جلوبندی مگان

جلوبندی مگان

جلوبندی مگان یکی از شایع‌ترین دلایلی است که می‌توان برای مراجعه به تعمیرگاه نام برد، خرابی و افتادگی

جلوبندی و سیستم تعلیق است. چون اولین چیزی که در اثر اصابت جلوی خودروی مگان با بخش عقبی ماشین دیگر اتفاق خواهد افتاد، افتادگی جلوبندی است.

در اثر آن ممکن است که فنر و کمک فنرهای جلو، میل تعادل، بلبرینگ و توپی چرخ‌ها آسیب ببینند. به طوری که در سرعت‌های بالاتر، احساس لرزش در فرمان ماشین می‌کنید. شنیدن صداهای نامتعارف همانند شنیدن صدای سوت و تق‌تق می‌تواند یک دلیل محکم و قانع کننده برای پی بردن به خرابی و عیب در بخش جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو باشد.

جلوبندی مگان رنوکار

شناخت علائم خرابی جلوبندی خودرو مگان باعث می‌شود تا شما سریع‌تر متوجه مشکل جلوبندی خودروی‌تان شوید و آن را برای تعمیر به تعمیرگاه ببرید.
از عمده مشکلات در خودروی مگان خراب‌شدن گیربکس و جلوبندی است. برای تعمیر جلوبندی و گیربکس خودرو مگان می‌توانید به تعمیرگاه روکار مراجعه نمایید.

علائم خرابی جلوبندی مگان

علائم خرابی جلوبندی مگان شامل چه مواردی است؟
اولین علت آن تصادف است، زمانی که جلوی خودرو با پشت خودروی دیگر برخورد کند جلوبندی دچار آسیب می‌شود و همچنین قسمت‌هایی مثل فنر و کمک‌فنر، میل تعادل و بلبرینگ‌ها نیز دچار آسیب می‌شوند.
صدمه دیدن توپی چرخ نیز از پیامدهای تصادف است و جزء علائم خرابی جلوبندی خودرو مگان است.
از علائم دیگر آسیب جلوبندی مگان لرزش کابین است. اگر هنگام افزایش سرعت، کابین مگان دچار لرزش شد یعنی جلوبندی خودرو ایراد دارد.
ایجاد صداهای آزاردهنده مثل شنیدن صدای سوت و یا تق‌تق از دیگر علائم خراب‌شدن و ایراد در قسمت جلوبندی مگان است.
دلایل دیگری غیر از تصادف نیز وجود دارد که باعث خرابی جلوبندی می‌شود که یکی از آنها تنظیم نبودن باد چرخ‌ها است. بالانس نبودن باعث می‌شود که فرمان و قطعاتی که در جلوبندی قرار دارد دچار لرزش شود و همچنین فرمان نیز دچار لرزش شود.
اگر خودرو شما نیز یکی از این علائم را داشت حتماً در اولین فرصت خودرو خود را نزد متخصصین تعمیر مگان ببرید تا باعث خرابی سایر قطعات نگردد.

از دلایل دیگر آسیب جلوبندی بالانس نبودن چرخ های خودرو است، حتماً تابه‌حال لاستیک‌هایی را دیده‌اید که دچار ساییدگی‌های غیرعادی است مثلاً یک قسمتی از آن سالم و قسمتی دیگر ساییده شده است که دلیل آن به‌خاطر بالانس نبودن لاستیک می‌باشد.

تعمیر جلوبندی مگان

قطعات تشکیل دهنده جلوبندی مگان چیست؟

 1. کمک
 2. کمک فنر
 3. توپی سر کمک
 4. گردگیر کمک
 5. طبق
 6. میل موج گیر
 7. سیبک فرمان
 8. قرقری فرمان
 9. گردگیر قرقری فرمان
 10. بوش رام
 11. لاستیک چاک‌دار
مشاهده  خدمات رنو در تعمیرگاه مرکزی رنو | تعمیرگاه تخصصی رنو

توضیحات مختصری در مورد قطعات جلو بندی رنو MEGANE

فنر و کمک فنر

این قطعه یکی از مهم‌ترین ملزومات سیستم تعلیق می‌باشد در واقع ضربات ناشی از ناهمواری مسیر حرکت توسط کمک فنر خنثی می‌شود. مکانیزم داخلی کمک فنر یک سیستم هیدرولیکی می‌باشد در واقع با فشار روغن و جابه‌جایی آن، کمک فنر ضربات را گرفته و از بین می‌برد. موقعیت این قطعه در سیستم تعلیق از یک طرف به بدنه و شاسی و از طرف دیگر به طبق پایین چرخ متصل می‌شود.

علایم خرابی کمک فنر رنو MEGANE

اولین نشانه خرابی کمک فنر روغنی شدن میله سفید و لاستیک بالا کمک است نشان می‌دهد که روغن از داخل به بیرون نفوذ کرده است و این نشانه خرابی کاسه نمد کمک می‌باشد.

دومین نشانه خرابی کمک فنر بازی کردن شاسی می‌باشد. شما احساس می‌کنید خودرو تعادل ندارد و بیش از حد معمول بالا و پایین می‌پرد.

سومین علامت خرابی کمک صدای آن است، صدای خرابی کمک شبیه صدای کوبیدن دو جسم پلاستیکی به هم است.

همان طور که می دانید شما می توانید برای تعمیرات و در صورت لزوم تعویض قطعاتی از جلوبندی مگان خود به تعمیرگاه مرکزی رنو ما که آدرس و شماره تماس آن در پایین همین صفحه برای شما نوشته شده است مراجعه نمایید.

عیب یابی جلوبندی مگان

توپی سر کمک فنر مگان و گردگیر کمک

قطعه بین بدنه خودرو و کمک فنرها بوده و آنها را به هم متصل می‌کند. جنس توپی سر کمک از آلیاژ فلزی با کیفیت عالی می‌باشد که در برابر ضربات وارد شده از خارج از خودرو مقاومت کافی داشته باشد. مثل یک محافظ عمل می‌نماید و از وارد شدن ضربه‌ها به کمک فنرها خودداری می‌کند و این فشار را جذب می‌کند.

علائم خرابی توپی سر کمک فنر مگان

 1. مشاهده لق و شل بودن مهره‌های کمک فنر
 2. صدای کوبش یا شنیدن صدا دادن کمک فنرها
 3. لق‌لق کردن در موقع فرمان گیری در خودرو

طبق و نحوه تشخیص خرابی آن

 بخشی از اتصالات چرخ با کمک فنر و جعبه فرمان توسط طبق انجام می‌شود، این قطعه عموماً دارای یک سیبک و دو عدد بوش می‌باشد، بوش‌ها به شاسی خودرو فیکس می‌شوند و سیبک هم معمولاً به زیر کمک و یا بالای کمک متصل می‌شود.

خرابی طبق به معنای کج شدن و یا تاب داشتن آن است و با یک بازدید ساده می‌توان تشخیص داد، از روبرو به چرخ‌های جلو نگاه کنید، طبق معیوب باعث کج شدن چرخ می‌شود، در واقع چرخی که زاویه به بیرون یا داخل داشته باشد طبق آن دارای انحراف است و باید تعویض گردد.

مشاهده  تعمیرگاه مرکزی رنو مگان | نمایندگی مجاز و تخصصی رنو مگان

 سیبک

خرابی سیبک به معنای شل شدن آن در جای خود است، درواقع خاصیت ضربه پذیری و سفتی خود را از دست می‌دهد، این حالت باعث احساس لقی در فرمان می‌شود، در دست‌اندازهای ریز صدای تق‌تق کردن را در سمت چرخ‌ها احساس می‌کنید.

جلوبندی مگان 2000

بوش رام

در زیر موتور رنو مگان یک عدد رام فلزی نصب شده است که معمولاً با نام رام زیر موتور شناخته می‌شود. بر روی رام زیر موتور بوش رام‌ها نصب می‌شود. تا ضربات ناشی از اتصال اتاق و رام را بگیرد. همچنین به سیبک زیر سگدست متصل می‌شوند. طبق در پستی بلندی‌ها، و با افزایش یا کاهش وزن خودرو به بالا و پایین حرکت می‌کند که فنر و کمک فنر این حرکت‌ها را تعدیل و کنترل می‌کنند.

میل موج‌گیر یا میل تعادل رنو مگان

 این میله با شکل خاصی که دارد و نحوه اتصالش، در سر پیچ‌ها نیروی رانش را بین دو چرخ تقسیم می‌کند و از خم شدن بیش از اندازه خودرو به یک سمت جلوگیری می‌کند. این میله توسط دو بوش در محل خود محکم نگه داشته می‌شود. این قطعه همواره فشار و بار زیادی را تحمل می‌کند. در صورت خرابی این بوش‌ها، غربیلک فرمان می‌لرزد و یا به اصطلاح فرمان می‌زند.

قرقری فرمان و گردگیر قرقری فرمان

 قرقری فرمان یکی از اجزای جعبه فرمان است. قرقری فرمان به طور مستقیم و بدون هیچ واسطه‌ای به جعبه فرمان متصل است و آن را به سیبک متصل می‌کند. وظایف قرقری فرمان منسجم کردن جعبه فرمان می‌باشد.

از عوامل خرابی آن می‌توان به شنیدن صداهای غیرعادی هنگام چرخاندن فرمان که نشان‌دهنده لق شدن قرقری فرمان است اشاره کرد. با خرابی گردگیر قرقری فرمان، گریس فرمان خشک می‌شود.

خشکی فرمان باعث خرابی قرقری فرمان می‌شود. اگر فرمان خودرو شما در دست‌اندازها صدا می‌دهد نشان‌دهنده آسیب‌دیدگی قرقری فرمان است.

یکی دیگر از قسمت هایی که در سیستم جلوبندی تاثیر گذار است، بلبرینگ چرخ است که خرابی آن می تواند عیب های زیادی را به وجود آورد که از جمله آن عیب ها میتوان به لرزش فرمان اشاره کرد.

نکته قابل توجه این است که خرابی بلبرینگ چرخ در سیستم جلوبندی مگان صدای خاصی دارد که از آن می توان به معیوب بودن این قطعه پی برد.

مشاهده  تسمه تایم رنو مگان

یکی از عیب های رایج در سیستم جلوبندی مگان ، صدای غیر طبیعی از جلوی خودرو است. به صورتی که شما در هر دست انداز می افتید، صدای تق تق یا هر نوع صدای دیگری که غیر عادی است از سیستم تعلیق به گوش می رسد.

همان طور که اطلاع دارید این سر و صداهای اضافی نشانه ی خراب بودن جلوبندی مگان شما است یا اینکه ممکن است در بعضی مواقع یکی از قطعات سیستم تعلیق رنو شما شل شده باشد.

چرا جلوبندی مگان را باید به متخصص بدهیم؟

جلوبندی قسمت مهم خودرو می‌باشد اگر درست تعمیر نگردد خیلی خطرناک می‌باشد. تعمیرات جلوبندی رنو مگان بسیار پیچیده است که هر تعمیرکاری نمی‌تواند به‌صورت اصولی تعمیر کند. چون که تجربه‌های زیادی باید در این زمینه داشته باشد. شناخت قطعات تقلبی و اصلی بسیار اهمیت دارد که تعمیرکار باید بتواند به‌راحتی قطعات تقلبی را تشخیص دهد.

اگر جلوبندی رنو مگان با قطعات غیر اورجینال تعمیر شود هیچ‌وقت صدای جلوبندی قطع نمی‌شود. زیرا قطعات تقلبی طبق اصول و استاندارد خودرو مگان ساخته نشده‌اند و باعث پرداخت هزینه و صرف زمان دوباره برای شما می‌شود.

جلوبندی رنو مگان طوری طراحی شده است زمانی که بخواهد تعمیر شود حتماً باید کل قطعات جلوبندی باز شده و هر قطعه‌ای که خراب است تعویض گردد سپس هر قطعه‌ای که سالم می‌باشد دوباره سر جای خود بسته شود. اگر غیر از این باشد هیچ‌وقت از جلوبندی خودرو خود راضی نخواهید بود.

گردگیرها قطعاتی هستند که از اجزا داخلی در برابر آلودگی‌های محیطی مانند گردوغبار، آب و … محافظت می‌نمایند. همچنین در قطعاتی که مستقیم در تماس با گریس یا روغن هستند از نشتی سیال درونی جلوگیری می‌کند.

 

هزینه تعمیر کامل جلوبندی مگان بدون کمک

طبق قیمت اعلامی از سوی اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران ، هزینه اجرت تعمیر کامل جلوبندی بدون کمک مگان دنده ای و اتوماتیک ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان میباشد.

برای اطلاع دقیق از هزینه کامل تعمیر جلوبندی و ریز هیزینه ها کافی است با ما از طریق تلفن‌های نوشته شده در پایین همین صفحه در ارتباط باشید و یا به صورت حضوری با خودروی خود به تعمیرگاه مرکزی رنو ما مراجعه نمایید.

 

برای دریافت خدمات جلوبندی مگان می توانید به آدرس :

تهران، بزرگراه فتح – بعد از پل شیر پاستوریزه -لاین کندرو – فتح ۲۱ – پلاک ۱۶- مرکز تعمیرات تخصصی رنو مراجعه کنید.

تلفن های تماس :

۰۲۱ ۶۶۸۰۸۶۵۹
۰۲۱ ۶۶۸۱۸۴۲۳
موبایل: ۰۹۱۲۷۸۸۴۴۰۵

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ در واتس اپ بپرسید!