تعمیر گیربکس اتوماتیک ال۹۰

تعمیر گیربکس اتوماتیک ال90

تعمیر گیربکس اتوماتیک ال۹۰، همان گونه که در مقالات قبلی خود اشاره کردیم گیربکس به دو صورت می‌باشد که یکی به صورت دستی است و دیگری به صورت اتوماتیک، گیربکس‌هایی که به صورت اتوماتیک هستند پدال سومی به نام کلاچ را ندارند لازم به ذکر است که هر دو گیربکس‌ها دارای معایب و مزایایی هستند که ما آنها را به صورت جداگانه مورد برسی کامل قرار دادیم. با ما همراه باشید.

 

قبل از شروع بحث در مورد گیربکس‌های اتوماتیک باید بگویم که این بخش از خودرو به دلیل حساس بودن قطعات و همچنین کیفیت موجود، تعمیرات خودرو L90 اتوماتیک هر جایی صورت نمی‌گیرد چرا که برای تعمیرات شما نیاز به یک تیم حرفه‌ای و کادری مجرب دارید تا تعمیرات را به خوبی برای شما عزیزان انجام دهد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک ال۹۰

یکی از مهم ترین قطعات هر خودرو گیربکس آن است، بعضی از مردم اهمیت گیربکس در خودرو را نمی دانند یا اصلا نمی دانند گیربکس چگونه کار می کند.

گیربکس در حقیقت انتقال دهنده نیروی موتور به چرخ های خودرو است که باعث استفاده مناسب از قدرت موتور خودرو برای حرکت می شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰

بنابراین خیلی مهم است که شما از گیربکس ال۹۰ خود به درستی نگه داری کنید که یکی از مواردی که باعث افزایش طول عمر گیربکس می شود تعویض به موقع روغن گیربکس است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک ال نود چه زمانی لازم است؟

اگر روغن گیربکس ال۹۰ خود را به موقع تعویض نکنید یا سطح روغن آن کم شده باشد این موضوع باعث داغ شدن بیش از حد گیربکس و قفل کردن آن می شود که در این صورت باید به فکر تعمیر گیربکس اتوماتیک ال۹۰ خود باشید.

در صورتی که شما روغن گیربکس ال۹۰ خود را به موقع تعویض کنید این موضوع باعث کاهش مصرف سوخت شما هم می شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک تندر نود

شما می توانید برای اطلاع از زمان و کیلومتر تعویض روغن گیربکس ال۹۰ خود همین الان با ما تماس بگیرید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک ال ۹۰ توسط تعمیرگاه تخصصی ال نود با به روزترین امکانات و دانش تخصصی در زمینه تعمیرات و عیب یابی سریع

دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک ال۹۰

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث خرابی گیربکس ال۹۰ می شود، که به چند مورد اصلی آن اشاره میشود.

  1. دلیل به درستی استفاده نکردن از گیربکس اتوماتیک ال۹۰
  2. حمل با به وسیله گیربکس اتوماتیک ال۹۰
  3. به تعویق انداخت تعویض روغن گیربکس
  4. در صورت ایجاد مشکل در گیربکس تعمیر آن را عقب نیدازیم چون ممکن است دچار آسیب بیشتری شود که در نهایت هزینه بیشتری را باید جهت تعمیر و یا تعویض گیربکس اتومات ال۹۰ دهید.
مشاهده  تعمیر گیربکس ال90

شما میتوانید برای عیب یابی و تعمیر کیربکس اتومات خودرو خود به تعمیرگاه رنوکار به آدرس بزرگراه فتح  بعد از پل شیر پاستوریزه لاین کندرو فتح ۲۱ پلاک ۱۶ مراجعه نمایید و بعد از بازدید و تست پارامترهای فشار روغن گیربکس با دستگاه دیاگ ایرد گیربکس خودروتان تشخیص و رفع کنیم.

علائم خرابی گیربکس دنده دستی ال۹۰

گیربکس دنده دستی ال۹۰ یکسری علائمی دارد که در اینجا به چند مورد اشاره می‌شود که راننده خودرو نیز می‌تواند متوجه این علائم بشود.

  1. قفل‌کردن ناگهانی دنده
  2. تو دنده شما صدایی شبیه صدای زوزه می‌شنوید
  3. در هنگام تعویض دنده با صدای بدی دنده تعویض می‌شود …

شما می‌توانید برای عیب‌یابی و تعمیر گیربکس دنده دستی خودرو ال۹۰ خود به تعمیرگاه رنوکار به آدرس بزرگراه فتح بعد از پل شیر پاستوریزه لاین کندرو فتح ۲۱ پلاک ۱۶ مراجعه نمایید و بعد از تشخیص و عیب‌یابی گیربکس خودرو شما هزینه تعمیر آن خدمتتان اعلام می‌گردد.

نحوه کار گیربکس اتوماتیک در خودروی رنو L90

تعمیر گیربکس اتوماتیک ال نود

 

گیربکس‌های خودروها یکی از قسمت‌هایی است که بسیار درباره‌ی آن بحث و گفت‌و‌گو می‌شود چرا که گیربکس یا به اصلاح جعبه دنده‌های اتوماتیک به چهار قسمت تقسیم می‌شوند که هر یک به تنهایی وظایف خاصی را انجام می‌دهند.

لازم است بدانید که گیربکس‌هایی که به صورت دستی هستند پیچیدگی خاصی ندارند اما گیربکس‌هایی که به صورت اتوماتیک در خودروهای سواری l90 موجود می‌باشد به شدت حساس و پیچیده می‌باشد برای همین ما توصیه می‌کنیم برای تعمیر خودرو خود حتماً به یکی از نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید همچنین باید برای تمامی خدمات موجود ضمانت نامه کتبی دریافت شود زیرا تمامی قطعات بسیار مهم هستند

ساده‌ترین قسمتی که در گیربکس اتوماتیک خودروهای L90 ، دهنده‌های خورشیدی هستند که این دنده‌های شامل ۳ اجزا مهم یعنی: یک دنده خورشیدی و چند دنده سیاره‌ای و دنده دوری هستند.

در یکی از مقالات سایت رنوکار که به آن اشاره کردیم این دنده‌ها دائماً در حال درگیری با یک دیگر هستند که همهٔ آنها در حول یک محور به صورت کاملاً آزادانه به دور هم می‌چرخند حال اگر شما خودرو خود را به یک تعمیرگاه معمولی بدهید ممکن است با یک اشتباه کوچک همه چیز را خراب کند و همین امر می‌تواند هزینه‌های زیادی را در برگیرد

اگر که ماشین شما اتوماتیک نیست میتوانید از تعمیر گیربکس ال۹۰ استفاده نمایید.

نحوه کار گیربکس اتوماتیک :

جعبه دنده های اتوماتیک امروزی از پیچیده ترین و جالب ترین قسمت ها در اتومبیل میباشند که برای توضیح این تکنولوژی پیشرفته لازم است آن را به چهار قسمت تقسیم کنیم.

۱- مکانیکی ۲- هیدرولیک ۳- برق و ۴- کامپیوتر

این چهار قسمت در گیربکس اتوماتیک با هماهنگی خاص با یکدیگر کار میکنند و موجبات کار کردن گیربکس و رانندگی راحت تر و دلپذیر تر را فراهم میکنند.

مشاهده  تسمه تایم ال90

تا مادامیکه یکی از این قسمت ها ایرادی پیدا کند که باعث شود درست کار نکند ، در این صورت است که متوجه عیب واشکال در گیربکس و یا اتومبیل تان می شوید.

در گیربکس اتوماتیک ، (توربین) و در گیربکس های دنده ای (کلاچ) هر دو در اتومبیل یک کار انجام میدهند ولی از نظر نحوه عملکرد کاملا با هم متفاوت میباشند و باید گفت نحوه عمل و تکنولوژی گیربکس اتوماتیک بسیار پیچیده میباشد.

 

برای توضیح دادن نوع عملکرد گیربکس اتوماتیک اول تصور کنیم بدون گیربکس اتومبیل چگونه بوده است. بدون عملکرد گیربکس از نظر قدرت و سرعت کاملا محدود میباشد برای مثال تصور کنید اتومبیل دنده ای را فقط با دنده سه رانندگی کنید.

شاید شما تابه حال اینگونه رانندگی نکرده باشید. ولی اگر از اینطریق رانندگی کنید به طور حتم شما شاهد کندی اتومبیل در زمان حرکت اولیه هستید و نیز خواهید فهمید که در سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر یا ۱۲۰ کیلومتر، موتور اتومبیل صدای زیادی میکند و دور سنج موتور به قسمت قرمز رسیده و دیگر تند و تیز نمی رود. البته این نوع اتومبیل ها هیچگونه مصرفی ندارند و سریعا خراب می شوند.

بنابراین متوجه شدیم که گیربکس با تغییر ضریب دنده ، قدرت گشتاور و دور موتور را به صورت لازم تغییر میدهد و در اختیار اتومبیل قرار میدهد تا موتور با دوری متناسب و مفید کار کند.

تفاوت گیربکس اتوماتیک با گیربکس دنده ای

یکی از فرق های اصلی در گیربکس اتوماتیک با گیربکس دنده ای در این است که گیربکس دنده ای با قفل کردن دنده هایی که روی شفت خروجی که به صورت آزاد روی بلبرینگ سوار شده اند و یا به وسیله کشویی و ماهک، درگیر و آزاد می شوند و یا در مدل های پایین با حرکت دادن بر روی شفت دنده ها، آن ها روی هم و یا آزاد میگردند و به این طریق دنده ها درگیر و یا آزاد میشوند و باعث تغییر ضریب در دنده ها میشوند. ولی در گیربکس اتوماتیک تمام دنده ها همیشه درگیرند و با نگه داشتن یکی و به حرکت در آوردن دیگری نوع ضریب دنده به دست می آید و به این نوع سیستم دنده به لحاظ شبیه بودنش به حالت خورشید و سیارات دنده های سیاره ای یا خورشیدی میگویند.

دنده های خورشیدی :

ساده ترین نوع دنده های خورشیدی ، شامل یک دنده خورشیدی (Sun Gear )، دو یا چند دنده سیاره ای ( ( Plannet Gear و دنده دوری یا کمربندی می باشد (Ring Gear ) . این دنده ها در حال درگیری دائم هستند و دنده های سیاره ای توسط یک پوسته همه به هم متصلند و حول محور خود در این پوسته آزاد میچرخند.

مشاهده  تعمیرگاه رنو کپچر تمامی نکات تخصصی که باید بدانید.

به طور مثال از نوع استفاده و ساختار، عملکرد این سیستم به این صورت است که با وصل کردن دنده دوری به شفت ورودی که وسیله انتقال قدرت از موتور را به عهده دارد و با وصل کردن دنده های سیاره ای با شفت خروجی و با ثابت نگه داشتن دنده خورشیدی، اگر ما در این حالت دنده دور را بگردانیم دنده های سیاره ای به دور دنده های دوری می گردند(در ضمن در این حالت دنده خورشیدی ثابت است)و باعث می شود شفت ورودی در همان جهت شفت خروجی بچرخد

با این تفاوت که دور شفت خروجی کمتر از ورودی می باشد که در این حالت دنده سنگین یا (دنده یک) می باشد و یا اگر ما دنده خورشیدی را آزاد کنیم تا بگردد هر کدام از چرخ دنده های دیگر را به هم متصل کنیم در این حالت هر دو شفت ورودی و خروجی در یک جهت می چرخند و سرعت آنها نیز برابر است مانند دنده چهار اتومبیل های دارای جعبه دنده معمولی.

نوع دیگر از طرز کار دنده های خورشیدی به این صورت است که با ثابت نگاه داشتن دنده های سیاره ای و انتقال قدرت به دنده کمربندی، دنده خورشیدی عکس دنده کمربندی حرکت خواهد کرد (دنده عقب)

 

 

هزینه تعمیر کامل گیربکس اتوماتیک ال ۹۰
طبق قیمت اعلامی از سوی اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران ، هزینه اجرت تعمیر کامل گیربکس ال ۹۰ اتوماتیک  ۲,۸۸۰,۰۰۰ تومان میباشد.

برای اطلاع دقیق از ریز هزینه تعمیر گیربکس تندر ۹۰ کافی است با ما از طریق تلفن‌های نوشته شده در پایین همین صفحه در ارتباط باشید و یا به صورت حضوری با خودروی خود به تعمیرگاه مرکزی رنو ما مراجعه نمایید.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک تندر ۹۰ :

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ال ۹۰ خود به تعمیرگاه گیربکس اتومات ال ۹۰ به آدرس:

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

تعمیرگاه ال۹۰

تعمیر گیربکس اتوماتیک ال۹۰ توسط تعمیرگاه تخصصی ال نود با به روزترین امکانات و دانش تخصصی در زمینه تعمیرات و عیب یابی سریع انجام می شود.

برای دریافت خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک ال۹۰ می توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید..

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

 

3.7/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!