تعمیرگاه تخصصی استپ وی

تعمیرگاه تخصصی استپ وی

تعمیرگاه تخصصی استپ وی

یکی از قطعات اصلی موتور ، سرسیلندر و واشر سرسیلندر می باشد.

در حقیقت سرسیلندر درپوشی است که وقتی بر روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و توسط واشر سرسیلندر آببندی می شود ، محفظه احتراق را تشکیل می دهد.

جنس سرسیلندر معمولا از آلیاژ های آهن یا آلیاژ های آلومینیوم به دو صورت ریختگی یا تزریقی در داخل قالب های مخصوص ساخته می شود.

در تعمیرگاه تخصصی استپ وی نکات بسیار مهم زیر در زمان باز و بسته کردن سرسیلندر رعایت می شود :

 • هیچ گاه و در هیچ زمانی وقتی که موتور گرم است سرسیلندر را باز نمیکنیم. چون این مورد باعث تاب برداشتن سر سیلندر می شود.
 • آب داخل موتور و رادیاتور را خالی میکنیم
 • در صورت لزوم برای دسترسی بهتر به سرسیلندر ، رادیاتور آب را باز میکنیم
 • کلیه ی اتصالات لوله های آب رادیاتور ، ترموستات و لوله های بخاری را باز می کنیم
 • اتصالات الکتریکی مانند سیم درجه آب و وایر های شمع ها را باز میکنیم
 • بست گلویی اگزوز را باز کرده و از اتصال خارج میکنیم
 • درب سوپاپ را باز میکنید

لازم به توضیح است که در صورتی که خودروی شما نیاز به قطعات یدکی داشته باشد ما فقط از قطعات اصلی و شرکتی استفاده میکنیم

شما به راحتی می توانید از هر نقطه از شهر تهران به تعمیرگاه تخصصی استپ وی تشریف بیاورید.

یکی از مهم ترین مزایای تنظیم موتور به موقع و به صورت دوره ای ، کاهش مصرف بنزین می باشد.

مزایای دیگر انجام به موقع و دوره ای تنظیم موتور عبارتند از :

 • افزایش طول عمر قطعات مکانیکی و الکترونیکی موتور خودرو
 • کم شدن آلاینده های خروجی از اگزوز
 • بهتر و آرام تر کار کردن موتور در دورهای بالا و پایین
 • کاهش مصرف سوخت
 • بیشتر شدن قدرت و شتاب خودرو

یکی از توصیه های مهم در زمینه نگهداری و مراقبت از جعبه دنده اتوماتیک این است که از خودرو به عنوان یدک کش استفاده نکنید ، زیرا انجام این کار فشار زیادی را بر موتور و جعبه دنده اتوماتیک خودرو شما وارد می کند.

خدمات تعمیرگاه تخصصی استپ وی

خدماتی که ما به عنوان تعمیرگاه تخصصی استپ وی به صورت حرفه‌ای و با داشتن بهترین قطعات انجام می‌دهیم عبارتنداز:

 • تعمیر موتور
 • تعمیر گیربکس
 • جعبه فرمان
 • تسمه تایم
 • تعویض لنت چرخ
 • ABS چرخ‌ها
 • ایربگ
 • تعویض روغن موتور
 • تعویض روغن گیربکس

شما به راحتی میتوانید با مراجعه به نمایندگی مجاز استپ وی مشکلات خودرو خود را به صورت تخصصی حل کنید

۱-موتور خودرو

موتور خودرو یکی از قسمت‌های مهم جلوبندی خودرو می‌باشد که همه‌ی قسمت‌های مهم را از قبیل: سرسیلندر، واشر سر سیلندر، میل لنگ، پیستون، تسمه تایم، شمع، رینگ پیستون، فنر سوپاپ، شاتون را در بردارد.

گفتنی است که حجم موتور یک مسئله بسیار مهم برای خودرو می‌باشد چرا که قدرت، گشتاور خودرو از اهمیت ویژه‌ای برای حرکت خودرو با سرعت‌های مختلف برخوردار است.

۲- تعمیر گیربکس

گیربکس‌های خودروها یکی از قسمت‌هایی است که بسیار درباره‌ی آن بحث و گفت‌و‌گو می‌شود چرا که گیربکس یا به اصلاح جعبه دنده‌های اتوماتیک به چهار قسمت تقسیم می‌شوند که هر یک به تنهایی وظایف خاصی را انجام می‌دهند.

مشاهده  تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو در تعمیرگاه رنو ساندرو

ساده‌ترین قسمتی که در گیربکس اتوماتیک خودروهای L90 ، دهنده‌های خورشیدی هستند که این دنده‌های شامل ۳ اجزا مهم یعنی: یک دنده خورشیدی و چند دنده سیاره‌ای و دنده دوری هستند.

۳- جعبه فرمان

یکی از اجزای اصلی سیستم فرمان، جعبه فرمان است که عمده تنوع سیستم به آن بستگی دارد. در واقع نوع جعبه‌ فرمان است که نوع این سیستم را تعیین می‌کند. از وظایفت جعبه فرمان می‌توان به: افزایش گشتاور و کاهش حرکت چرخشی و جا به جایی دَوَرانی دست راننده، تغییر صفحه دوران غربیلک فرمان به صفحه مکانیکی فرمان، تبدیل حرکت چرخشی و دورانی غربیلک به حرکت خطی اهرم‌بندی فرمان نام برد. جعبه فرمان‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آنها ساختار ویژه‌ای برخوردار هستند، این انواع عبارتنداز: جعبه فرمان مکانیکی، جعبه فرمان با نیرو کمکی، جعبه فرمان حلزونی انگشتی، جعبه فرمان الکتریکی، جعبه فرمان الکتروهیدرولیکی، جعبه فرمان‌های هیدرولیکی، جعبه فرمان چرخ‌دنده شانه‌ای، و …

۴- تسمه تایم

ما در مقالات دیگر در رابطه به تسمه تایم رنو چیست که آن را کاملاً برای شما شرح دادیم، تسمه تایم یک قطعه‌ای به شکل دندانه‌ای است که به شدت جزو قطعاتی می‌باشد که برای خودرو مهم است این قطعه وظیفهٔ تنظیم موتور و سوپاپ خودرو را دارد.

دلایل زیادی را می‌توان نام برد که تسمه تایم پاره شده است از این دلایل می‌توان به دود زیاد و… می‌باشد شما به عنوان یک راننده باید همیشه تسمه تایم را مورد برسی قرار دهید اگر این کار را انجام ندهید خودرو شما صدمات زیادی را می‌بیند. در حالت معمول بهترین زمان برای تعویض تسمه تایم زمانی است که می‌خواهید بلبرینگ‌های خودرو خود را تعویض کنید. به طور معمول می‌توان گفت زمان استفاده از تسمه تایم بین ۳ تا ۵ سال است.

۵- تعویض لنت چرخ

تعویض کردن لنت ترمز چرخ‌ها عقبی و جلوی ماشین با یک دیگر متفاوت هستند لنت چرخ‌های جلویی تقریباً ۲۰ تا ۳۰ هزار کیلومتر باید تعویض شوند اما در خصوص چرخ‌های عقبی می‌توان گفت این لنت‌های عمر بیشتری را نسبت به چرخ‌های جلویی صرف می‌کنند به‌طوری‌که باید بین ۷۰ الی ۱۰۰ هزار کیلومتر کار کرده باشند.

۶- سیستم ABS چرخ‌ها

به طور کلی می‌توان گفت که این سیستم یک سنسور سرعت در سیستم ترمز است که به آن ABS میگویند، این سیستم بر روی چرخ‌ها نظارت دارد، زمانی که در قسمت چرخ‌ها لغزشی به وجود بیاید این قطعات باعث کنترل خودرو بر روی چرخ‌ها می‌شود. لازم به گفتن است که در برخی از خودروهای قدیمی این سنسور در قسمت دیفرانسیل عقب نصب می‌شود.

۷-کیسه هوا یا ایربگ

کیسه هوا یا ایربگ خودرو یک بالشتی اضطراری است که در صورت تصادف پر از باد می‌شود و مانند یک محافظ عمل می‌کند، کیسه‌های هوا بعد از کمربند ایمنی دومین وسیله‌ای است که جهت ایمنی خودرو از آن استفاده می‌شود. سال‌ها بعد از اختراع این سیستم و نصب آن بر روی خودروها، کارشناسان در نقش مثبت صد در صد‌ی‌شان در تأمین ایمنی راننده و سرنشینان شک داشتند. اما در سال ۱۹۹۸ سازمان ایمنی جاده‌ای آمریکا استفاده از کیسه هوا را برای راننده و سرنشین جلو در تمام خودروها الزامی کرد.

مشاهده  مکانیک استپ وی

ایربگ‌ها از اجزاء خاصی برخوردار هستند که این اجزا عبارتنداز:

کیسه‌ها
حسگرهای کنترل

سیستم باد کننده

نحوه عملکرد ایربگ‌ها

دو سنسور الکترومکانیکی در خودرو های استپ وی بکار رفته است که در جلوی خودرو هنگام برخورد ضربه‌ شدید، اطلاعات و  هشدارهای لازم را  به دستگاه کنترل مرکزی ارسال می‌کنند. این اطلاعات می‌تواند از یکی از حسگرها و یا هر دو ارسال شوند. کامپیوتر خودرو از طریق ارسال سیگنالی مخصوص، مدار پر شده‌ خازنی جرقه‌زن محفظه‌ ایربگ را فعال می‌کند و نیتروژن حاصله از احتراق سوخت محفظه به سرعت کیسه را پر می‌کند. کیسه‌ پر شده نیز از محفظه‌ خود با شتاب خارج شده و در کسری از ثانیه فضای مقابل سر و صورت سرنشین را پر می‌کند. هم‌زمان دستگاه کنترل موجب سفت شدن کمربندهای ایمنی پیش‌کشنده می‌شود و راننده و سرنشین را به صندلی می‌چسباند.

حاصل این دو فرایند حفظ سرنشین و راننده از پرت شدن به جلو و همچنین جلوگیری از برخورد با سطوح سخت است. همچنین کنترل حرکت‌های اجتناب‌ناپذیر بدن و انتقال انرژی حرکت به دیگر نقاط بدن. پس از آن هوای درون کیسه از سوراخ‌های ریز روی آن خارج شده و سرنشین قادر به پیاده شده است.

۸- روغن موتور

یکی از برترین لازمه‌های هر خودروای چکاپ‌های گردشی و بررسی سطح روغن بوده که نبایستی از حد مشخص Min پایین‌تر بوده باشد که درعین‌حال افزودن مقداری روغن به آن توصیه شده است. وقتی روغن می‌افزایید سطح آن میان دو نشانه‌روی گیج می‌ایستد.

فاسد بودن یا خرابی روغن‌موتور به موتور صدمه جدی می‌رساند. میزانی مابین ۸۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ کیلومتر یا حتی‌الامکان ۱ سال در نظر گرفته می‌گردد.

 

۹- روغن گیربکس استپ وی

گیربکس‌ها به طور کلی به دو نوع تقسیم شده‌اند دستی و اتوماتیک و روغن آن ها نیز یکی از روان‌کننده‌های پایه‌ای خودرو رنو استپ وی می‌باشد. تعویض و یا حدود سطوح روغن گیربکس در حالت‌های کم و یا زیاد و کیفیت عملکردی آن در صورت نیاز باید باتوجه‌به جدول زمانی سرویس دوره‌ای خودرو بازبینی گردد. در هر ۶۰۰۰۰ کیلومتر می‌بایست با مدنظر قراردادن دفترچه آموزشی خودرو روغن گیربکس خودکار یا دستی می‌تواند عوض گردد که البته در خودروهای مختلف فرق دارد.

 

شما می‌توانید برای تعمیر هر یک از قسمت‌های خودرو استپ وی، از طریق وب‌سایت جهت تعمیر و یا به آدرس:

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

کنترل چرخ‌ها و سیستم تعلیق

کنترل چرخ‌ها و لاستیک خودرو از لحاظ سالم بودن، بررسی آج، تنظیم باد، بالانس بودن و همچنین کنترل و بررسی سیستم تعلیق خودرو اهمیت بسیاری دارد. با مرور زمان و در اثر استفاده از خودرو، لاستیک‌ها دچار سایش شده و آسیب می‌بینند. بهتر است طی مدت‌زمان معین و خصوصاً قبل از مسافرت حتماً چرخ‌ها، لاستیک و سیستم تعلیق کنترل و تنظیم گردد تا از تصادفات جلوگیری شود.

مشاهده  تعمیرگاه تخصصی رنو

 

 کنترل تسمه و شمع

تسمه در خودرو باید هر ۲۵ هزار کیلومتر توسط تعمیرکار کنترل شود و در صورت نیاز تعویض شود ولی به‌طورکلی باید هر ۵۰ هزار کیلومتر حتماً توسط تعمیرکار تعویض گردد زیرا در صورت پوسیده بودن ممکن است حین رانندگی پاره شده و باعث تصادف شود. وظیفه شمع در موتور خودرو مشتعل کردن ترکیب هوا و سوخت است که کارکرد درست آن اهمیت بسیار زیادی دارد. در مواقعی که ماشین شتاب کم دارد و خوب استارت نمی‌خورد باید توسط تعمیرکار کنترل شود

 

 

کولر خودرو

توصیه می‌شود کولر خودرو را طی فواصل زمانی معین از لحاظ روغن مخصوص و گاز حتماً کنترل کنید و در زمستان هر ماه به مدت چند دقیقه کولر خودرو را روشن کنید این کار باعث جلوگیری از خراب‌شدن گاز و روغن کولر می‌شود و مدت‌زمان بیشتری سالم بماند. نکته مهم دیگر این که کولر خود را بعد از توقف روشن نکنید.

 

نشت مایعات خودرو

ممکن از خودرو بنزین، روغن و مایعات دیگری که در خودرو وجود دارد نشت کند و در همه موارد باید فوراً به تعمیرگاه مراجعه کرده و علت را پیدا کنید زیرا موتور خودرو یک سیستم پیچیده‌ای است که فرد معمولی قادر به تعمیر آن نیست و ممکن است خسارت‌های بیشتری به خودرو وارد کند پس حتماً خودرو خود را به فرد تعمیرکار مورد اطمینان بسپارید.

بهترین مکانیک استپ وی که میتواند نیاز های شما را به صورت حرفه ای رفع کند.

ساندرو استپ وی با طول ۴۰۲۰، عرض ۱۷۴۶ (بدون آیینه‌های عرضی) و ارتفاع ۱۵۳۴ میلیمتر در حالت عادی یک سروگردن از خودروهای سدان و هاچ بک تولید داخل بلندتر به نظر می‌رسد؛ حال آن که ارتفاع در خودروی استپ وی همین مدل که سابقاً در برزیل و رومانی تولید شده است به ۱۵۷۸ میلیمتر می‌رسد.

بنابراین ساندرو استپ وی در حدود ۴.۵ سانتی متر نسبت به مدل معمولی، افزایش ارتفاع را تجربه کرده است که البته شامل وجود باربند روی سقف خودرو می‌شود و ظاهراً تغییر ارتفاع کف خودرو از سطح زمین در حدود ۲.۱ سانتی متر عنوان شده است.

در تعمیرگاه تخصصی استپ وی انواع خدمات تعمیرات ، بازدید و سرویس دوره ای موتور ، جلوبندی ، سیستم تعلیق ، تعویض روغن موتور و فیلتر ها ، تعویض تسمه تایم ، شستشوی انژکتور ها با دستگاه به صورت حرفه ای توسط نیروهای آموزش دیده و ماهر انجام می شود.

برای مراجعه حضوری می توانید از آدرس نوشته شده در انتهای همین صفحه استفاده نمایید. همچنین برای هماهنگی تلفنی می توانید از شماره های تماس پایین همین صفحه استفاده نمایید.

تماس با ما

برای دریافت خدمات تعمیرگاه تخصصی استپ وی می‌توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس