علت کار نکردن کولر خودرو مگان چیست؟

در رابطه با خرابی کولر مگان علاوه بر موارد مشابه نسبت به سایر خودروها ، این نقص و عیب در عملکرد کولر می تواند از سیم کشی یا فیوز و یا از موتور فن بخار باشد که علائمی که این خرابی این موارد از هم خود نشان می دهند این است که هنگامی شما کولر یا بخاری خودرو را روشن می کنید پرتاب یا قطع می باشد و یا قطع و وصلی دارد که برای بررسی و عیب یابی این مورد باید داشبورد ماشین باز شود و موتور فن بخاری تعویض گردد . در رابطه با موتور فن هم که یک قطعه برقی محسوب می شود که هنگامی که سیم پیجی در آن به مشکل بخورد پرتاب باد قطع شود . شما مخاطبانی می توانید برای بررسی و عیب یابی و به طور کلی سرویس و تعمیر کولر خودرو مگان خود با مجمعه رنوکار با شماره های ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵ و ۰۲۱۶۶۸۰۸۶۵۹و ۰۲۱۶۶۸۱۸۴۲۳ در تماس باشید تا متخصصین حاضر در مجموعه شما را راهنمایی و مشاوره دهند.

شارژ گاز کولر خودرو مگان

همانطور که می دانید بهتر است تا قبل از رسیدن فصل گرما و استفاده از کولر خودرو خود سیستم آن را سرویس کنید که شارژ گاز هم از اصلی ترین و مهم ترین کارهاست زیرا باید از سالم بودن و کافی بودن آن مطلع شوید، همچنین برای اینکه عملکرد کولر خود را به بهترین نحوه و استاندارد ارتقا دهید بهتر است فیلترهای آن را تعویض کنید زیرا این کار هم تمیزی آن می شود زیرا به علت رطوبت موجود در سیستم خنک کننده خودرو امکان رشد هر نوع باکتری و میکروبی غیرممکن نیست ، لازم به ذکر است یکی دیگر از مهمترین مواردی که باید درباره کولر خودرو مگان دانست میزان فشار و حجم مایع خنک کننده موجود در سیستم است. بهتر است هر چند وقت میزان فشار گاز موجود را اندازه گیری کنید و درصورت لزوم گاز آن را شارژ کنید.

 

 

 

خالی از لطف نیست که بدانید چند دلیل دیگر نیز برای از کارافتادن کولر خودرو مگان وجود دارد که عبارتند از فرسودگی و خرابی باتری ، به وجود آمدن مشکل در ترموستات و روشن نکردن خودرو به مدت طولانی که این مورد آخر با توجه با ساده بودن اما دلیل مهمی است برای خرابی کولر خودرو شما در ادامه به پاره ای از توضیحات درباره ی  موارد نام برده شده می پردازیم ، با ما همراه باشید.

فرسودگی و خرابی باتری

آگاه باشید که اگر کولر خودرو مگان شما روشن نمی شود به علت خرابی و فرسودگی باتری و سیستم برق خودرو می باشد . زیرا زمانی که باتری دچار خرابی شود عملکرد نادرستی را از خود نشان می دهد که در این مورد بروز این موضوع بهتر است باتری خودرو را تعویض کنید.

علت به وجود آمدن مشکل ‌ترموستات

امروز کولر و سیستم خنک کننده بسیاری از خودروها به صورت اتوماتیک طراحی شده و دارای ترموستات در کابین هستند که خودرو مگان هم از این قضیه مستثنی نیست . محل جایگیری ترموستات در خودرو مگان در دوبخش مختلف خودرو بوده که یکی در داشبورد خودرو تعبیه شده و دومی روی اواپراتور است ، وظیفه ی ترموستات این است که زمانی که دمای اپراتور به صفر درجه رسید کمپرسور را قطع کند تا با انجام این عمل از یخ زدگی آن جلوگیری کند ، زیرا اگر کمپرسور دچار یخ زدگی شود میزان و حجم هوای خروجی از قسمت دریچه ها به شدت کم می شود و دما بالا می رود. در نتیجه اگر ترموستات دچار اختلال و خرابی شود هم کمپرسور بیش از حد کار می کند و هم از یخ زدگی آن جلوگیری نمی کند.

روشن نکردن خودرو در طولانی مدت

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث کار نکردن کولر خودرو مگان می شود روشن نکردن خودرو در مدت زمان طولانی می باشد به همین منظور بهتر است هم برای جلوگیری از خرابی و به اصطلاح خواب نرفتن باتری خودرو و هم برای جلوگیری از خرابی کولر روزانه به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه خودرو را استارت زده تا درجا کار کند و هم کولر را روشن کنیم زیرا با این کار شوک به سیستم وارد می کنیم.
در پایان از همراهی شما عزیزان و مخاطبان گرامی متشکریم و امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفید و کاربردی در رابطه با کولر خودرو مگان در اختیارتان گذاشته باشیم . شما می توانید برای ارتباط با مجموعه رنوکار و گرفتن مشاوره رایگان با شماره های ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵ و ۰۲۱۶۶۸۰۸۶۵۹و ۰۲۱۶۶۸۱۸۴۲۳ در تماس باشید.