تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل

تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل

در تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل انواع خدمات تعمیرات از جمله : تعمیر موتور رنو سیمبل، تعمیر گیربکس اتوماتیک، تعویض روغن موتور و گیربکس، دیاگ، تعمیر جلوبندی، شستشوی انژکتورها و … انجام می شود. آدرس تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل در پایین برای شما نوشته شده است. با سابقه ای ۱۶ ساله هرگز فراموش نکنید که کار شما به صورت کامل بررسی میشود و توسط کارشناسان حرفه ای و متخصص ما به  شما ایرادات و مشکلات گفته میشود.

نکاتی فنی درباره رنو سیمبل

رنو سیمبل به علت نداشتن استهلاک بالا و قیمت پایین‌تر به نسبت خودروهای خارجی دیگر موجود در بازار ایران، جزء محصولات پرفروش در بازار خودرو است.
این خودرو همانند خیلی از خودروهای دیگر دارای نکات مثبت و همچنین ضعف‌هایی نیز است که یکی از آنها کیفیت موتور این خودرو است چون این خودرو پوست‌انداخته همچنان از موتور ۴ سیلندر مدل M4K استفاده می‌شود.  موتوری با گنجایش ۱۵۹۸ سی‌سی که پیش از آن در خودرو تندر ۹۰ استفاده می‌شد و درواقع این خودرو با خودروی قدیمی‌تر یعنی لوگان پیشرفت چندانی در بخش موتور نداشته و همچنان موتور این خودرو همان ۱۰۵ اسب بخار نیرو را به‌عنوان بیشترین توان خروجی خود به نمایش می‌گذارد و حداقل گشتاور آن نیز روی رقم ۱۴۵ نیوتن متر است.
در رنو سیمبل معمول و آپشن دار موجود در ایران، یک جعبه‌دنده‌های اتوماتیک ۴ سرعته تعبیه شده، که باعث روانتر و راحتتر شدن تعویض دنده به خصوص در سرعت های پایین می باشد که این مسئله را میتوان یکی از تفاوت های مهم و سلف آن یعنی تندر ۹۰ برشمرد و تعویض دنده به نسبت خودرو تندر ۹۰ بهتر و راحتتر می باشد.
شتاب صفر تا صد این خودرو حدود ۱۰٫۱ ثانیه است و به نسبت خودرو تندر ۹۰ حدود ۲ ثانیه کمتر می باشد، اما در کل رنو سیمبل جزء خودرو پرشتاب محسوب نمی شود و این موضوع بیشتر در سرعت های پایین خود را نشان میدهد و همچنان که سرعت بالاتر می رود شتاب خودرو نیز افزایش می یابد، اما این روند ادامه دار نخواهد بود و به خاطر کم بودن تعداد دنده باعث میشود که خودرو رنو سیمبل در سرعت بالای صد کیلومتر در ساعت شتاب آن رو به افول باشد و در کل در سرعت های میانه این خودرو شتاب خوبی دارد.
با توجه به توضیحات داده شده خودرو مگان سیمبل را میتوان در دسته خودروهای شهری گذاشت و از آن نمی توان به عنوان یک خودرو جهت پیمودن مسافت های طولانی در جاده به طور مداوم استفاده کرد

نکاتی که برای سلامت رنو سیبل انجام دهید:

تعویض روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا: بین ۵ تا ۷ هزار کیلومتر

تعویض فیلتر اتاق: هر ۲۰ هزار کیلومتر

تعویض فیلتر بنزین: هر ۴۰ هزار کیلومتر یا کمتر (بسته به کیفیت جنس و کیفیت بنزین مورداستفاده)

تعویض شمع موتور: با درنظرگرفتن شرایط ترافیکی و درجا کارکردن خودرو

مشاهده  گیربکس اتوماتیک رنو سیمبل

آچارکشی: هر ۸۰ هزار کیلومتر

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک: هر ۲۰ هزار کیلومتر سطح و کیفیت روغن گیربکس اتوماتیک چک و بررسی می‌شود

نکته مهم: برای کارایی بهتر و جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک بهتر است هر ۴۰ هزار کیلومتر روغن گیربکس به طور کامل تخلیه و تعویض گردد.

– در صورت نیاز مکمل مخصوص گیربکس اتوماتیک نیز تزریق شود

روغن مناسب برای موتور رنو سمبل روغن ۱۰W40 می‌باشد.

توجه داشته باشید در هر مرتبه سرویس دوره‌ای رنو سمبل درصورتی‌که زمان تعویض روغن رسیده بود حتماً همراه با تعویض روغن‌موتور، فیلتر روغن را هم برای افزایش طول عمر موتور تعویض کنید و همین‌طور در صورت تعویض به‌موقع فیلترها می‌توانیم سهم زیادی در کاهش آلودگی شهرمان داشته باشیم

خدمات تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل

از جمله خدماتی که در تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل انجام می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعمیرات موتور رنو سیمبل
 • تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو سیمبل
 • رفع دود آبی از اگزوز ( رفع روغن سوزی موتور )
 • عیب یابی با دستگاه
 • شستشوی انژکتورها با دستگاه
 • تعویض شمع ها
 • رفع دود سیاه از اگزوز
 • رفع نشتی روغن از موتور و گیربکس
 • تعمیرات سر سلیندر و تعویض واشر سرسلیندر
 • تنظیم موتور
 • تعویض تسمه تایم
 • بازدید چهار چرخ و …

همچنین لازم به توضیح است که در تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل خدمات تعویض روغن شامل :

 • تعویض روغن موتور رنو سیمبل
 • تعویض روغن گیربکس های دستی و اتوماتیک
 • تعویض فیلتر روغن موتور، تعویض فیلتر هوا و …
 • تنظیم باد لاستیک ها
 • گریس کاری

همه به صورت تخصصی انجام می شود.

 تعمیر موتور رنو سمبل

درصورتی‌که از موتور رنو سمبل به‌خوبی نگهداری نشود نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. از مواردی که باعث می‌شود موتور رنو سمبل به تعمیر نیاز پیدا کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: با روغن کثیف کارکردن موتور (یعنی تعویض روغن‌موتور دیر انجام شود) با روغن کم‌کار کردن موتور که باعث صدمه دیدن یاتاقان‌ها و میل‌لنگ می‌شود. ما در تعمیرگاه مرکزی رنو سمبل برای شروع تعمیر موتور رنو سمبل ابتدا بررسی می‌کنیم که موتور چه ایراداتی دارد، آیا روغن‌سوزی دارد، آیا یاتاقان‌های موتور موقع کارکردن صدا می‌دهند و …

 

در مرحله بعد بررسی می‌کنیم که حدود هزینه‌ی تقریبی برای تعمیر موتور چقدر می‌شود و چه تعداد لوازم‌یدکی باید تهیه شود و در این مرحله به مالک خودرو هزینه تقریبی تعمیرات را اعلام می‌کنیم. در مرحله‌ی سوم از تعمیر موتور سالم بودن پیستون‌ها، شاتون ها، میل‌لنگ و … را بررسی می‌کنیم. با تعویض نکردن روغن گیربکس چه قطعاتی زودتر خراب می‌شود با دیر یا تعویض نکردن روغن گیربکس اول قطعاتی که خراب می‌شود ساعت گیربکس می‌باشد که شیر برقی‌ها به آن متصل است کار این شیر برقی‌ها انجام فشار روغن و دستور تعویض دنده‌ها می‌باشد.

وقتی که شر برقی‌ها خراب می‌شود گیربکس هنگام تعویض دنده‌ها دچار مشکل خواهد شد که با روشن چراغ فنری و چراغ چک یک دلیلش می‌تواند شر برقی باشد گیربکس اتوماتیک رنو سمبل خیلی پیچیده می‌باشد که شما نباید برای تعمیر به تعمیرگاه‌های متفرقه بروید چون که تعمیرکار باید اصول تعمیرات را بلد باشد و از قطعات اصلی برای گیربکس استفاده کند تا گیربکس در سرعت‌های بالا و دمای بالا بتواند تعویض دنده‌ها را به درستی انجام دهد نکته مهمی که باید هنگام تعویض روغن رعایت کنید استفاده از روغن اصلی و تعویض روغن با دستگاه انجام شود. اگر با دستگاه تعویض نشود فقط ۳ لیتر قابل تعویض می‌باشد و بقیه روغن کثیف داخل توربین باقی می‌ماند و بعداً توربین گیربکس ضعیف شده و خودرو در شتاب و سربالایی‌ها خیلی ضعیف می‌شود.

مشاهده  تعمیرگاه تخصصی رنو

 

تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل

 

تعمیر سرسیلندر در تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل

سرسیلندر رنو سیمبل درپوشی است که با بلوک سیلندر تشکیل اطاق احتراق را می دهد و شکل آن تابع ساختمان سیلندر بوده و چون از نوع خنک کننده با آب می باشد دارای مجاری گردش آب می باشد. سرسیلندر رنو سیمبل با پیچ و مهره به بلوک سیلندر متصل می شود.

در کف سرسیلندر رنو سیمبل به تعداد سیلندر ها گودی وجود دارد بنام اطاق احتراق ، همچنین روی سرسیلندر داخل هر اطاق احتراق سوراخی برای قرار دادن شمع وجود دارد.

متعلقات سرسیلندر رنو سیمبل

الف : محل بسته شدن شمع در سرسیلندر رنو سیمبل است و بسته به ساختمان سرسیلندر در سطح جانبی یا فوقانی آن قرار دارد.

ب: در صورت قرار گرفتن سوپاپ ها در سرسیلندر قطعات تشکیل دهنده مکانیزم سوپاپ ها از قبیل اسبک ها و گیت های سوپاپ و سیت سوپاپ و میل سوپاپ (موتورهای میل سوپاپ رو ) فنرها و غیره که همگی در محل های مخصوص خود در سرسیلندر بسته می شود.

ج: کانال ها و مجاری آب و روغن

د : محل های عبور میل تایپت

ه : مانیفولد ها ( لوله های که سوخت را به داخل سیلندر وارد کرده و مانیفولد اگزوز که دود و مواد حاصل از احتراق را از سیلندر خارج می کند. )

و : محل بستن ترموستات بر روی سرسیلندر رنو سیمبل

جنس سرسیلندر رنو سیمبل

جنس سرسیلندر رنو سیمبل از آلیاژهای آهن (چدن دندانه ریز) یا آلیاژهای آلومینیوم به دو صورت ریختگی یا تزریقی در داخل قالب های بخصوص ساخته می شود.

به طور کلی سرسیلندرها معمولا یکپارچه و یا اگر طول موتور زیاد و یا سنگین باشد چند تکه ریخته شده و سپس سطوح لازم را تراشیده و صیقل داده و بشکل مورد نظر در می آورند.

نکات زیر درباز و بستن سرسیلندر رنو سمبل بسیار مهم است:(پس بسیار دقت کنید)

 •  هیچ گاه و در هیچ مورد سرسیلندر را در موقعی که موتور گرم است باز نکنید (خیلی مهم)
 • بست باطری را باز می کنیم ( این امر در هر موقعی که خواستیم گیربکس یا موتور یا قطعات دیگر مانند استارت، دینام و غیره را باز کنیم الزامی است)
 • آب موتور را خالی می کنیم
 • در صورت باز کردن رادیاتور محوطه عمل وسیع تر می شود.
 • کلیه اتصالات لوله های آب رادیاتور – ترموستات و لوله های بخاری را باز می کنیم
 • اتصالات الکتریکی از قبیل سیم درجه آب و وایر های شمع را باز می کنیم
 • کلیه شمع ها را باز می کنیم
 • بست گلویی اگزوز را باز کرده و از اتصال خارج می کنیم
 • درب قالپاق سوپاپ را باز می کنیم
 • در صورتی که اسبک ها و پایه های آن مانع باز کردن پیچ های سرسیلندر باشد آنها را نیز باز کرده
  میل تایپت ها را بر می داریم
 • با آچار بکس مناسب و دسته بکس با کمک رابط و به روش های زیر پیچ های سرسیلندر را ابتدا دو رزوه شل و سپس کامل باز می کنیم
مشاهده  سرویس دوره ای رنو سیمبل در تعمیرگاه رنو سیمبل

 گیربکس رنو سیمبل اتومات و دنده‌ای:

یکی از فرق‌های اصلی در گیربکس اتوماتیک رنو سمبل با گیربکس دنده‌ای در این است که گیربکس دنده‌ای با قفل‌کردن دنده‌هایی که روی شفت خروجی که به‌صورت آزاد روی بلبرینگ سوار شده‌اند و یا به‌وسیله کشویی و ماهک، درگیر و آزاد می‌شوند و یا در مدل‌های پایین با حرکت‌دادن بر روی شفت دنده‌ها، آن هاروی هم و یا آزاد می‌گردند و به این طریق دنده‌ها درگیر و یا آزاد می‌شوند و باعث تغییر ضریب در دنده‌ها می‌شوند.

ولی در گیربکس اتوماتیک تمام دنده‌ها همیشه درگیرند و با نگه‌داشتن یکی و به حرکت در آوردن دیگری نوع ضریب دنده به دست می‌آید و به این نوع سیستم دنده به لحاظ شبیه بودنش به حالت خورشید و سیارات دنده‌های سیاره‌ای یا خورشیدی می‌گویند.

 

تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل

تعویض روغن:

مطلب مرتبط با تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل :

در خودرو تعداد زیادی از قطعات با آلیاژهای فلزی در حال حرکت هستند این حرکت نیازمند وجود روان‌کننده‌ای همچون روغن‌موتور است که از مهم‌ترین وظایف آن می‌توان به کاهش سایش قطعات در کنار هم، شست‌وشو و تمیزکردن داخل موتور و محافظت از قطعات در برابر خوردگی اشاره کرد.

روغن‌موتور به دلیل پاک‌سازی دوده‌های حاصل از عملیات احتراق تیره و کدر می‌شود و مواد افزودنی داخل روغن‌موتور به علت وجود همین دوده‌ها تجزیه و اکسید می‌شود در نتیجه گران‌روی روغن زیاد شده و خواص پاک‌کنندگی، جذب ذرات معلق و روانکاوی آن کاهش میابد و باید تعویض گردد.

در صورت بروز هریک از علائم زیر شما باید سریعاً به‌منظور تعویض روغن به تعمیرگاه‌های مجاز مراجعه نموده و روغن خودروی خود را تعویض کنید.

۱-شنیدن صدای تیک تاک در زمان استارت زدن

۲-تکان شدید موتور در حالت سکون

۳-شتاب گیری کند اتومبیل

۴-ایجاد صدای کوبشی از موتور

شما می توانید برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک مگان خود به تعمیرگاه تخصصی رنو مگان به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

هرگونه سوال یا نظری داشتید میتوانید زیر همین پست برایمان کامنت کنید کارشناسان ما در اسرع وقت جوابگو شما عزیزان هستند.

5/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه برای “تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل

 1. علی قنبریان گفته:

  سلام
  من یه رنو سیمبل مدل ۲۰۱۶ دارم ، لامپ دی لایت خودرو سوخت و بعد از تعویض لامپ ، چراغ چک پشت آمپر روشن شده ، کولر زیر بار نمی ره و بعلت اینکه فن خنک کننده موتور کار نمی کنه نمی تونم ماشین رو حرکت بدم ، می خواستم بدونم در محل امکان رفع عیب وجود داره (رباط کریم هستم ) و اگه امکانش نیست شما چه کمکی میتونید به من بکنید ۰۹۱۲۶۵۹۷۲۹۶ با تشکر
  ضمناچند بار به موبایل و خط ثابتی که تو سایت گذاشتید تماس گرفتم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!