تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس

تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس

تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس به صورت حرفه ای و تخصصی در تعمیرگاه رنو انجام می شود. در صورتی که خودروی شما در قسمت سیستم تعلیق و فنربندی مشکل و یا عیبی دارد می توانید برای تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس به مجموعه ما که آدرس و شماره تلفن ها در پایین همین صفحه نوشته شده است مراجعه نمایید.

لازم به توضیح است که زمانی که شما به تعمیرگاه تخصصی ما به صورت حضوری و با خودروی خودتان تشریف می آورید، بعد از پذیرش خودرو ، به صورت کامل مشکل خودروی شما بررسی می شود و هزینه تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس به شما اعلام می شود و در صورت تایید و رضایت شما ، ما کار تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض قطعات معیوب را شروع میکنیم.

قطعات جلوبندی خودرو رنوفلوئنس

طبق خودرو

سیستم تعلیق توسط طبق‌ها که بازوهایی هستند به شاسی خودرو متصل می‌شوند طبق‌ها به‌وسیله گوی و کاسه به چرخ و توسط بوش به شاسی خودرو متصل می‌شود.

 

عیب‌یابی طبق

یکی از علائم معیوب بودن طبق این است که خودرو در دست‌اندازها ممکن است صدای تق‌تق و یا جیرجیر بدهد که این بر اثر اصطکاک طبق بر روی شاسی به جود می‌آید و باید فوراً تعمیر شود.

میل تعادل

میل تعادل یا همان میل موج‌گیر برای بیشتر شدن تعادل خودرو در مقابل منحرف شدن به چپ و راست (به‌اصطلاح چپ کردن) به کار می‌رود. وظیفه مهم آن تقسیم نیرو بین چرخ‌ها به هنگام حرکت در پیچیدن خودرو است و از منحرف شدن بیش از حد خودرو به یک طرف جلوگیری می‌کند

 

عیب‌یابی میل تعادل

میله تعادل یا همان میله موج‌گیر میله‌ای فولادی است که دوسر آن دارای بوش بوده و بین دوچرخ محور قرار می‌گیرد و دوچرخ را به همدیگر متصل می‌کند و همچنین با دو اتصال محوری به دو طرف شاسی متصل می‌شود. میل تعادل دارای سیبک در دو سرخود است که همانند سایر قطعات ماشین باید طی فواصل زمانی مشخص کنترل گردد و در صورت نیاز تعویض گردد تا خسارت‌های بیشتر به خودرو وارد نکند.

اگر دیدید خودرو شما در پیچ به‌خوبی نمی‌پیچد به‌اصطلاح گیج می‌زند مشکل از میل تعادل است زیرا در صورت معیوب بودن نمی‌تواند نیرو را به‌درستی در میان چرخ‌های خودرو تقسیم کند.

سیبک دارای گردگیر است و اگر پوشش پلاستیکی آن پاره شود و گردوخاک و آب به آن نفوذ کند خاصیت چربی گریس موجود در آن از بین می‌رود و ممکن است لق بزند و شل شود و علائم آن صدای تق و ضربه هنگام چرخیدن خودرو است که باید میل تعادل و سیبک حتماً کنترل شود.

تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس

همان طور که اطلاع دارید ما در مجموعه خودمان فقط از قطعات اصلی و ارجینال شرکتی که مورد تایید شرکت اصلی رنو می باشد برای خودروی شما استفاده میکنیم.

یکی از عیب هایی که برای سیستم جلوبندی خودرو بوجود می آید خراب شدن کمک فنر ها می باشد که این موضوع بعضی اوقات با روغن زدن کمک فنر خودش را نشان می دهد.

مشاهده  تعمیرگاه تخصصی رنو فلوئنس | تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس

و در این حالت به اصطلاح می گویند که کمک روغن زده است.

در این وضعیت اگر خرابی به گونه ای باشد که امکان عیب یابی داشته باشد ، کمک فنر معیوب تعمیر می شود و اگر که انجام تعمیر کمک فنر امکان پذیر نباشد ، با یک کمک فنر نو تعویض می شود.

یکی دیگر از مسائلی که برای سیستم تعلیق جلو خودرو ایجاد می شود و افراد برای تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس به تعمیرگاه تخصصی رنو ما مراجعه میکنند ، خراب شدن طبق ها می باشد.

خراب شدن طبق ها معمولا با معیوب شدن بوش های طبق اتفاق می افتد.

در این وضعیت هنگام عبور خودرو از روی پستی و بلندی های جاده و یا خیابان ، صدایی غیر طبیعی از جلوی خودرو به گوش می رسد و احساس میکنیم قطعه ای در حال باز شدن و افتادن بر روی سطح خیابان می باشد.

بررسی ایرادات خودرو رنوفلوئنس

در تعمیرگاه رنو فلوئنس جلوبندی می‌بایست کاملاً بررسی گردد و با موافقت مالک خودرو باتوجه‌به هزینه‌های تعمیر و یا بررسی قطعات در خصوص تعویض آن ها، این کارآغاز شود.در تعمیرات جلوبندی و تعویض قطعات رنو فلوئنس اغلب می‌بایست قطعات اورجینال رنو و شرکتی مورد تائید خودروساز بکارگیری شود

تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس

تمامای خدمات تعمیرات رنو فلوئنس که میتوانید دنبال کنید.

تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس

اگر خودروی شما هم دچار چنین مشکلی شده است می توانید برای برطرف کردن این عیب ها به مجموعه ما که شماره تلفن ها و آدرس دقیق آن در انتهای همین صفحه نوشته شده است مراجعه نمایید.

یکی دیگر از مشکلاتی که نیاز است برای تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس اقدام شود ، موضوع کشیدگی فرمان به یک طرف می باشد.

شاید تاکنون این عیب را تجربه کرده باشید ، در این وضعیت هنگام حرکت خودرو در مسیر مستقیم ، با رها کردن چند ثانیه ای فرمان ، فرمان خودرو به سمت راست و یا به سمت چپ متمایل می شود که به این مشکل به اصطلاح کشیدگی فرمان گفته می شود.

خودروهای زیادی تا این لحظه برای برطرف کردن مشکلاتی مانند مسائلی که در بالا توضیح داده شد به تعمیرگاه تخصصی ما مراجعه کرده اند.

شما هم می توانید در صورت تمایل برای تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس ابتدا از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید و در روز و ساعت دلخواه خودتان که با مجموعه ما هماهنگ میکنید به تعمیرگاه ما مراجعه کنید تا عیب خودروی شما را به صورت کامل برطرف کنیم و خودروی شما را مانند روز اول که کاملا سالم بوده به شما تحویل بدهیم.

خراب شدن کمک فنر ها که در بالاتر مقداری در مورد آن توضیح دادیم در بعضی مواقع باعث خشک شدن سیستم تعلیق خودرو می شود ، یعنی هنگام عبور از دست انداز ها دیگر نرمی قبل را احساس نمیکنیم و احساس میکنیم فنربندی خودرو بسیار سفت و شکننده شده است.

مشاهده  تعمیرگاه رنو فلوئنس | تعمیرگاه تخصصی رنو فلوئنس

در این وضعیت بهتر است هر چه سریع تر برای تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس اقدام نماییم.

روغن زدن

از علل شایع مشکلات جلوبندی خرابی کمک‌فنرهای خودرو است. تشخیص خرابی کمک‌فنر به‌وسیله‌ی روغن زدن ممکن می‌گردد. وقتی کمک روغن می‌زند یعنی کمک‌فنرها خراب است.

تغییر در ارتفاع خودرو

البته بعضی مواقع مشکلاتی که در سیستم جلوبندی خودرو بوجود می آید به دلیل ایجاد تغییرات غیر استاندارد بر روی سیستم تعلیق خودرو می باشد که به طور مثال ارتفاع خودرو را کم و یا در بعضی موارد زیاد میکنند و خودرو را از حالت استاندارد که توسط شرکت سازنده آن طراحی شده خارج میکنند.

تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس با توجه به عیب یا عیب های خودرو و همچنین تعداد قطعات یدکی که نیاز است تا تعویض شوند می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد.

در صورتی که مایل هستید از هزینه تقریبی تعمیرات سیستم تعلیق خودرو خود اطلاع داشته باشید می توانید به همراه خودروی خود به مجموعه تخصصی ما به آدرس نوشته شده در پایین همین صفحه مراجعه نمایید تا ما ضمن بررسی و مشاهده خودروی شما ، هزینه تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس شما را اعلام نماییم و در صورت رضایت و موافقت شما شروع به انجام تعمیرات کنیم.

همان طور که می دانید خراب بودن سیستم فنربندی و جلوبندی خودرو می تواند باعث آسیب دیدن لاستیک های خودرو شما بشود.

در حقیقت معیوب بودن قطعاتی از جلوبندی می تواند عمر مفید لاستیک های خودرو را به مقدار زیادی کاهش دهد.

به همین دلیل است که ما همیشه توصیه میکنیم اگر قطعه ای از جلوبندی خراب است هر چه زودتر برای تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس اقدام شود.

خرابی کمک‌فنرها

خرابی کمک‌فنر دو حالت دارد در صورت خرابی یا تحت تعمیر قرار گرفته و مشکل حل می‌گردد و در غیر این صورت با یک کمک‌فنر نو عوض می‌گردد البته قبل از تعویض عیب‌یابی انجام می‌گردد.

خرابی طبق‌ها از علل رایج خرابی سیستم تعلیق خودرو می‌باشد. وقتی بوش‌های طبق مستهلک و معیوب می‌گردد باعث خرابی طبق ها است. صداهای ناآشنا در حین رانندگی در مسیرهای ناهموار از جلوی خودرو مانند باز شدن و آویزان بودن یک شیء شنیده شده و در این حالت به وقوع می‌پیوندد.

مشکلات فرمان خودرو

کشیده شدن فرمان خودرو در رنو فلوئنس به یک طرف یکی از دلایل خرابی جلوبندی می‌باشد. کشیدگی فرمان یعنی زمانی که خودرو در مسیر است فرمان را اگر دست نزنید به سمت راست و یا چپ منحرف می‌شود و باعث انحراف خودرو از مسیر اصلی می‌گردد.

در مسیرهای ناهموار و دارای دست‌انداز وقتی که خودرو به نرمی قبل عبور نمی‌کند و احساس سفت بودن فنربندی خودرو را احساس می‌کنید، احساس شما کاملاً صحیح است زیرا برخی اوقات خرابی کمک‌فنرها دلیل خشک شدن سیستم تعلیق خودرو است.

مشاهده  تعمیرگاه رنو فلوئنس | تعمیرگاه تخصصی رنو فلوئنس

تنظیم ارتفاع رنفلوئنس

ارتفاع خودرو با زمین

گاهی سیستم تعلیق خودرو دچار تغییر و تحول غیراستاندارد می گردد که بعنوان نمونه ارتفاع خودرو را دستکاری و کم و زیاد می کنند و از حالت فابریک کارخانه در میآورند. هزینه تعمیر جلوبندی رنوفلوئنس اغلب براساس عیب یابی و تعویض قطعات مشخص میگردد.

سیستم فنربندی رنوفلوئنس

صدمه دیدن لاستیک ها اغلب به دلیلمشکلات خرابی سیستم فنربندی خودرو و جلوبندی آن است. در واقع عمر مناسب لاستیک های خودرو بر اثرر عیوب قطعات جلوبندی خیلی کم می گردد. بر همین پایه رنوفلوئنس خودرویی است که می بایست به جلوبندی آن توجه فراوان نمود و قطعات آن در صورت نیاز تعویض گردند.

انجام به موقع سرویس های دوره ای

در صورتی که سرویس های دوره ای خودرو خود را در زمان های مناسب انجام بدهید ، اگر قطعه یا قطعاتی از قسمت جلوبندی خودرو شما آسیب دیده باشد ، سریع تر متوجه می شویم و بنابراین می توانیم با هزینه ای بسیار کمتر آن مشکل را بر طرف نماییم.

اما در صورتی که تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس را به موقع انجام ندهیم ، علاوه بر اینکه سلامت خودمان و دیگر سرنشینان خودرو را به خطر انداخته ایم ، این موضوع می تواند باعث خرابی قطعات بیشتری از سیستم جلوبندی بشود.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود به تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس نیاز پیدا کنیم ، زیاد بودن مقدار باد لاستیک ها می باشد.

زمانی که مقدار باد داخل لاستیک های خودرو بیشتر از حد مجاز تعیین شده توسط شرکت سازنده باشد ، این موضوع باعث می شود لاستیک ها نرمی و انعطاف خود را هنگام عبور از دست انداز ها از دست بدهند و این موضوع باعث می شود ضربه هایی هنگام عبور از پستی و بلندی های خیابان ها و جاده ها به قطعات مربوط به جلوبندی خودرو وارد شود.

در این وضعیت زودتر به تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس نیاز پیدا میکنیم.

اما در صورتی که مقدار باد لاستیک ها در حد مجاز تعیین شده و توصیه شده باشد ، در این حالت لاستیک ها بسیار نرم و انعطاف پذیر هستند و هنگام عبور از پستی و بلندی های سطح جاده ، مقدار زیادی از ضربه ها را در خود جذب میکنند و اجازه نمی دهند که این ضربه ها به قطعات سیستم تعلیق و فنر بندی به خصوص کمک فنر ها وارد بشوند.

بنابراین یکی از مواردی که می تواند از تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس جلوگیری کند این است که مقدار باد لاستیک ها را همیشه کنترل کنیم تا در حد مجاز باشند.

تماس با ما

برای دریافت تعمیر جلوبندی رنو فلوئنس می‌توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!