تعمیرگاه رنو کپچر تمامی نکات تخصصی که باید بدانید.

تعمیرگاه رنو کپچر | تعمیرگاه تخصصی رنو کپچر | تعمیرگاه کپچر

ممکن است در هنگام استفاده از خودرو رنو کپچر اتومبیل شما دچار مشکل شده و نیاز شود تا به تعمیرگاه مراجعه کنید. در هنگام خرابی خودرو حتماً به تعمیرگاه تخصصی رنو کپچر مراجعه کنید. در این تعمیرگاه‌ها خدماتی در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای مثال لنت‌های ترمز بازدید و یا تعویض می‌شوند، انژکتور اتومبیل شما شستشو داده می‌شود، روغن‌موتور تعویض می‌شود، فیلتر هوا و روغن تعویض می‌شوند و هر خدمات دیگر که برای رفع مشکل خودرو شما

نیاز است را به شما ارائه می‌دهند.

رنو کپچر

رنو کپچر یکی از اتومبیل‌های باکیفیت و خوب است. این اتومبیل مصرف سوخت کمی دارد و ظاهر زیبا به آن جلوه‌ی خاصی داده است.

با اینکه این اتومبیل مزیت‌های فراوانی دارد اما یکی از مشکلاتی که دارد این است که تعمیرکاران مجرب و قطعات اصلی رنو کپچر به‌سختی بافت می‌شود.

تعمیرگاه رنو کپچر  انواع خدمات عیب یابی، تنظیم موتور، شستشوی انژکتورها با دستگاه، تعویض واشر سرسیلندر، بازدید و در صورت لزوم تعویض لنت های ترمز، رگلاژ ترمز دستی، تعویض روغن موتور و فیلترها، تعمیر جلوبندی و … را به شما ارائه می دهد. برای ارتباط با تعمیرگاه رنو کپچر می توانید همین حالا با مراجعه به پایین همین صفحه از تلفن های تماس و همچنین آدرس ما مطلع شوید.

تعمیرگاه رنو کپچر | تعمیرگاه تخصصی رنو کپچر

یکی از بیشترین عیب هایی که افراد برای برطرف کردن آن به ما مراجعه می کنند ، خراب شدن یا سوختن پمپ بنزین برقی می باشد.

همان طور که اطلاع دارید پمپ بنزین وظیفه دارد تا سوخت را از باک به موتور برساند.

در زمانی که این پمپ از کار می افتد طبیعی است که موتور خودرو خاموش شود.

تعمیرگاه رنو کپچر

البته میتوان گفت که نیم سوز شدن پمپ بنزین برقی بیشتر در فصل تابستان که هوا بسیار گرم می باشد اتفاق می افتد.

یکی دیگر از قسمت های موتور که باعث می شود خودرو دیگر قادر به ادامه حرکت نباشد ، ایجاد مشکل در مدارهای الکتریکی می باشد.

در این وضعیت هم موتور خودرو ناگهان خاموش می شود.

به همین دلیل است که تعمیرگاه رنو کپچر همیشه به شما توصیه میکند که سرویس های دوره ای خودروی خود را در زمان مناسب که از سوی شرکت سازنده تعیین شده ، انجام بدهید.

مجموعه ما در تهران از افراد بسیار حرفه ای و با تجربه تشکیل شده است که می توانند با دیدن خودروی شما و انجام تست هایی ، به سرعت عیب خودروی شما را متوجه بشوند.

در صورتی که احساس میکنید مصرف بنزین خودروی شما به صورت غیر طبیعی زیاد شده است ، می توانید در اولین فرصت ممکن به تعمیرگاه رنو کپچر که آدرس و اطلاعات تماس آن به صورت دقیق و کامل در پایین همین صفحه برای شما نوشته شده است مراجعه نمایید.

تعمیر گیربکس رنو کپچر

یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش کارایی گیربکس اتوماتیک استفاده از روغن گیربکس بی‌کیفیت است. گیربکس نقش مهم و کلیدی در عملکرد خودرو دارد.

درصورتی‌که روغن گیربکس خودرو نیاز به تعویض داشته باشد شما در گیربکس مشکلاتی را مشاهده می‌کنید برای مثال باید مدت‌زمان طولانی‌تری را صرف تعویض دنده کنید.

از دیگر نشانه‌های خرابی گیربکس نشتی روغن است. درصورتی‌که روغن دچار مشکل شد و سطح روغن کم شد این امر می‌تواند به موتور خودرو آسیب وارد کند.

چرخ‌دنده‌های لغزنده هم یکی از نشانه‌های گیربکس خراب می‌باشند. درصورتی‌که چرخ‌دنده‌های اتومبیل دچار لغزش شوند این امر می‌تواند در دنده هم مشکل ایجاد کند و شما کاملاً این امر را در هنگام دنده گذاشتن متوجه می‌شوید.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک رنو کپچر

تعمیرگاه رنو کپچر | تعمیرگاه تخصصی رنو کپچر | تعمیرگاه کپچر

با مراجعه شما به تعمیرگاه رنو کپچر ، ما تمام قسمت های خودروی شما که مربوط به موتور ، تنظیم موتور ، شستشوی انژکتورها و … می باشد را بررسی میکنیم تا متوجه بشویم عیب در کدام بخش از سیستم سوخت رسانی خودروی شما می باشد.

تعمیرگاه رنو کپچر

 

یکی دیگر از مواردی که در مورد بد کار کردن موتور بسیار رایج می باشد ، خام سوزی و همچنین با لرزش کار کردن موتور می باشد.

زمانی که خودروی شما دچار خام سوزی بشود ، مهم ترین نشانه آن این است که از اگزوز بوی بنزین به بیرون می آید.

تعمیرگاه رنو کپچر

اگر خودروی شما این مشکل یا مسائلی مانند این موارد که توضیح داده شد را دارد ، می توانید به راحتی به تعمیرگاه رنو کپچر به آدرسی که در انتهای همین صفحه برای شما نوشته شده است مراجعه نمایید.

مشاهده  تعمیر توربو شارژر رنو کپچر

البته به شما پیشنهاد میکنیم برای اینکه در کوتاه ترین زمان ممکن کار خودرو شما انجام شود ، قبل از اینکه به صورت حضوری تشریف بیاورید بهتر است که روز و ساعت مورد نظر خود را تنظیم نمایید.

در هر بار تعویض روغن موتور در تعمیرگاه رنو کپچر بهتر است فیلتر روغن و فیلتر هوا هم تعویض شود.

در صورتی که در زمان تعویض روغن موتور ، فیلتر تعویض نشود ، ممکن است به دلیل کثیف بودن فیلتر ، روغن با فشار و مقدار کافی به موتور نرسد و این موضوع باعث یاتاقان زدن یا روغن سوزی موتور خودروی شما شود.

تعمیر پمپ‌بنزین

پمپ‌بنزین در اتومبیل بنزین را از باک به موتور خودرو انتقال می‌دهد. به همین دلیل است که اگر پمپ‌بنزین اتومبیل شما دچار مشکل شود موتور هم به دنبال آن خاموش می‌شود. درصورتی‌که سوخت داخل باک خودرو از سطحی که باید کمتر شود این امر موجب می‌شود پمپ‌بنزین اتومبیل شما داغ کند و منجر به خرابی آن شود. مشکل اصلی این است که رد هر زمان ممکن است پمپ‌بنزین اتومبیل خراب شود و مجبور گردید آن را با کمک خودروبر به تعمیرگاه ببرید.

اگر خودرو شما دچار خرابی پمپ‌بنزین شد به تعمیرگاه رنو کپچر مراجعه کنید و مشکل آن را بر طرف کنید.

خام‌سوزی

یکی از مهم‌ترین مشکلات خودرو خام‌سوزی است. اگر خودرو شما از حد معمول بیشتر بنزین مصرف می‌کند در این حالت ممکن است دچار خام‌سوزی شده است. درصورتی‌که از اگزوز خودرو بوی بنزین و یا دود سفید بیاید، ممکن است در جهت خام‌سوزی آن باشد. اگر خودرو شما دچار این مشکل شد فوراً به تعمیرگاه رنو کپچر مراجعه کنید تا این مشکل به‌صورت اساسی رفع شود.

می‌توانید با سرویس منظم از خام‌سوزی خودرو جلوگیری کنید و در صورت هرگونه مشکل جرقه‌زنی آن را برطرف کنید تا منجر به خام‌سوزی موتور خودرو نشود.

 

مدار الکتریکی 

درصورتی‌که در مدار الکتریکی خودرو مشکلی رخ دهد، منجر به توقف آن می‌شود.

تعویض فیلتر روغن

فیلتر روغن عنصری است که باید تعویض گردد. معمولاً این کار در هنگام تعویض روغن‌موتور خودرو انجام می‌شود. فیلتر روغن از ورود ذرات ناخالص به روغن‌موتور جلوگیری می‌کند پس اگر آن را به‌موقع تعویض نکنید احتمالاً جلوی ورود روغن به موتور را می‌گیرد و موجب می‌گردد که خودرو دچار روغن‌سوزی گردد. پی حتماً هنگام تعویض روغن‌موتور فیلتر آن را هم بررسی کنید و در صورت کثیف بودن آن را تعویض کنید تا در سیستم کار موتور خودرو مشکلی رخ ندهد.

وضعیت رانندگی شما عامل تأثیرگذار در مدت رمان تعویض فیلتر روغن‌موتور است. در صوتی که در موتور اتومبیل مشکل احتراق حس می‌کنید، موتور نرم و خوب عمل نمی‌کند، مصرف سوخت شما افزایش چسم گیری داشته و چراغ موتور اتومبیل روشن شده است حتماً باید فیلتر روغن را بررسی کنید و اتومبیل را به تعمیرگاه رنو کپچر برسانید تا در صورت وجود مشکل آن را رفع کنند.

اگر فیلتر روغن را به‌موقع تعویض نکنید یا اینکه از فیلتر بی‌کیفیت استفاده کنید ممکن است به پمپ روغن اتومبیل آسیب جدی وارد گردد و در نتیجه آن موتور اتومبیل دچار مشکل شود.

تعویض روغن‌موتور

روغن‌موتور در روان‌سازی و خنک‌سازی استفاده می‌شود. به همین دلیل است که پس از مدتی مصرف کیفیت خود را از دست می‌دهد. در هنگام رانندگی روغن‌موتور از قطعات مهم در اتومبیل شما در برابر اصطکاک و دمای بالا محافظت می‌کند. پس اگر روغن‌موتور خودرو کیفیت لازم را نداشته باشد می‌تواند موجب آسیب رسیدن به قطعات آن شده و در نتیجه موتور اتومبیل پس از مدتی دچار مشکل می‌گردد.

پس در هنگام سرویس خودرو حتماً روغن‌موتور را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید تا از آسیب رسیدن به قطعات دیگر اتومبیل جلوگیری کنید.

درصورتی‌که مقدار روغن‌موتور کم شود یا اینکه آن را به‌موقع تعویض نکنید ممکن است منجر به روغن‌سوزی خودرو گردد.

تعویض

فیلتر بنزین هم باید گاهی اوقات تعویض گردد. کثیفی فیلتر بنزین موجب می‌شود تا برای رساندن بنزین به موتور به پمپ‌بنزین خودرو فشار وارد شود.

تعویض واشر سر سیلندر

ممکن است گاهی واشر سر سیلندر اتومبیل دچار مشکل شود. اگر این اتفاق بیفتد روغن‌موتور و آب موتور با یکدیگر ترکیب می‌شوند و در نتیجه آن به قطعات داخلی اتومبیل شما آسیب وارد می‌شود.

مشاهده  نمایندگی رنو اسکالا

تعمیر جلو بندی

 

یکی از مشکل‌هایی که ممکن است منجر به ایراد در جلوبندی شود خراب‌شدن کمک‌فنرها است.

جهت حل این مشکل باید خرابی کمک‌فنر رفع گردد.

اگر کمک‌فنرهای خودرو خراب شده باشد ممکن است منجر به خشک شدن سیستم تعلیق گردد. اگر سیستم تعلیق اتومبیل خشک شود در هنگام عبور از دست‌انداز احساس می‌کنید فنربندی خودرو نرم نیست.

اگر جلوبندی خودرو خراب باشد این امر می‌تواند به‌موجب آسیب رسیدن به لاستیک‌های اتومبیل گردد.

یکی از نشانه‌هایی که از خراب بودن جلوبندی خودرو است این است که اگر در هنگام رانندگی فرمان اتومبیل به یک سمت کشیده می‌شود.

 

سرویس های دوره ای خودرو

در سرویس های دوره ای که در تعمیرگاه کپچر انجام می شود ، در کنار موارد مهمی که بازدید می شوند، و همانطور که گفته شد فیلتر بنزین هم اهمیت بالایی دارد.

 

تعمیرگاه رنو کپچر

در صورتی که فیلتر بنزین بیش از اندازه کثیف شده باشد ، مانع عبور بنزین به مقدار کافی می شود و این موضوع ابتدا باعث می شود تا بنزین به اندازه لازم به موتور نرسد و در مرحله دوم کثیف بودن فیلتر بنزین باعث می شود به پمپ بنزین برقی فشار زیادی وارد شود تا بتواند بنزین را از فیلتر بنزین عبور بدهد.

تعمیرگاه رنو کپچر

ممکن است خودروی شما نیاز به عیب یابی با دستگاه دیاگ داشته باشد.

ما در تعمیرگاه کپچر ، دیاگ مخصوص به خودروی شما را در اختیار داریم و می توانیم با استفاده از آن خطاها و مشکلات خودرو شما را شناسایی و برطرف نماییم.

مهم نیست که شما در کدام منطقه از تهران هستید ، برای آمدن به مجموعه ما می توانید از نقشه و آدرس موجود در پایین همین صفحه استفاده کنید.

سرویس جعبه فرمان رنو کپچر

جعبه فرمان اتومبیل ممکن است گاهی نیاز به بررسی و اصلاح داشته باشد. اگر صداهایی از قسمت جعبه فرمان می‌شنوید می‌توانید برای رفع مشکل به تعمیرگاه رنو کپچر مراجعه کنید.

تعویض روغن ترمز

در سیستم ترمز مسئولیت حرکت‌دادن اجزای مختلف آن وظیفه روغن ترمز است. بدون استفاده از روغن ترمز خودرو نیم تواند هنگام فشردن پدال ترمز توقف کند. ایجاد مشکل در روغن ترمز نشانه‌های مختلفی دارد. در صورت وجود مشکل در روغن ترمز چراغ ترمز اتومبیل روشن می‌شود و از آن جا در میابید که باید اتومبیل را به تعمیرگاه ببرید. اتومبیل هنگامی که برای سرویس به تعمیرگاه رنو کپچر مراجعه می‌کنید به سطح روغن ترمز توجه داشته باشید. اگر سطح آن کم شد یا اینکه نیاز به تعویض داشت آن را رفع کنید.

دیسک ترمز

یکی از مشکلاتی که اتومبیل‌ها با آن مواجه هستند خرابی دیسک ترمز است. اگر دیسک ترمز خودرو خراب شود احتمالاً در حین رانندگی در فرمان احساس لرزش می‌کنید.

خراب شدن دیسک های ترمز جلو باعث لرزیدن فرمان در زمان ترمز گرفتن می شود.

یکی از مشکلاتی که در سیستم ترمز بوجود می آید خراب شدن دیسک های ترمز به علت های مختلف است.

معیوب شدن دیسک های ترمز علاوه بر اینکه باعث لرزیدن فرمان می شود، باعث خوردگی بیش از اندازه لنت های ترمز هم می شود.

بنابراین به شما توصیه میکنیم در صورتی که فکر میکنید دیسک های ترمز یا لنت های خودرو شما نیاز به تعویض دارند حتما در اولین فرصت ممکن به تعمیرگاه رنو کپچر به آدرس نوشته شده در انتهای همین صفحه مراجعه نمایید.

سطح روغن ترمز نیز باید به صورت دوره ای کنترل شود تا در صورتی که مقدار آن از حد مجاز کمتر شده بود ، مقداری روغن ترمز استاندارد به آن اضافه کنیم.

برای مراجعه به تعمیرگاه تخصصی رنو کپچر می توانید از تلفن ها و آدرس های نوشته شده در پایین همین صفحه استفاده کنید.

لازم به توضیح است در صورتی که به صورت غیر طبیعی سطح روغن ترمز خودرو شما کاهش می یابد این موضوع به احتمال زیاد می تواند به دلیل وجود نشتی روغن در مدار روغن ترمز خودروی شما باشد که موضوعی بسیار مهم و البته خطرناک است.

اگر خودروی شما در چنین حالتی بود حتما با ما تماس بگیرید و به تعمیرگاه رنو کپچر که آدرس آن در پایین همین صفحه نوشته شده است مراجعه نمایید.

تعویض لنت ترمز

در صورت تمام شدن لنت ترمز اگر ترمز بگیرید صدای کشیده شدن آهن می‌شنوید که این امر به دیسک‌های ترمز خودرو شما آسیب جدی وارد می‌کند. پس حتماً در تعمیرگاه رنو کپچر آن را بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به تعویض لنت ترمز نمایید.

مشاهده  تعمیر گیربکس ال90

روغن داخل جعبه‌دنده

در هنگام سرویس به سطح  و کیفیت روغن موجود جعبه‌دنده توجه داشته باشید. اگر مقدار آن از حدی که نیاز است کمتر شود ممکن است به جعبه‌دنده خودرو آسیب وارد کند.

تنظیم باد لاستیک

اگر باد لاستیک اتومبیل بیشتر از اندازه لازم باشد لاستیک‌ها نرمی و انعطاف‌پذیری را ندارند و در عبور از دست‌انداز یا چاله‌های خیابان به جلوبندی خودرو آسیب وارد می‌شود. به همین دلیل درصورتی‌که احساس می‌کنید باد لاستیک خودرو بیش از حد است به تعمیرگاه رنو کپچر مراجعه کرده و آن را تنظیم کنید.

تعمیر توربو شارژر رنو کپچر


تعمیر توربو شارژر رنو کپچر

توربو شارژر هوا و اکسیژن را وارد موتور می‌کند. برای اینکه در موتور عمل احتراق رخ دهد باید هوا داشته باشیم و هرچه هوای بیشتری در موتور وارد شود قدرت موتور هم بیشتر می‌شود.

در جهت اینکه توربو شارژر خودرو دچار آسیب نشود از بنزین‌های باکیفیت استفاده کنید.

تسمه تایم داستر

تعمیرات و سرویس جعبه فرمان نیز یکی از خدمات ویژه ما می باشد.

در صورتی که احساس میکنید از جعبه فرمان خودروی شما صداهای غیر طبیعی شنیده می شود و یا روغن ریزی از قسمت جعبه فرمان دارید ، می توانید به تعمیرگاه رنو کپچر مراجعه نمایید.

لازم به توضیح است در صورتی که برای عیب یابی خودروی شما نیاز به استفاده از قطعات یدکی باشد، ما فقط از قطعات اصلی و شرکتی که دارای کیفیت بسیار بالایی هستند استفاده میکنیم.

بوی سوختگی خودرو

در هنگام کارکردن خودرو استشمام بوی حاصله از سوختن گازوئیل و داغ شدن قطعات فلزی زیر کاپوت به‌صورت موقت طبیعی است و جای نگرانی ندارد اما زمانی که این بو در کابین خودرو زیاد شد و بعد از گذشت مدت‌زمان زیادی از بین نرفت خبر از مشکل جدی در خودرو شما دارد.

توان پایین موتور در گاز دادن

اگر هنگام گاز دادن، خودرو شما به‌سرعت موردنظر نرسید مشکل از سیستم سوخت‌رسانی خودرو است

انژکتور کثیف

نشتی لوله‌های سوخت‌رسانی

کثیف شدن فیلتر بنزین

پمپ‌بنزین معیوب

موارد بالا از دیگر دلایل پایین آمدن توان موتور خودرو هنگام گاز دادن است.

 

تعمیر ضروری قطعات

نشت روغن خنک‌کننده، نشت روغن رادیاتور، پاره شدن و یا شل شدن تسمه موتور که باعث اصطکاک لوله‌های لاستیکی که وظیفه حمل مایعات ضروری موتور را دارد روی بدنه موتور خودرو از مواردی هستند که نیاز به تعمیر ضروری توسط تعمیرکار دارند.

 

نکات تخصصی خودرو رنو کپچر

 

با باز کردن کاپوت خودرو رنو کپچر با یک پیشرانه بسیار کوچک ۲/۱ لیتری مواجه می‌شوید که با کمک پور خوران توربو می‌تواند قدرتی معدل ۱۲۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۱۹۰ نیوتن متر تولید کند. یک جعبه‌دنده ۶سرعته اتوماتیک دو کلاچه وظیفه انتقال قدرت را بر عهده دارد که نتیجه کارد همه قطعات گفته شده شتاب صفر تا صد رسمی ۹/۱۰ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۹۲ کیلومتر بر ساعت است.

خودرو رنو کپچر با وجود پیشرانه‌ای با حجم کم و تکنولوژی قابل‌قبول موتور خودرو، مصرف سوخت کمتری دارد به‌طوری‌که مصرف ترکیبی آن خیلی کم از ۵/۶لیتر در هر صد کیلومتر بیشتر خواهد شد و همچنین مصرف سوخت رسمی برای رانندگی جاده‌ای و شهری به ترتیب ۷/۴و۶/۶ لیتر در هر صد کیلومتر گزارش شده که نسب به دیگر خودروهای رقیب اعداد خوب و قابل قبولی است.

نتیجه‌گیری نهایی درباره تعمیر خودرو رنو کپچر

رنو کپچر یکی از محبوب‌ترین اتومبیل‌های موجود است. ممکن است مشکل اصلی که در آن وجود دارد کمبود تعمیرگاه تخصصی باشد. اما در صورت مواجه با هرگونه مشکل در این خودرو حتماً به تعمیرگاه مراجعه کنید تا مشکل ایجاد شده را رفع کنید تا از ایجاد مشکل در دیگر مسائل خودرو جلوگیری کنید. در صورت هرگونه اشکال به‌هیچ‌وجه به تعمیرگاه‌های عادی مراجعه نکنید بلکه حتماً به تعمیرگاه تخصصی رنو کپچر با کارشناسان مجرب بروید و از آن‌ها برای رفع مشکل کمک بگیرید. تعمیرگاه‌ رنو کار خدمات بسیاری را ارائه می‌دهند. ما تعمیرات گیربکس، جعبه فرمان و تعویض روغن ترمز، فیلتر روغن، فیلتر هوا و تمامی آن چه که شما نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!