تعمیرگاه ساندرو | تعمیرگاه تخصصی ساندرو

تعمیرگاه ساندرو

نقاط قوت رنوساندرو

فضای داخلی بزرگ

ساندرو یک هاچ بک کوچک است اما مهندسان رنو تا جایی که توانسته‌اند از کمترین فضا بیشترین استفاده را کرده‌اند در نتیجه سرنشینان عقب و جلو می‌توانند به‌راحتی بنشینند. این مسئله در قیاس با خودرویی همچون پژو ۲۰۶ بیشتر نمود پیدا می‌کند.

گیربکس هوشمند

گیربکس این خودرو با درنظرگرفتن قیمت، یکی از بهترین‌های بازار است. عملکرد آن در سربالایی و سرپایینی هوشمندانه و کم‌نقص است. شاید حتی نسبت به خودروهای چندبرابر قیمت خود نیز عملکرد بهتری داشته باشد.

نرم بودن خودرو

رنوساندرو بر خلاف تصور هاچ بک‌های رایج یک خودرو با فنربندی نرم است. تکان‌های خفیفی دارد و باقدرت ازروی ناهمواری‌های آسفالت عبور می‌کند این مسئله در ایران با وجود جاده‌های ناهموار اهمیت زیادی دارد.

 

ترمزهای قوی

ساندرو سیستم ترمز خوب و قابل اعتمادی دارد، در سطوح خیس و کم اصطکاک هم به‌خوبی خودرو را کنترل می‌کند.

 

ایمنی مناسب نسبت به قیمت

ساندرو همراه با تندر و ۲۰۶ تنها خودرویی است که در بازه زیر ۵۰ میلیون تومان از کانون ایمنی اروپا EuroNCAP موفق به دریافت سه ستاره ایمنی شده است.

 

نقاط ضعف رنوساندرو

 

کیفیت پایین کابین

کیفیت فضای داخلی رنوساندرو بی‌کیفیت و فاقد جذابیت است، اجزای داخلی از پلاستیک خشک استفاده شده و طراحی داخلی نیز به همان اندازه بی‌هیجان ساده و بی‌روح است.

 

کمبود امکانات رفاهی

فقر امکانات رفاهی در این خودرو بیداد می‌کند، تنظیم برقی آینه‌ها نهایت وجود امکانات رفاهی در این خودرو است.

 

مصرف سوخت بالا

رنو ساندرو اتوماتیک خودروی کم‌مصرفی نیست. در جاده حدود ۸٫۵ لیتر در هر صد کیلومتر و در شهر حدود ۱۱ لیتر در صد کیلومتر مصرف سوخت خواهد داشت. این اعداد برای یک خودرو با موتور ۱٫۶ لیتر در سال ۲۰۱۷ اعداد کمی نیستند.

شتاب ضعیف

ساندرو اتوماتیک شتاب ضعیفی دارد، شتاب صد کیلومتر این خودرو در تهران کمتر از ۱۵ ثانیه نیست در نتیجه می‌توان گفت شتاب اولیه این خودرو نسبتاً خوب نیست، اگرچه کشش در دورهای بالا مناسب است.

هندلینگ نه‌چندان دلچسب

توقع پیچیدن پرسرعت در پیچ‌ها را با این خودرو نداشته باشید. ساندرو فاصله زیادی با زمین دارد و نرمی کمک‌ها هم مزید بر علت شده است که هندلینگ ضعیف شود. این قضیه در رنو ساندرو استپ وی که ارتفاع بیشتری دارد شدیدتر است.

تعمیرگاه ساندرو

مشخصات فنی رنو ساندرو:

حجم موتور: ۱۵۹۸ سی سی
تعداد سیلندر: ۴ عدد
تعداد سوپا پ ها : ۱۶ عدد
شتاب ۰ تا ۱۰۰ در مدل گیربکس دستی: ۱۰٫۵ ثانیه
شتاب ۰ تا ۱۰۰ در مدل گیربکس اتوماتیک: ۱۱٫۵ ثانیه

رنو ساندرو در سال ۱۳۹۴ توسط شرکت پارس خودرو در دو مدل گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک تولید شد.
رنو ساندرو از نظر ساختار بدنه جزء خودروهای هاچ بک قرار می گیرد.

موتور رنو ساندرو از نوع ۴ سیلندر خطی می باشد و می تواند قدرت ۱۰۵ اسب بخار در دور موتور ۵۷۵۰ دور بر دقیقه تولید کند.

حداکثر گشتاوری که موتور رنو ساندرو می تواند تولید کند ۱۴۰ نیوتن متر است که در دور موتور ۳۷۵۰ دور بر دقیقه بدست می آید.

مشاهده  تعمیرگاه تخصصی استپ وی

سیستم انتقال قدرت رنو ساندرو :

سیستم انتقال قدرت مدل دستی از نوع ۵ سرعته می باشد که مصرف سوخت آن در هر ۱۰۰ کیلومتر ۶٫۷ لیتر می باشد.
و نوع گیربکس اتوماتیک این خودرو از نوع ۴ سرعته می باشد که مصرف سوخت آن حدود ۸٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد.

مطالب مرتبط با تعمیرگاه ساندرو :

تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

خدماتی که در تعمیرگاه ساندرو ارائه می شود :

 • تعمیرات مربوط به موتور
 • تعمیر گیربکس دستی و تعمیرات گیربکس های اتوماتیک
 • تعویض روغن گیربکس اتوماتیک خودروهای برند رنو
 • تنظیم موتور برای کاهش مصرف سوخت
 • تعمیر جلوبندی و در صورت لزوم تعویض قطعات جلوبندی
 • دیاگ اصلی شرکت رنو
 • انجام سرویس های دوره ای
 • تعویض کیت کامل تسمه تایم
 • تعویض لنت های جلو و عقب
 • تعمیر سرسیلندر
 • تعویض واشر سرسیلندر
 • تعویض روغن موتور، فیلتر روغن و فیلتر هوا

سرویس های واجب و مهم رنو ساندرو

انجام خدمات مربوط به تسمه تایم
تعمیرگاه تخصصی ساندرو رنوکار  تعویض کیت کامل تسمه تایم را در هر ۶۰ هزار کیلومتر انجام می دهد، طبق راهنمای درج شده در دفترچه خودرو ساندرو. اگر شما تعویض تسمه تایم خودرو خود را به تعویق بیندازید تسمه تایم دچار پارگی شده که این اتفاق سبب به هم ریختن سوپاپ و پیستون شده که ممنکن است خسارات جبران ناپذیر جانی یا خسارات مالی به شما بزند

انجام تعویض روغن گیربکس
تعویض روعن گیربکس طبق دفترچه راهنمای خودرو در هر ۵۰ هزار کیلومتر انجام می شود و عدم تعویض به موقع روغن گیربکس در خودرو ساندرو باعث کاهش فشار روغن و خرابی قطعات داخل گیربکس می شود.
در نظر داشته باشید که تعویض روغن گیربکس حتما باید توسط دستگاه انجام شود و اگر شما خودرو خود را برای تعویض روغن گیربکس به دست تعمیرکار ناآگاه بدهید که به صورت دستی انجام دهد، سبب خرابی خودرو شما خواهد شد.تعویض روغن گیربکس باید در نمایندگی های تخصصی رنو انجام شود.

انجام تعویض روغن موتور
 تعویض روغن خودرو ساندرو در هر ۷ هزار کیلومتر  توسط نمایندگی های تخصصی رنو انجام می شود
و اگر شما این مدت زمان را به تعویق بیندازید درون موتور جرم میبندد و موتور شما دچار  آسییب می شود که هزینه اضافی جهت تعمیر باید پرداخت شود.

 

رنو ساندرو اتوماتیک خودرویی است که پس از برجام و با همکاری نیسان و پارس‌خودرو تولید شد. رنوساندرو در دو تیپ دنده دستی و اتوماتیک عرضه می‌شود. رنو ساندرو در بازارهای جهانی با برند داچیا عرضه می‌شود و در بازار ایران تحت عنوان رنو تولید می‌شود.

همانند اغلب محصولات مشترک داچیا و رنو در بازارهای مختلف با برندهای رنو یا داچیا عرضه شده‌اند در بازارهای دنیا ساندرو با لوگوی رنو یا داچیا به فروش می‌رسد و این تفاوت برند بسته به بازار هدف امری طبیعی در صنعت خودروسازی است. رنو در این خصوص می‌گوید محصولات خانواده لوگان در بازارهایی که برند داچیا به اندازه کافی مطرح نیست اما برند رنو شناخته شده‌است (همانند ایران، هند، خاورمیانه و آمریکای جنوبی(، با نام رنو تولید شده و در بازارهایی که نشان داچیا شناخته شده تر است و رنو نیز با محصولات گرانتر حضور کافی دارد، با لوگوی داچیا به تولید می‌رسد

مشاهده  نمایندگی رنو سیمبل

خط تولید آن نیز در کشورهای رومانی، فرانسه، ترکیه، آرژانتین ،برزیل، کلمبیا، پرتوریا، آفریقای جنوبی، کازابلانکا، مراکش، روسیه و ایران توسط پارس خودرو می‌باشد.

رنو ساندرو از نظر تجهیزات نسبت به رقبا در پایین‌ترین سطح قرار دارد ولی از نظر کیفیت نسبت به آنها در رده‌بالاتری قرار دارد.

در زیر می‌توانید تست و بررسی رنو ساندرو را نیز به‌صورت مفصل مطالعه کنید.

از نظر فنی ساندرو نسخه هاچ‌بک همان تندر ۹۰ (با پلتفرم مشترک) محسوب می‌شود که به دلایلی و بافاصله زمانی زیاد نسبت به تندر ۹۰ و از اواخر سال ۹۴ راهی خط تولید پارس‌خودرو شد.

اما از نظر ظاهری و فضای درونی کابین، ساندرو قرابت بیشتری با تندر ۹۰ پلاس (فیس لیفت) دارد. کوتاه شدن ۲ سانتی‌متری فاصله محوری باعث شده که فرمان‌پذیری ساندرو اندکی بهتر از تندر ۹۰ باشد.

اولین مدل گیربکس دستی ساندرو مدل JH3  بود ولی از اواسط سال ۹۶، پارس‌خودرو گیربکس جدید JHQ را روی آن قرارداد که مزیت‌های زیادی نسبت به جعبه‌دنده‌های قدیمی تندر ۹۰ دارد. علاوه بر این موضوع، پارس‌خودرو حتی برنامه‌ریزی ECU را هم برای ساندرو تغییر داد.

البته در زمان رانندگی، تفاوت این دو پیشرانه محسوس نیست و متوجه این تغییرات جزئی نمی‌شوید. در نسخه اتوماتیک ساندرو نیز مانند تندر ۹۰ اتومات، از جعبه‌دنده ساخت ZF از سری AL4 استفاده شده که هماهنگی خوبی با پیشرانه دارد. از سال ۹۶، آپشن‌های سفارشی هم در اختیار خریداران ساندرو قرار گرفت که مهم‌ترینشان در مواردی مانند کروز کنترل (برای اتومات)، دوربین عقب با مانیتور بزرگ، روکش چرم، کف‌پوش (کابین و صندوق)، دزدگیر تصویری و … خلاصه می‌شود.

بررسی رنو ساندرو اتوماتیک

دهه ۸۰ خودروی پژو ۲۰۶ توسط شرکت ایران‌خودرو به بازار عرضه شد و توانست بازار فروش بسیار خوبی را تجربه کند و محبوبیت این خودروی کهنه‌کار تا به امروز هم ادامه داشته است. خودروی هاچ بک پنج درب که موردتوجه قشرهای مختلف جامعه قرار گرفت و هنوز هم در خطوط تولید ایران‌خودرو فعال است. تقریباً خودروی پژو ۲۰۶ در بازار ایران بی‌رقیب بود، تا اینکه سروکله خودروی برجامی رنو ساندرو در کشور پیدا شد و بعد از فراز و نشیب‌های طولانی توانست رسماً وارد بازار ایران شده و به پشتوانه تولید و مونتاژ توسط پارس‌خودرو، توانست سهم فروش خوبی در بازار کشور داشته باشد. یک خودروی هاچ بک اقتصادی که بر پایه پلتفرم مشترک تندر ۹۰ طراحی و ساخته شده است و با حمایت فنی رنو فرانسه و مشارکت رنو پارس به‌عنوان نماینده این شرکت در ایران، توسط پارس‌خودرو تولید و به بازار عرضه شد.

رنوساندرا به دلیل اقتصادی بودنش توانسته در بازارهای جهانی فروش بسیار خوبی را تجربه کند و با فرم بدنه هاچ بک خود، نظر خریداران جوان بسیاری را به خود جلب کند و در کشور هم توانست سلیقه‌های زیادی را در برگرفته و فروش مطلوبی تا قبل از تحریم مجدد صنعت خودروسازی و توقف تولید خود در کشور تجربه کند.

مشاهده  تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو در تعمیرگاه رنو ساندرو

طراحی رنو ساندرو اتوماتیک

باید در خصوص طراحی رنوساندرو گفت که این خودرو سادگی و یکدستی طراحی دیگر محصولات رنو و البته به طور ویژه محصولات خانواده X90 را به همراه دارد. البته اگر کمی منصف باشیم می‌توان گفت این خودرو به‌مراتب از تندر ۹۰ اسپرت و جوان پسند‌انه تر است. شاید کمی طراحی جلوی خودرو ساده باشد، اما در قسمت انتهایی ساندرو فرم چراغ‌های عمودی تا حدی سادگی این بخش را جبران کرده است. در حقیقت چیزی که امروز در بازار ایران شاهد آن هستیم، نسل‌های قبل رنو ساندرو به شمار می‌رود و نسل‌های جدید آن با پیشرفت‌های چشمگیر طراحی، به یک خودروی مدرن و جذاب تبدیل شده‌اند.

مشخصات فنی رنو ساندرو اتوماتیک

نام خودرو: رنوساندرو اتوماتیک

کشور سازنده: پرچم کشور فرانسه

سال (طراحی) : ۲۰۰۹

مشخصات فنی

موتور: ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ

حجم موتور: ۱۵۹۸ سی‌سی

تنفس موتور: تنفس طبیعی

انتقال نیرو: دیفرانسیل جلو

حداکثر قدرت : ۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: ۱۴۰ نیوتن متر در ۳۷۵۰ دور در دقیقه

جعبه‌دنده: ۴ دنده خودکار

شتاب: ۰ تا ۱۰۰            ۱۱٫۵ ثانیه

حداکثر سرعت:           ۱۷۰ کیلومتر در ساعت

وزن:    ۱۱۴۶ کیلوگرم

اندازه (میلیمتر):           ۴۰۲۰ طول – ۱۷۴۶ عرض – ۱۵۳۴ ارتفاع

فاصله بین دو محور:     ۲۵۸۸ میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر:     ۹٫۴ لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت خارج از شهر:             ۵٫۵ لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت ترکیبی           ۸٫۳ لیتر در هر صد کیلومتر

حجم باک:      ۵۰ لیتر

استاندارد آلایندگی:     یورو ۴

میزان تولید  :CO2     ۱۵۸ گرم در هر کیلومتر

امکانات و تجهیزات رنو ساندرو اتوماتیک

در بخش ایمنی شاید رنوساندرو حرف‌های زیادی برای گفتن نداشته باشد و مجموع تجهیزات و سیستم‌های ایمنی آن در یک سیستم ترمز ABS به همراه توزیع الکترونیکی نیروی ترمز و تنها ۲ کیسه هوای ایمنی برای سرنشینان جلو خلاصه شود، اما این خودرو در زمان عرضه موفق به دریافت ۵ ستاره ایمنی در تست تصادف مؤسسه ایمنی یورو NCAP شده است

که می‌تواند تاحدودی اطمینان خاطر بیشتری برای سرنشینان داخل کابین باشد.

علاوه بر تجهیزات ایمنی که حتی سیستم ترمز عقب آن هم‌کاسه‌ای در نظر گرفته شده است، در امکانات رفاهی و تجهیزات کاربردی هم نمی‌توان به موارد متعددی اشاره کرد و با یک خودروی اقتصادی اروپایی برای بازار ایران طرف هستیم، هرچند قیمت همین خودروی اقتصادی در شرایط کنونی از قیمت خیلی از خودروهای به‌اصطلاح لوکس تولید داخل هم بیشتر شده است.

 

برای دریافت خدمات تعمیرگاه ساندرو می توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

 

4.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!