تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

در صورتی که نیاز به خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان دارید کافی است با ما از طریق تلفن های نوشته شده در پایین همین صفحه تماس بگیرید. همچنین می توانید به صورت حضوری به تعمیرگاه تخصصی ما مراجعه کنید و  ما از نزدیک و به صورت دقیق و تخصصی عیب گیربکس مگان شما را بر طرف نماییم.

لازم به توضیح است که تمام قطعات و خدمات در تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان دارای تضمین و گارانتی هستند و شما با خیال راحت می توانید از گیربکس تعمیر شده خودروی خود مانند قبل استفاده کنید.

سرویس دوره‌ای گیربکس رنو مگان چه مدت است؟

اگر شما نیز خودرو مگان دارید شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که هرچند وقت باید برای سرویس گیربکس به تعمیرگاه مراجعه نمایید؟
در جواب این سؤال باید گفت برای تعیین زمان دقیق سرویس گیربکس پیشنهاد میشود به دفترچه راهنما خودرو مگان که از طرف کمپانی ارائه داده شده مراجعه کنید.
اما درصورتی‌که به گیربکس خیلی فشار وارد نشود و به‌صورت اصولی از آن استفاده شود و به طور مرتب سرویس‌دهی انجام شود، گیربکس خودرو شما عمر بالاتری دارد و کارکرد آن بهتر عمل می‌کند.
ولی به طور میانگین زمان سرویس و تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان مابین ۲۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ کیلومتر است.
گیربکس اتوماتیک خودرو کارکردش با فشار روغن است، و حتماً باید در زمان مشخص شده این روغن
تعویض شود و اگر تعویض روغن گیربکس به تعویق بیفتد باعث افت فشار روغن می‌شود و گیربکس به‌درستی کار نمی‌کند و در نهایت باعث آسیب‌دیدن اجزای داخلی گیربکس که شامل باندها و صفحات ترمز است با مشکل مواجه شود.

نحوه عملکرد گیربکس مگان

گیربکس اتوماتیک جزء پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های اتومبیل است که ۴ قسمت است: هیدرولیکی، مکانیکی، برق و کامپیوتر که یک هماهنگی منظمی بین این قسمت‌ها تشکیل شده است و ایجاد اختلال در هر یک از این قسمت‌ها باعث اختلال و مشکل در کل گیربکس می‌شود.
در بین گیربکس‌های دستی و اتوماتیک توربین‌ها هستند که یک کار را انجام می‌دهند ولی در قسمت جزئیات کاملاً با هم متفاوت هستند و این جزئیات در گیربکس اتوماتیک بسیار پیشرفته‌تر است.
باتوجه‌به اینکه گیربکس دستی و اتوماتیک دارای تفاوت قابل چشمگیری هستند تعمیر و سرویس‌دهی آنها نیز متفاوت است.
گفتیم که گیربکس اتوماتیک به‌وسیله فشار روغن‌کار می‌کند پس حتماً در مدت تعیین شده روغن آن باید به‌وسیله دستگاه تعویض گردد و در صورت ایجاد هرگونه پارگی یا ترک دچار ریزش و نشتی روغن می‌شود و در ادامه باعث از کارافتادن دنده‌ها و سوزاندن آن می‌شود.
و زمانی که این آسیب ایجاد شود در ابتدا دنده عقب و دنده ۵ دچار مشکل شده و بعد از آن تمامی دنده‌ها دچار آسیب می‌شود. وقتی روغن گیربکس دچار ریزش می‌شود هیچ علامتی ندارد، پس بهتر است سرویس دوره‌ای گیربکس در کیلومتر مشخص انجام شود تا خودرو شما دچار آسیب جدی و هزینه بر نشود.

مشاهده  تعویض روغن گیربکس اتوماتیک مگان در تعمیرگاه تخصصی مگان

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان :

 

 

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان توسط تعمیرگاه تخصصی مگان با به روزترین امکانات و دانش تخصصی در زمینه تعمیرات و عیب یابی سریع

نحوه کار گیربکس اتوماتیک در خودروی رنو مگان

نحوه کار گیربکس اتوماتیک :

جعبه دنده های اتوماتیک امروزی از پیچیده ترین و جالب ترین قسمت ها در اتومبیل میباشند که برای توضیح این تکنولوژی پیشرفته لازم است آن را به چهار قسمت تقسیم کنیم.

۱- مکانیکی ۲- هیدرولیک ۳- برق و ۴- کامپیوتر

این چهار قسمت در گیربکس اتوماتیک با هماهنگی خاص با یکدیگر کار میکنند و موجبات کار کردن گیربکس و رانندگی راحت تر و دلپذیر تر را فراهم میکنند.

تا مادامیکه یکی از این قسمت ها ایرادی پیدا کند که باعث شود درست کار نکند ، در این صورت است که متوجه عیب و اشکال در گیربکس و یا اتومبیل تان می شوید.

در گیربکس اتوماتیک ، (توربین) و در گیربکس های دنده ای (کلاچ)

هر دو در اتومبیل یک کار انجام میدهند ولی از نظر نحوه عملکرد کاملا با هم متفاوت میباشند و باید گفت نحوه عمل و تکنولوژی گیربکس اتوماتیک بسیار پیچیده میباشد.

 

تعویض گیربکس مگان در نمایندگی مگان:

تمامی خدمات و قطعات در مورد تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان دارای ضمانت نامه کتبی می باشد.

برای توضیح دادن نوع عملکرد گیربکس اتوماتیک اول تصور کنیم بدون گیربکس اتومبیل چگونه بوده است. بدون عملکرد گیربکس از نظر قدرت و سرعت کاملا محدود میباشد برای مثال تصور کنید اتومبیل دنده ای را فقط با دنده سه رانندگی کنید.

شاید شما تابه حال اینگونه رانندگی نکرده باشید. ولی اگر از اینطریق رانندگی کنید به طور حتم شما شاهد کندی اتومبیل در زمان حرکت اولیه هستید و نیز خواهید فهمید که در سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر یا ۱۲۰ کیلومتر، موتور اتومبیل صدای زیادی میکند و دور سنج موتور به قسمت قرمز رسیده و دیگر تند و تیز نمی رود. البته این نوع اتومبیل ها هیچگونه مصرفی ندارند و سریعا خراب می شوند.

بنابراین متوجه شدیم که گیربکس با تغییر ضریب دنده ، قدرت گشتاور و دور موتور را به صورت لازم تغییر میدهد و در اختیار اتومبیل قرار میدهد تا موتور با دوری متناسب و مفید کار کند.

تفاوت گیربکس اتوماتیک با گیربکس دنده ای

یکی از فرق های اصلی در گیربکس اتوماتیک با گیربکس دنده ای در این است که گیربکس دنده ای با قفل کردن دنده هایی که روی شفت خروجی که به صورت آزاد روی بلبرینگ سوار شده اند و یا به وسیله کشویی و ماهک، درگیر و آزاد می شوند و یا در مدل های پایین با حرکت دادن بر روی شفت دنده ها، آن ها روی هم و یا آزاد میگردند و به این طریق دنده ها درگیر و یا آزاد میشوند و باعث تغییر ضریب در دنده ها میشوند. ولی در گیربکس اتوماتیک تمام دنده ها همیشه درگیرند و با نگه داشتن یکی و به حرکت در آوردن دیگری نوع ضریب دنده به دست می آید و به این نوع سیستم دنده به لحاظ شبیه بودنش به حالت خورشید

مشاهده  جلوبندی مگان

و سیارات دنده های سیاره ای یا خورشیدی میگویند.

 گیر کردن دنده در حالت پارک چیست ؟  

  • نبود برق در سیستم پارک یا خالی بود باطری خودرو
  • خرابی استاپ زیر پدال ترمز
  • شکستن اهرم تعویض دنده از داخل گیربکس و یا خرابی در سلکتور

دنده های خورشیدی :

ساده ترین نوع دنده های خورشیدی ، شامل یک دنده خورشیدی (Sun Gear )، دو یا چند دنده سیاره ای ( ( Plannet Gear و دنده دوری یا کمربندی می باشد (Ring Gear ) . این دنده ها در حال درگیری دائم هستند و دنده های سیاره ای توسط یک پوسته همه به هم متصلند و حول محور خود در این پوسته آزاد میچرخند.

به طور مثال از نوع استفاده و ساختار، عملکرد این سیستم به این صورت است که با وصل کردن دنده دوری به شفت ورودی که وسیله انتقال قدرت از موتور را به عهده دارد و با وصل کردن دنده های سیاره ای با شفت خروجی و با ثابت نگه داشتن دنده خورشیدی، اگر ما در این حالت دنده دور را بگردانیم دنده های سیاره ای به دور دنده های دوری می گردند(در ضمن در این حالت دنده خورشیدی ثابت است)و باعث می شود شفت ورودی در همان جهت شفت خروجی بچرخد

با این تفاوت که دور شفت خروجی کمتر از ورودی می باشد که در این حالت دنده سنگین یا (دنده یک) می باشد و یا اگر ما دنده خورشیدی را آزاد کنیم تا بگردد هر کدام از چرخ دنده های دیگر را به هم متصل کنیم در این حالت هر دو شفت ورودی و خروجی در یک جهت می چرخند و سرعت آنها نیز برابر است مانند دنده چهار اتومبیل های دارای جعبه دنده معمولی.

نوع دیگر از طرز کار دنده های خورشیدی به این صورت است که با ثابت نگاه داشتن دنده های سیاره ای و انتقال قدرت به دنده کمربندی، دنده خورشیدی عکس دنده کمربندی حرکت خواهد کرد (دنده عقب)

مشاهده  تعمیرگاه مگان | تعمیرگاه تخصصی رنو مگان

سرویس دوره ای داستر

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان :

 

سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی باید انجام شود

زمان سرویس‌های دوره‌ای باید به دفترچه راهنما کمپانی سازنده مراجعه بکنید که به طور کامل توضیح داده است که در چه کیلومتر یا در چه مدت زمان خودرو شما نیاز به سرویس دارد. اگر به صورت اصولی از گیربکس استفاده نماید و فشار زیادی بهش نیاورید و همچنین به موقع سرویس های دوره ای گیربکس را انجام بدهید، نقش بسزایی در بر عملکرد و طول عمر بیشتری به قطعات گیربکس خواهد داد. در بیشتر خودرو های که گیربکس آنها اتوماتیک است توصیه شده است سرویس دوره ای گیربکس و روغن را در ما بین ۲۰۰۰۰ کیلومتر تا ۴۵۰۰۰ کیلومار انجام دهید.

همانطور که می دانید عوامل مختلفی وجود دارد که زمان دقیق سرویس‌های دوره‌ای را تغییر بدهد در بیشتر کلانشهر ها به ترافیک باعث این می شود روغن بیشتر از قبل دما آن بالا برود و باعث کاهش زمان سرویس خودرو خواهد شد ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که اگه در کلانشهر‌ها زندگی می‌کنید حتما در بازه ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ کیلومتری به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه نماید.

خطاهای گیربکس را جدی گرفته و در اولین فرصت به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه نماید. قطعا ادامه دادن به رانندگی با گیربکس معیوب باعث این می شود که میزان خرابی های قطعات خودرو زیاد شود که در نتیجه هزینه های زیادی رو باید صرف  تعمیرات آن بکنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان در نمایندگی مگان:

تمامی خدمات و قطعات در مورد تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان دارای ضمانت نامه کتبی می باشد.

مشخصات رنو مگان :

رنو مگان محصول سال ۲۰۰۲ – ۲۰۰۳ فرانسه است که از سال ۱۳۸۵ وارد ایران شد.

  • ظرفیت تعداد سرنشین : ۵ نفر
  • حداکثر سرعت خودرو : ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت
  • شتاب ۰ تا ۱۰۰ : ۱۱ ثانیه
  • مقدار مصرف سوخت : ۱۰٫۱ لیتر در هر صد کیلومتر
  • حجم باک بنزین : ۶۰ لیتر
  • حجم موتور : ۱۹۹۸ سی سی

سیستم تعلیق مگان :

سیستم تعلیق مگان در جلو از نوع مکفرسون و در عقب از نوع سیستم تعلیق مستقل می باشد.

سیسستم فرمان مگان:

سیستم فرمان در این خودروی فرانسوی از نوع الکتروهیدرولیکی می باشد.

 

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان خود به نمایندگی مگان به آدرس:

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

مرکز تعمیرات تخصصی رنو

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان توسط تعمیرگاه تخصصی مگان با به روزترین امکانات و دانش تخصصی در زمینه تعمیرات و عیب یابی سریع.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس