس اتوماتیک را به موقع تعویض نکنید مجبور می شوید هزینه های زیادی را برای تعمیر و یا حتی تعویض گیربکس اتوماتیک بپردازید.
گیربکس های اتوماتیک در دمای بالاتری نسبت به گیربکس های غیر اتوماتیک کار می کنند که این موضوع باعث می شود روغن در گیربکس اتوماتیک زودتر خاصیت خود را از دست بدهد.

تعمیرگاه فوق تخصصی رنو داستر

 

 

چه زمانی باید روغن گیربکس اتوماتیک داستر را تعویض کنیم؟

امروزه گیربکس های اتوماتیک به دلیل راحتی بالا و عملکرد خوبی که ارائه می کنند مورد توجه بسیاری از خریداران قرار دارند و معمولاً خودرویی که دارای گیربکس اتوماتیک باشد طرفدار زیادی دارد. اما گیربکس های اتوماتیک نیازمند دقت در نگهداری هستند.

مشاهده  تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر در تعمیرگاه رنو داستر

یکی از مواردی که در گیربکس های اتوماتیک باید به آن توجه زیادی کرد روغن گیربکس است. در ادامه به این نکته می پردازیم که چه زمانی باید اقدام به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو داستر خود کنیم.

گیربکس های اتوماتیک از قطعات و بخشهای بسیار زیادی تشکیل شده‌اند که توضیح یک به یک آنها زمان زیادی میبرد اما مهمترین بخشهای این گروه ها را باید مبدل گشتاور، دنده های سیاره ای، پمپ هیدرولیک، کلاچ های هیدرولیکی، کلاچ های باندی، سوپاپ ها و سنسورهای مختلف دانست.

تعمیرگاه داستر

ابتدا در ادامه نگاهی کوتاه بر عملکرد این بخش ها خواهیم داشت:

مبدل گشتاور

این قطعه در حقیقت انتقال دهنده نیرو از موتور به داخل گیربکس است و یک نوع توربین روغنی محسوب می شود.

پمپ روغن

پمپ روغن یا اویل پمپ مابین مبدل گشتاور و مجموعه دنده ها قرار دارد روغن را با فشار به نقاط مختلف گیربکس پمپ می‌کند. در صورتی که پمپ هیدرولیک گیربکس اتوماتیک دچار مشکل شود کل گیربکس از کار خواهد افتاد.

دنده‌های سیاره‌ای

دنده های سیاره ای در حقیقت کار تعویض دنده درون گیربکس را بر عهده دارند و از دنده خورشیدی رینگی و سیاره ای تشکیل شده اند. این دنده ها با قفل شدن و یا حرکت می توانند ضرایب مختلفی را ایجاد کنند و به این ترتیب ضریب انتقال نیرو در روی گیربکس توسط این دنده ها تغییر می کند.

کلاچ‌ها و باندها

کلاچ ها و باندها در حقیقت وظیفه اعمال تعویض دنده در داخل گیربکس را برعهده دارند و به نوعی عملگر داخلی گیربکس محسوب می‌شوند.

سوپاپ ها نیز یکی از مهمترین بخشهای دیگر گیربکس های اتوماتیک هستند که درون مجموعه ای که آن را به نام ساعت گیربکس می‌شناسیم قرار دارند سوپاپ ها از تعدادی فنر و شیر تشکیل شده‌اند و در خودروهای جدید این سوپاپ ها به شکل برقی هستند و در داخل ساعت گیربکس از تعدادی شیر برقی استفاده شده است.

این سوپاپ ها هستند که دستور های گیربکس را اعمال می کنند و اینکه چه دنده‌ای چه زمانی باید درگیری شود توسط این سوپاپ ها اعمال می شود.

قطعات داخلی گیربکس به مرور زمان مستهلک می شوند و این کار در کنار حرارتی که درون گیربکس وجود دارد سبب آسیب به روغن گیربکس می شود به همین خاطر لازم است تا در کیلومتر های مشخصی روغن گیربکس اتوماتیک را تعویض کرد تا گیربکس آسیبی نبیند.

مشاهده  تعمیرگاه داستر | تعمیرگاه تخصصی رنو داستر

لازم به ذکر است که تعویض روغن گیربکس داستر هم مانند سایر خدمات دارای ضمانت نامه کتبی می باشد.

در صورتی که روغن گیربکس اتوماتیک را به موقع عوض نکنیم سبب آسیب دیدن کلاچ ها و باندهای داخلی گیربکس خواهد شد و کلاچ ها روی یکدیگر سر خورده و دیگر انتقال نیرو صورت نمی گیرد.

چرا باید روغن گیربکس داستر را تعویض کنیم ؟

مطلب مرتبط : تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر

یکی از دلایلی که باید روغن گیربکس اتوماتیک را عوض کرد وجود براده درون روغن است براده های کوچک و ریزی که درون روغن قرار دارند می توانند وارد مجراهای روغن کاری شده و مانع روغن کاری صحیح گیربکس شود و به این ترتیب به مرور زمان و قطعات دیگر گیربکس آسیب خواهند رساند.

این قطعات می‌تواند شامل سوپاپ ها و خود دنده ها شوند به همین خاطر در هنگام سرویس خودرو باید روغن گیربکس چک شود و در صورتی که درون آن براده مشاهده شود باید روغن را تعویض کرد.

گاهی اوقات روغن‌گیربکس توسط همین براده ها و جرم ها آنقدر کثیف می شود که لازم است بعد از تخلیه روغن، داخل گیربکس را با دستگاه مخصوص شست و شو داد و سپس روغن گیربکس نو را داخل گیربکس ریخت.

چرا روغن گیربکس رنو داستر باید با دستگاه عوض شود

در اغلب موارد روغن گیربکس در ظرف‌های ۶ لیتری است و بدون دستگاه هیچ تعمیرکاری نمی‌تواند کامل ۶ لیتر را تخلیه کند و بدون دخالت و استفاده از دستگاه تنها ۳ لیتر آن می‌تواند تخلیه شود. پس حتماً قبل از مراجعه به تعمیرگاه خودرو داستر از دارابودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. تعمیرگاه تخصصی رنو کار روغن گیربکس را بدون دخالت دست و به‌وسیله دستگاه انجام می‌دهد.
گفتیم که تعویض روغن گیربکس به‌وسیله دست به‌صورت کامل تخلیه نمی‌شود و تنها ۳ لیتر از آن تخلیه می‌شود در نتیجه روغن‌سوخته قبل در دستگاه باقی می‌ماند که این مسئله باعث می‌شود که خودروی شما دچار نقص فنی و در مدت‌زمان طولانی دچار روغن‌سوزی شود که در نتیجه خسارت و هزینه زیادی جهت تعمیر خودرو به همراه دارد.

نشانه‌های تعویض روغن گیربکس رنو داستر

بسیاری افراد این اشتباه را می‌کنند که تعویض روغن گیربکس در زمان سرویس دوره‌ای انجام می‌شود، اما مشخص‌کردن دوره تعویض آن بر اساس مدت‌زمان تعیین شده توسط دفترچه راهنما رنو دلستر است و در دوره‌ای متفاوت است.
نشانه‌های تعویض نکردن روغن گیربکس رنو داستر اگر از مدت‌زمان تعویض روغن گیربکس خودرو شما گذشته باشد، یکسری علائم و نشانه‌هایی مشاهده می‌کنید که به شما هشدار می‌دهد هرچه زودتر برای تعویض روغن گیربکس خودروی‌تان اقدام نمایید.

  • اگر شما از خودرو دنده اتوماتیک استفاده می‌کنید و از زمان تعویض روغن گیربکس گذشته باشد، دنده دیر عوض می‌شود و به موتور خودرو فشار وارد می‌شود.
  • در بعضی مواقع دنده تعویض نمی‌شود
  • در هنگام حرکت یا سبقت گرفتن، وقتی پدال گاز را فشار می‌دهید موتور قدرت زیادی تولید می‌کند.
مشاهده  تسمه تایم داستر

تعویض روغن گیربکس داستر در تعمیرگاه مرکزی داستر

اینکه چه زمانی باید اقدام به تعویض روغن گیربکس شود معمولاً در دفترچه راهنمای خودرو قید شده است البته در صورتی که احساس کنید گیربکس شما لرزش دارد و در هنگام تعویض دنده عمل تعویض دنده را با ضربه انجام می‌دهد نیز می توانید به تعمیرگاه ما مراجعه کنید تا روغن و فیلتر آن را چک کنیم چون نحوه رانندگی و شرایط دیگر نیز می‌تواند بر روی کیفیت روغن گیربکس تاثیر منفی بگذارد و شاید نیاز باشد تا روغن را زودتر از موعد مقرر شده توسط سازنده تعویض کنید.

مطلب مرتبط : سرویس دوره ای داستر

خدمات به مشتریان در تعمیرگاه رنوکار

نمایندگی  تعمیرگاه رنو کاربرای رفاه شما مشتریان عزیز در مجموعه خود با داشتن پرسنلی فنی و کاملا حرفه ای افتخار  دارد تا کلیه خدمات فنی  خودرو ذکر شده در ادامه را برای خدمت رسانی به شما در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام دهد.

انجام هر گونه سرویس سالانه و انجام تعویض و تعمیر قطعات

انجام کلیه کارهای مرتبط با جلوبندی خودرو تعویض و تعمیر کلیه قطعات

تخلیه کامل و تعویض روغن رنو داستر

تعویض  گیریبکس رنو داستر و تعمیر وخدمات دیگر

انجام کلیه خدمات دیاگ بصورت کاملا اصلی مختص شرکت رنو و چکاپ کامل خودرو

برای کاهش مصرف سوخت انجام  کلیه کارهای مرتبط با تنظیم موتور

کلیه کارهای مرتبط با تعمرات درسر سیلندر و تعویض واشرهای آن

انجام خدمات  تعویض لنت چرخهای خودرو

برای تعویض روغن گیربکس داستر خود به تعمیرگاه فوق تخصصی رنو داستر به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!