نمایندگی مرکزی داستر

نمایندگی مرکزی داستر

خودرو رنو داستر در سال 2010 به هدف عرضه یک کراس اوور با قیمتی اندک معرفی شد. خودرو رنو داستر به عنوان یک خودرو شانس بلند یک خودروای نسبتاً ارزان عرضه شد و در برخی از کشورها به نام داچیا و یا نیسان نیز به فروش می‌رود.

رنو داستر با توجه به قیمتی که در بازار جهانی دارد توانسته است فروش بسیار خوب و جالب توجهی را کسب و خود را به همگان مطرح کند. رنو داستر دارای پلتفرم مشترک با نیسان جوک و یا رنو ساندرو است و در ایران توسط شرکت‌های بزرگی عرضه می‌شود.

 

نمایندگی مرکزی داستر

ما در نمایندگی داستر بخش‌های زیادی از این خودرو شرکت رنو را تعمیر می‌کنیم، از جمله بخش‌هایی سیستم گیربکس اتوماتیک که در نمایندگی مرکزی داستر تعمیر و عیب یابی می‌شود

وظیفه بلوک هیدرولیکی در جعبه دنده اتومات، کنترل کردن مدارهای روغن توسط شیرهای الکتریکی است.

نکته مهم: به بلوک هیدرولیکی جعبه دنده ، ساعت گیربکس نیز گفته می‌شود.

بنابراین پس از این که سیستم کامپیوتر گیربکس تصمیم خود را برای انتخاب دنده مناسب با توجه به وضعیت رانندگی و جاده در هر لحظه گرفت با کنترل و فعال سازی شیرهای برقی داخل ساعت گیربکس می‌تواند کنترل کلاچ‌های داخل گیربکس اتوماتیک را به عهده گیرد.

 

از مهم‌ترین خدماتی که ما در نمایندگی مرکزی داستر ارائه می‌دهیم می‌توان به تعمیر موتور رنو داستر اشاره کرد.

ممکن است که موتور خودروی شما دارای مشکلاتی مانند روغن سوزی، خام سوزی، بد روشن شدن در اول صبح، صدای غیر طبیعی در هنگام روشن بودن و … را داشته باشد که در این صورت حتماً با ما از طریق تلفن‌های تماس نوشته شده در پایین همین صفحه در ارتباط داشته باشید تا در زمانی که خودتان راحت هستید به نمایندگی مرکزی داستر رنوکار مراجعه نمایید.

روغن موتور

یکی از برترین لازمه‌های هر خودروای چکاپ‌های گردشی و بررسی سطح روغن بوده که نبایستی از حد مشخص Min پایین‌تر بوده باشد که درعین‌حال افزودن مقداری روغن به آن توصیه شده است. وقتی روغن می‌افزایید سطح آن میان دو نشانه‌روی گیج می‌ایستد.

فاسد بودن یا خرابی روغن‌موتور به موتور صدمه جدی می‌رساند. میزانی مابین 8000 و 10000 کیلومتر یا حتی‌الامکان 1 سال در نظر گرفته می‌گردد.

گفتنی است که اولین قسمتی که در نمایندگی مرکزی داستر، رنوکار و سایر تعمیرگاه‌ها برسی می‌گردد روغن موتور می‌باشد

تشخیص روغن موتور مرغوب

برای تفکیک روغن‌موتورها از لحاظ کیفیت از بعضی حروف و اعداد استفاده می‌کنند که استاندارد خاص آن روغن را مشخص می‌کند برای مثال برای نام‌گذاری روغن‌موتور خودروهایی که با سوخت بنزین کار می‌کنند از حرف s  استفاده می‌کنند و روغن‌موتور خودروهایی که با سوخت کار می‌کنند دیزلی از حرف c  استفاده می‌شود بنابراین به‌طورکلی روغن‌موتور سوخت بنزینی را APL S و روغن‌موتور سوخت دیزلی را APL C می‌نامند

برای تشخیص کیفیت روغن‌موتور هنگام باید به یک حروف نوشته شده بر روی آن دقت کنید. در روغن‌موتورهای بنزینی بعد از حرف S  یکی از حروف A  تا N  نوشته شده و در روغن‌موتورهای دیزلی بعد از حرف C  یکی از حروف A  تا J  نوشته شده است که اگر حرکت حروف به سمت N  و J  باشد نشان‌دهنده افزایش کیفیت روغن‌موتور است و اگر حرکت حروف به سمت A  باشد نشان‌دهنده کیفیت پایین روغن‌موتور است. حتماً موقع خرید روغن‌موتور به حروف درج شده روی آن دقت داشته باشید تا بهترین روغن‌موتور را خریداری کرده تا خودرو شما آسیب نبیند.

مشاهده  سرسیلندر داستر

 

زمان مناسب تعویض روغن‌موتور داستر

 

معمولاً رانندگان در قدیم روغن‌موتور خودرو را هر 5 هزار کیلومتر تعویض می‌کردند به علت آسان بودن و راحت به‌خاطر سپردن این عدد بود و دلیل خاص دیگری ندارد و یا با اطمینان به ارگانیک بودن روغن‌موتورها در سال دو بار یعنی بعد از تمانم شدن هر فصل سال روغن‌موتور خودرو خود را تعویض می‌کردند اما امروزه این روش اشتباهی است. روغن‌موتور باید طی فواصل زمانی معین کنترل شود تا در صورت نیاز به تعویض توسط تعمیرکار تعویض گردد.

 

در عصر حاضر باتوجه‌به پیشرفت در ساخت خودروهای جدید تولید روغن‌موتور نیز پیشرفت چشمگیری داشته و باتوجه‌به مکانیک خودروهای جدید ساخته می‌شود. در خودروهای مدرن روغن‌موتور در خودرو استهلاک کمتری دارد و با دارابودن چراغ هشدار در خودرو راننده را از استهلاک روغن‌موتور مطلع می‌سازد.

 

خودروهایی که برای تردد بین‌شهری استفاده می‌شوند و یا در کل شاهد تغییر دور موتور زیادی نیستند نسبت به خودروهایی که تردد بیشتر دارند دیربه‌دیر نیاز به تعویض روغن‌موتور خواهند داشت. یکی دیگر از عوامل مهم در تعویض روغن‌موتور درنظرداشتن شرایط آب‌وهوایی محل زندگی خودتان است که باتوجه‌به اقلیم آب‌وهوایی طی فواصل زمانی معین باید روغن‌موتور کنترل شود تا در صورت نیاز توسط تعمیرکار تعویض گردد.

 

نسبت آب رادیاتور و ضد یخ باید چقدر باشد؟

این مورد می‌تواند بر اساس شرایط خاص و محل زندگی مالک خودرو تغییر کند، شما باید با در نظر گرفتن شرایط خود نسبت به استاندارد خودرو خود می‌توانید حداقل نیمی از مایع درون رادیاتور را ضد یخ تشکیل می‌دهد در نتیجه به طور مثال اگر میزان حجم مایع درون سیستم خنک کننده خودرو شما ۵ لیتر است شما باید معادل ۲٫۵ لیتر ضد یخ به آن اضافه کنید و نیمه دیگر را با آب مخصوص رادیاتور پر کنید.

بهترین زمان تعویض لنت ترمز چه موقعی است؟ 

بهترین زمان تعویض لنت ترمز چرخ‌های جلو و عقب ماشین با یکدیگر کاملاً متفاوت است لنت ترمز چرخ‌های جلو نیاز دارد تا زودتر تعویض شوند و بین ۲۰ تا ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد، باید تعویض گردد اما لنت‌های عقب عمر بیشتری داشته که بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر متغیر می‌باشد.

البته گفتنی است که این میزان گفته شده بستگی به نوع لنت ترمز و همچنین نحوه رانندگی نیز دارد و ممکن است زمان تعویض لنت ترمز را سریع‌تر کرده و یا به عقب بیندازد.

 

تسمه تایم

ما در مقالات دیگر در رابطه به تسمه تایم رنو چیست که آن را کاملاً برای شما شرح دادیم

تسمه تایم یک قطعه‌ای به شکل دندانه‌ای است که به شدت جزو قطعاتی می‌باشد که برای خودرو مهم است این قطعه وظیفهٔ تنظیم موتور و سوپاپ خودرو را دارد.

دلایل زیادی را می‌توان نام برد که تسمه تایم پاره شده است از این دلایل می‌توان به دود زیاد و… می‌باشد شما به عنوان یک راننده باید همیشه تسمه تایم را مورد برسی قرار دهید اگر این کار را انجام ندهید خودرو شما صدمات زیادی را می‌بیند. در حالت معمول بهترین زمان برای تعویض تسمه تایم زمانی است که می‌خواهید بلبرینگ‌های خودرو خود را تعویض کنید. به طور معمول می‌توان گفت زمان استفاده از تسمه تایم بین 3 تا 5 سال است.

مشاهده  سرسیلندر داستر

نمایندگی مرکزی خودرو داستر با داشتن کادری مجرب می‌تواند تمامی قطعات خودرو داستر را برای شما عزیزان تهیه و تعمیر کند.

کمک فنرها

می‌توان گفت کمک فنرها یکی از مهم‌ترین قسمت هر خودرویی می‌باشد همچنین کمک فنرها یکی از قسمت‌های سیستم تعلیق خودرو می‌باشد که اصلی‌ترین وظیفه کمک فنرهای اتصال بدنه و چرخ‌ها به یکدیگر و مدیریت ارتباط بین جاده و خودرو است. سیستم تعلیق خودرو در وظایف دیگری مانند هدایت خودرو، شتاب گرفتن آن و همچنین ترمز و توقف خودرو نقش مهمی را ایفا می‌کند.

انژکتورهای موتور

می‌توان گفت انژکتور خودرو وظیفه‌ی سوخت رسانی به موتور را دارد که این قطعه از انواع سیستم‌هایی برخوردار است که می‌توان به طور کلی آنها را به دو دسته کاربراتوری و انژکتوری تقسیم کرد. قطعات اصلی این سیستم شامل این موارد زیر می‌باشد:

باک بنزین
پمپ بنزین
لوله‌های سوخت رسانی
فیلتر بنزین
کاربراتور
شیر اطمینان

شمع‌ها

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها نگهداری و بازبینی و شمه است که کار آن ها اشتعال سوخت و هوا در موتور می‌باشد. دوده و چربی و زنگ‌زدگی نباید در نوک شمع‌ها وجود داشته باشد و می‌بایست کاملاً سفید باشد.

روغن ترمز و وظیفه‌ی آن چیست؟

یک سیستم ترمز سالم جدای از سلامت سرنشینان، برای سلامت خود خودرو نیز لازم است؛ اما اکثر افراد در بررسی سیستم ترمز به برخی جزئیات توجه نمی‌کنند. همچنین به این روغن، سیال هیدرولیکی نیز می‌گویند.

اصلی‌ترین وظیفه روغن ترمز می‌توان به درست کار کردن ترمزها اشاره کرد

دو نوع اصلی برای روغن ترمز موجود است که یکی بر پایه سیلیکون (فقط در اتومبیل‌های بدون تکنولوژی ABS استفاده می‌شوند. ​) و دیگری مبتنی بر گلیکون (مبتنی بر گلیکول معمولاً در وسایل نقلیه با سیستم‌های ترمز ABS به کار می‌روند.) می‌باشد

نمایندگی مرکزی داستر در تهران خدمات تعمیر موتور ، جلوبندی و سیستم تعلیق ، تعویض روغن ها و فیلتر ها ، سرویس دوره ای و … را ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس نمایندگی مرکزی داستر که در پایین همین صفحه نوشته شده است تماس حاصل نمایید.

مواردی که در سرویس دوره ای بررسی و کنترل می شوند عبارتند از :

  • روغن موتور
  • سطح آب رادیاتور و مقدار ضد یخ مناسب
  • لنت ترمز چرخ های جلو و عقب
  • تسمه تایم و بلبرینگ های آن
  • کمک فنر ها و طبق ها
  • انژکتور های موتور
  • شمع ها و وایر ها
  • لاستیک ها از نظر بالانس بودن
  • روغن ترمز

نمایندگی مرکزی داستر

در صورتی که خودروی شما دچار روغن سوزی شده است می توانید به تعمیرگاه تخصصی رنو ما مراجعه کنید تا با عیب یابی و اعلام هزینه تقریبی ، تعمیرات لازم را برای رفع این مشکل انجام بدهیم.

مشاهده  سرسیلندر داستر

زمان تعویض تسمه تایم را حتما به یاد داشته باشید تا برای آن اقدام نمایید.

برای بازدید تسمه تایم هم می توانید به نمایندگی مرکزی داستر مراجعه کنید.

توصیه میکنیم در هر بار تعویض روغن موتور ، حتما فیلتر روغن و هوا را هم تعویض نمایید.

در فصل تابستان تعداد خودرو هایی که به دلیل مشکل در پمپ بنزین برقی دچار مشکل شده اند و به مجموعه ما مراجعه می کنند زیاد می شود.

برای اینکه پمپ بنزین شما کمتر مشکل پیدا کند به شما توصیه میکنیم تا حد امکان سعی کنید باک بنزین خودرو خود را همیشه بیشتر از نصف پُر نگه دارید.

تعمیرات رنو داستر

 

نمایندگی مرکزی داستر

یا به عبارت دیگر اجازه ندهید باک بنزین شما تا نزدیک خالی شدن برسد.

مشخصات فنی رنو داستر

نام خودرو: رنو داستر

کشور سازنده: فرانسه

سال: 2011

مشخصات فنی

موتور: 4 سیلندر 16 سوپاپ

حجم موتور: 1988 سی‌سی

تنفس موتور: تنفس طبیعی

انتقال نیرو: دو دیفرانسیل

حداکثر قدرت: 135 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: 195 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه

جعبه دنده

شتاب 0 تا 100: 10.7 ثانیه

حداکثر سرعت: 170 کیلومتر در ساعت

وزن: 1205 کیلوگرم

اندازه (میلیمتر): 4315 طول – 2000 عرض – 1634 ارتفاع

فاصله بین دو محور: 2672 میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر: 9.7 لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت خارج از شهر: 6.4 لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت ترکیبی: 7.5 لیتر در هر صد کیلومتر

حجم باک: 50 لیتر

استاندارد آلایندگی: یورو 5

میزان تولید :CO2          177 گرم در هر کیلومتر

امکانات رنو داستر اتوماتیک

ترمز و پایداری: ترمز جلو دیسکی پره‌ای خنک شوند و ترمز عقب کاسه‌ای – ABS

کیسه هوا: کیسه هوای سرنشینان جلو

سیستم صوتی: سیستم صوتی مجهز به USB، بلوتوث و قابلیت پخش MP3

دیگر تجهیزات: گیربکس 4 سرعته خودکار – رینگ 16 اینچی آلومینیومی – چراغ مه‌شکن – شیشه عقب مجهز به گرمکن – آینه‌های جانبی برقی – کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان – شیشه‌های بالابر برقی – کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان – تنظیم ارتفاع غربالک فرمان – روکش پارچه‌ای صندلی‌ها – باربند – تک دیفرانسیل

تجهیزات قابل سفارش: کیسه هوای جانبی سرنشینان جلو – کمربند ایمنی جلو مجهز به Pretensioners – روکش چرمی صندلی‌ها و غربالک فرمان – رنگ متالیک – باربند طرح کروم

نکته مهم :

دلیل این موضوع این است که زمانی که باک بنزین نسبتا خالی باشد ، عمل خنک شدن پمپ بنزین به خوبی انجام نمی شود و این موضوع باعث داغ شدن موتور برقی پمپ بنزین می شود.

تماس با ما

برای دریافت خدمات نمایندگی مرکزی داستر می‌توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

گیربکس اتوماتیک رنو سیمبل

4.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *