تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر بهتر است در زمان‌ها و کیلومتر های تعیین شده از طرف شرکت سازنده خودرو انجام شود. شما می توانید برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر خود به تعمیرگاه تخصصی ما که آدرس آن در انتهای همین صفحه برای شما نوشته شده است مراجعه نمایید.

همچنین بهتر است قبل از اینکه به صورت حضوری تشریف بیاورید ، از طریق تماس تلفنی با شماره های نوشته شده در پایین همین صفحه روز و ساعت دلخواه و مورد نظر خودتان را با ما تنظیم بفرمایید تا زمانی که خودروی خود را به تعمیرگاه ما می آورید، کارهای آن در کمترین زمان ممکن برای شما انجام شود..

 

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر

 

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر

متاسفانه خیلی از افراد تعویض به موقع روغن گیربکس را مسئله ای مهم در نظر نمی گیرند و از این موضوع اطلاع ندارند که یکی از مواردی که باعث کاهش عمر مفید گیربکس اتوماتیک می شود این است که با روغنی کار کند که کیفیت و ویژگی های خود را از دست داده است.

روغن در داخل گیربکس اتوماتیک علاوه بر وظیفه کاهش اصطکاک ، وظیفه خنک کردن قطعات داخلی گیربکس و همچنین تمیز کاری را بر عهده دارد.

بنابراین طبیعی است زمانی که تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر به موقع انجام نشود ، برای این بخش از خودرو مشکلات مهم ایجاد بشود.

در مجموعه تخصصی ما تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر به وسیله دستگاه انجام می شود.

البته در صورتی که شما سرویس های دوره ای خودرو را به موقع انجام بدهید دیگر هیچ گونه جای نگرانی وجود ندارد زیرا می توانید تاکید بفرمایید که ما برای شما روغن گیربکس را هم بررسی بکنیم تا در صورتی که نیاز به تعویض داشت با هماهنگی شما کار آنرا انجام بدهیم.

نکاتی که در خرید روغن مناسب گیربکس اتومات باید به آن دقت کنیم

 

۱.خنک‌کننده و بالا بودن مقاومت در برابر گرما

 

روغن گیربکس، مانند رادیاتور که موتور را خنک می­کند این وظیفه را دارد که قطعات گیربکس را خنک کرده، و جلوگیری کند از آسیب‌هایی که ممکن است اصطکاک به جعبه‌دنده وارد کند.

۴.گرانروی پایین و ویسکوزیته

 

داشتن گران‌روی پایین برای پایین آمدن اصطکاک در دماهای مختلف، روانکاری قطعات (به دلیل رقیق بودن) لازمهٔ روغن گیربکس رنو کپچر است.

 

۲.نداشتن حباب و کف‌سازی

 

حباب و کف در مخزن روغن گیربکس، کار انتقال قدرت را سخت کرده و کار را برای سیستم کلاچ و دنده ماشین سخت می­کند.

برای اینکه نهایت استفاده رو کنید به هنگام خرید و تعویض به این نکته توجه کنید.

۳.آب‌گریز بودن

 

ترکیب شدم روغن گیربکس و آب می­تواند آسیب­های جدی به خودروی‌مان بزند، آب‌گریز بودن روغن جعبه‌دنده یکی از پارامترهای مهم این روغن است.

بهترین روغن برای رنو کپچر

 • روغن موتور مناسب رنو کپچر طبق دفترچه راهنمای خودرو ۰۵W-40 SN سینتتیک می‌باشد.
 • حجم روغن موتور قابل تعویض برای رنو کپچر با فیلتر روغن: ۴٫۶ لیتر

 

بهترین شاخص SAE برای خودرو رنو کپچر

 • درجه ویسکوزیته SAE 5W-40 برای مناطق معتدل و خنک و زمستان و مناطق مرکزی ایران
 • درجه ویسکوزیته SAE 10W-40 برای مناطق گرم و جنوب و تابستان
 • درجه ویسکوزیته SAE 5W-30برای مناطق خیلی سرد
 • روغن موتور رنو کپچر بر اساس شاخص پایه روغن، سنتتیک می‌باشد که برای عملکرد بهتر موتور و افزایش راندمان در فرآیند روانکاری بین قطعات موتور بسیار موثر است.
مشاهده  تعمیر جلوبندی رنو کپچر

برای مشاهده دسته تعمیرات رنو کپچر کلیک کنید.

با ضربه تعویض شدن دنده ها

یکی از مشکلاتی که برای گیربکس های اتوماتیک ایجاد می شود ، با ضربه تعویض شدن دنده‌ها است.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر

یعنی زمانی که به طور مثال می‌خواهیم از دنده ۲ به دنده ۳ برویم ، مشاهده می شود که این تعویض دنده توسط گیربکس با مقداری ضربه انجام می شود.

یکی دیگر از مسائلی که برای جعبه دنده های اتوماتیک بوجود می آید با تاخیر تعویض شدن دنده‌ها است.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر

در این وضعیت که شاید آن را تجربه کرده باشید ، در زمان تعویض دنده‌ها مثلا از دنده ۱ به ۲ زمان بیشتری از حالت طبیعی باید منتظر باشیم تا تغییر دنده انجام بشود.

به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در صورتی که سوال یا سوال‌هایی در رابطه با زمان و یا مقدار هزینه انجام این خدمات دارید همین حالا از طریق تلفن های نوشته شده در انتهای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر

لازم به توضیح است که ما در مجموعه تخصصی خودمان خدمات دیگری مانند تنظیم موتور ، تعمیر جلوبندی ، تعمیر موتور و … را نیز انجام میدهیم.

کم بودن مقدار روغن در داخل جعبه دنده می تواند به این بخش مهم خودرو آسیب برساند ، بنابراین همواره دقت داشته باشید تا به صورت دوره ای سطح روغن داخل جعبه دنده را کنترل بفرمایید.

لازم به توضیح است که در صورتی که خودروی شما به تنظیم موتور ، شستشوی انژکتور ها ، تعویض لنت های ترمز جلو و عقب ، رگلاژ ترمز دستی ، تعمیرات جلوبندی و … دارد می توانید به تعمیرگاه تخصصی ما مراجعه نمایید.

آدرس تعمیرگاه ما در پایین همین صفحه برای شما نوشته شده است.

در صورتی که برای عیب یابی یا تعمیر هر بخش از خودرو شما نیاز به تعویض قطعه ای باشد ما در مجموعه خودمان فقط از قطعات اصلی و شرکتی که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است استفاده میکنیم.

همان طور که می دانید جعبه دنده اتوماتیک از سه بخش مکانیکی ، هیدرولیکی و الکترونیکی تشکیل شده است که بوجود آمدن عیب در هر کدام از این بخش ها باعث می شود این قسمت از سیستم انتقال قدرت خودرو به درستی کار نکند.

به همین دلیل است که ما همیشه توصیه میکنیم تا در صورتی که کوچکترین صدایی که غیر طبیعی است را شنیدید حتما برای بازدید و بررسی به تعمیرگاه ما مراجعه نمایید.

با این مراجعه سریع امکان دارد مشکل ایجاد شده با هزینه ای بسیار کم درست شود.

برای تعمیر جلوبندی رنو کپچر خود میتوانید کلیک کنید و پس از مشاهده مطالب و افزاریش سطح اگاهی با ما در ارتباط باشید.

نکته مهم در روغن رنو کپچر

 • روغن موتور رنو کپچردر هر ۷۰۰۰ کیلومتر تعویض و همراه آن حتما فیتر روغن نیز تعویض گردد.
مشاهده  تعمیرگاه رنو کپچر تمامی نکات تخصصی که باید بدانید.

مشخصات گیربکس خودرو رنو کپچر

 • حجم روغن گیربکس قابل تعویض در خودروی رنو کپچر: ۱/۷ لیتر می باشد.
 • گیربکس رنو کپچر از نوع گیربکسهای اتوماتیک دو کلاچه DCT و ۶ سرعته میباشد .
 • گیربکس رنو کپچر از نوع روغن گیربکسهای دو کلاچه خشک Dry میباشد در گیربکس دو کلاچه خشک، صفحات گیربکس در روغن گیربکس غوطه ور نیستند و عملا روغن ندارد و کل گیربکس نیز میزان کمی روغن گیربکس میگیرد
 • هزینه نگهداری گیربکس دابل کلاچ خشک بالاست و حتما بایستی طی دوره های منظم روغن گیربکس تعویض گردد.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر بهتر است در زمان ها و کیلومتر های تعیین شده از طرف شرکت سازنده خودرو انجام شود. یکی از مواردی که باعث کاهش عمر مفید گیربکس اتوماتیک می شود این است که با روغنی کار کند که کیفیت و ویژگی های خود را از دست داده است.

روغن در داخل گیربکس اتوماتیک علاوه بر وظیفه کاهش اصطکاک ، وظیفه خنک کردن قطعات داخلی گیربکس و همچنین تمیز کاری را بر عهده دارد.

البته در صورتی که شما سرویس های دوره ای خودرو را به موقع انجام بدهید دیگر هیچ گونه جای نگرانی وجود ندارد.

یکی از مشکلاتی که برای گیربکس های اتوماتیک ایجاد می شود ، تعویض شدن دنده ها با ضربه است.

تعویض دنده توسط گیربکس با مقداری ضربه

یعنی زمانی که میخواهیم از دنده ۲ به دنده ۳ برویم ، این تعویض دنده توسط گیربکس با مقداری ضربه انجام می شود.

یکی دیگر از مسائلی که برای جعبه دنده های اتوماتیک بوجود می آید تعویض شدن دنده ها باتاخیر است.

در این وضعیت که شاید آن را تجربه کرده باشید ، در زمان تعویض دنده ها مثلا از دنده ۱ به ۲ زمان بیشتری از حالت طبیعی باید منتظر باشیم تا تغییر دنده انجام بشود.

کم بودن مقدار روغن در داخل جعبه دنده می تواند به این بخش مهم خودرو آسیب برساند ، بنابراین همواره دقت داشته باشید تا به صورت دوره ای سطح روغن داخل جعبه دنده را کنترل بفرمایید.

همان طور که می دانید جعبه دنده اتوماتیک از سه بخش مکانیکی ، هیدرولیکی و الکترونیکی تشکیل شده است که بوجود آمدن عیب در هر کدام از این بخش ها باعث می شود این قسمت از سیستم انتقال قدرت خودرو به درستی کار نکند.

به همین دلیل است که ما همیشه توصیه میکنیم تا در صورتی که کوچکترین صدایی که غیر طبیعی است را شنیدید حتما برای بازدید و بررسی به تعمیرگاه مراجعه نمایید.با این مراجعه سریع امکان دارد مشکل ایجاد شده با هزینه ای بسیار کم درست شود.

اما در صورتی که زمان زیادی از ایجاد شدن خرابی گذشته باشد و بعد شما خودرو را برای انجام تعمیرات به تعمیرگاه ببرید، آن زمان ممکن است قطعات و بخش های بیشتری آسیب دیده باشند و بنابراین هزینه بیشتری برای تعمیرات لازم باشد.

مشاهده  تعمیر توربو شارژر رنو کپچر

اما در صورتی که زمان زیادی از ایجاد شدن خرابی گذشته باشد و بعد شما خودرو را برای انجام تعمیرات به تعمیرگاه ما بیاورید ، آن زمان ممکن است قطعات و بخش های بیشتری آسیب دیده باشند و بنابراین هزینه بیشتری برای تعمیرات لازم باشد.

خودرو رنو کپچر

شرکت خودروسازی رنو فرانسه نیز به عنوان یکی از پیشگامان طراحی و تولید خودرو در اروپا و جهان با توجه به این نیاز روزافزون مشتریان، توانست خودروهای بسیار خوب و کاربردی از جمله رنو کپچر را به بازار عرضه کند.

رنوکپچر در سال  ۲۰۰۳ توسط شرکت خودرو سازی رنو فرانسه تولید شد و خیلی زود توانست جایگاه خوبی در بازار کشورهای مختلف پیدا کند ونتیجه نیز موفقیت آمیز بود و این مدل جدید توانست موفقیت نسل های قبلی خود را تا به امروز ادامه دهد.

دراین خودروها از فناوری های پیشرفته ای  استفاده می شود که از این میان به لانچ کنترل، کاهش آنی چند دنده برای افزایش کنترل بر خودرو، سیستم نظارت بر اطلاعات سنسورهای خودرو، سیستم تعلیق مستقل محور فرمان جلو و فناوری توربوشارژر پیشرفته اشاره کرد.

رنو کپچر برای مدل سال ۲۰۲۱ ، در حال تکامل جزئیات برای اصلاحات بیشتر در این طراحی محبوب است. نسخه اینیشیال پاریس نیز با دوربین ۳۶۰ درجه، آنتن کوسه ای مشکی رنگ، اسکید های جلو و عقب با رنگ خاکستری و فرمان با تزئین کروم تمایز پیدا می کنند.

این خودرو قرار است در سه مدل بنزینی، GPG و هیبرید شارژ شونده به بازار عرضه شود. نسخه بنزینی از پیشرانه های TCe 90 و همچنین TCe 140 استفاده می کنند، موتور TCe 100 LPG برای نسخه های گازسوز است و پیشرانه E-TECH  هیبرید ۱۶۰ برای نسخه های برقی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

دلیل اشکالات به وجود آمده در گیربکس رنو کپچر

 

اصلی‌ترین دلیل بروز مشکل در گیربکس (Gear box) اتومات خودروهای رنو، عدم توجه به زمان سرویس و تعویض روغن آن است که باعث بروز مشکل در این سیستم می­شود.

مشکلاتی که امکان دارد با آن سروکار داشته باشید، لرزش و صدای اضافی زمان تعویض دنده، تغییر در مقدار فشار پدال گاز برای تعویض دنده و تعویض نا به‌جای دنده­ها و غیره چیزهایی هستند که مشاهده شده است.

برای جلوگیری از استهلاک گیربکس و کاهش هزینه­های خودرو، بهترین راه سرویس و تعویض به‌موقع روغن این قطعهٔ اساسی خودروی رنو کپچر است.

اگر دربارهٔ زمان تعویض روغن گیربکس (واسکازین)، سؤالی دارید حتماً با رنوکار در تماس باشید، تا از خدمات ما در این حوزه بهره‌مند شوید.

 

برای دریافت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر می‌توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس